Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Internet, kablówka, monitoring


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Internet, kablówka, TV Sat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
connecta



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 2

Post
Wysłany: 18-12-2008, 9:50:52    Temat postu: Re: internet
Odpowiedz z cytatem

magduszka napisał:

No ale jak bedzie jeszcze dwoch innych dostawcow to raczej sprawdze ich oferte...


Naszą na pewno warto sprawdzić - http://www.connecta.pl/ Smile

Dostęp kosztuje 49 zł miesięcznie i nie posiada ograniczenia prędkości (w praktyce oznacza to prędkości średnio rzędu 1-3 Mb/s, ale czasami dużo większe). Przed podpisaniem umowy można przez miesiąc za darmo testować połączenie. Późniejsza umowa jest podpisywana na czas nieokreślony (czyli można ją wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia). Mówiąc krótko - żadnego ryzyka, tak więc zapraszamy do testów Smile

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie - 0801 700 771 w godz. 8-16 - lub mailem: info@connecta.pl

Pozdrawiam,

Piotr Kaczmarzyk
Connecta Sp. z o.o.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 18-12-2008, 17:41:36    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Skoro zawędrowali Państwo na nasze forum, pozwolę sobie zadać pytanie o "architekturę sieci". Rozumiem, że sieć w obrębie budynku będzie realizowana skrętką.
1. Proszę mi powiedzieć czy istnieje możliwość, aby zestawić ją na gigabitowych przełącznikach?
2. Czy będziecie oferować w ramach jednego abonamentu możliwość podłączenia większej ilości urządzeń w obrębie lokalu?
3. Jakiego typu i jakiej przepustowości łączem będzie podłączony nasz budynek?
4. Czy stosujecie ograniczenia na niektóre usługi np p2p?
5. Jakimi łączami zewnętrznymi dysponujecie?
6. Jaką minimalną przepustowość gwarantujecie?
Dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
connecta



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 2

Post
Wysłany: 18-12-2008, 22:40:09    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

anulka2801 napisał:
Rozumiem, że sieć w obrębie budynku będzie realizowana skrętką.

Tak.

anulka2801 napisał:
1. Proszę mi powiedzieć czy istnieje możliwość, aby zestawić ją na gigabitowych przełącznikach?

Połączenia pomiędzy klatkami (pomiędzy poszczególnymi przełącznikami) są gigabitowe, ale połączenia do użytkowników mają 100 Mb/s.

anulka2801 napisał:
2. Czy będziecie oferować w ramach jednego abonamentu możliwość podłączenia większej ilości urządzeń w obrębie lokalu?

Tak, podłączenie dodatkowego, niezależnego komputera wiąże się z dodatkową opłatą 10 zł miesięcznie (jeśli jednak jakieś komputery będą używane zamiennie, to mogą być podłączone bez dodatkowych opłat).

anulka2801 napisał:
3. Jakiego typu i jakiej przepustowości łączem będzie podłączony nasz budynek?

Na początek będzie to radiolinia o przepustowości 30 Mb/s. W miarę wzrostu zapotrzebowania będziemy tę przepustowość zwiększać (tzn. nie dopuszczamy do sytuacji, w której łącze się 'zapycha').

anulka2801 napisał:
4. Czy stosujecie ograniczenia na niektóre usługi np p2p?

Nie.

anulka2801 napisał:
5. Jakimi łączami zewnętrznymi dysponujecie?

W obecnej chwili nasi operatorzy nadrzędni to Crowley Data Poland, GTS Energis i ATMAN.

anulka2801 napisał:
6. Jaką minimalną przepustowość gwarantujecie?

Wprawdzie wprost w umowie - podobnie jak inne firmy - nie gwarantujemy przepustowości minimalnej, ale jej spadek poniżej 0,5 Mb/s traktujemy jako awarię, ponieważ w czasie normalnej pracy sieci taka sytuacja nie powinna się zdarzyć.

Przepustowość podawana w ofertach firm dostarczających internet nie jest przepustowością gwarantowaną. Jest to maksymalna przepustowość możliwa do osiągnięcia. Np. kupując Neostradę 6 Mb/s mamy pewność, że nie uzyskamy więcej niż 6 Mb/s. Natomiast nie mamy żadnej gwarancji, że uzyskamy cokolwiek.

W naszym przypadku wprawdzie również nie gwarantujemy prędkości minimalnej, ale za to usuwamy górny limit. Oznacza to, że nasi użytkownicy zazwyczaj uzyskują 1-3 Mb/s, ale jak sieć jest odciążona i ściągają dane z szybkich serwerów, to idzie nawet 6-8 Mb/s. Jak na 49 zł abonamentu to jest dość dobry wynik.

Nie jest to gwarancja na piśmie w umowie, ale zakładamy, że jeśli klientom będzie działać źle, to po prostu z nas zrezygnują - więc staramy się do takich sytuacji nie dopuszczać. Dodatkowo mobilizuje nas do tego fakt, że nie podpisujemy 'cyrografów', tzn. umów na 12, 24 czy 36 miesięcy - zawsze podpisujemy umowy na czas nieokreślony, które w ciągu miesiąca można wypowiedzieć. A jednak klienci nie rezygnują Smile

No i jest miesiąc testowy - bez żadnych zobowiązań. Gramy w otwarte karty, każdy może sprawdzić, czy faktycznie sieć działa tak, jak trzeba i nie musi za to płacić ani grosza. A dopiero po miesiącu podejmuje decyzję.

Pozdrawiam,

Piotr Kaczmarzyk
Connecta Sp. z o.o.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 18-01-2009, 18:07:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

a co myślicie o pakiecie 3 w 1 UPC... my chcemy i telefon i internet no i kablówkę...

właśnie przed chwilką zamówiłem te 3 pakiety w UPC - 160 zł/mc (internet 2Mb, telefon standard, TV HD z nagrywarką) zobaczymy kiedy się odezwą i podłączą...

teraz płace za net 512 + telefon 70 zł (dialog) a za kablówkę 60 zł (upc)... zakładając że będzie lepszy necik i wyższy pakiet TV to wychodzi podobnie Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 19-01-2009, 18:16:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zadzwonili do mnie z upc i umówili się na piątek 23.01 z podłączeniem wszystkiego... ciekawy jestem czy im się uda Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil wziąłem jednak opcję netu 10 Mb (jest o 8 zł droższa od 2 Mb)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 23-01-2009, 22:17:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

no i zamontowali - kablówka bez zarzutów, natomiast modem nie odpalił i netu i telefonu jeszcze nie mamy... ma przyjechać serwis i coś ustawić w całym budynku (coś nie tak z sygnałem)... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pioter



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Jelenia Góra/Wrocław

Post
Wysłany: 28-01-2009, 0:40:31    Temat postu: Ocena oferty connecta
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy pośród przyszłych sąsiadów są już tacy co zdecydowali się przetestować ofertę dostawcy netu Connecta ?
Zachęcam do szczerej oceny sytuacji, gdyż na pewno wszystkim to wyjdzie na dobre.
Pozdr. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pioter



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Jelenia Góra/Wrocław

Post
Wysłany: 28-01-2009, 0:44:41    Temat postu: Ocena oferty connecta
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy pośród przyszłych sąsiadów są już tacy co zdecydowali się przetestować ofertę dostawcy netu Connecta ?
Zachęcam do szczerej oceny sytuacji, gdyż na pewno wszystkim to wyjdzie na dobre.
Pozdr. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 28-01-2009, 8:27:20    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja bym się opowiadał za Connectą na pierwszy rzut. Warto spróbować, instalacja za zeta, umowa na czas nieokreślony, abonament 49zł. UPC kusi pakietami. Mi się wydaje, że nie warto skorzystać z oferty w pakiecie nawet z tej 3w1 kiedy dają upust 20%. Nie będę tego wyliczał, bo nie ma po co - widać gołym okiem różnicę. Telefon można samemu sobie zestawić przez VoIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 28-01-2009, 8:36:02    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wracając do kwestii UPC. Ja nie brałbym od razu TV cyfrowej tylko analogową z instalacją za 100zł i umową na czas nieokreślony po miesiącu przeszedłbym na cyfrówkę. UPC w ramach bonusu przy przejściu z analoga do cyfry zostawia sygnał analogowy na dowolnym wyjściu RTV i podłącza cyfrę do nowego wyjścia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 28-01-2009, 8:36:41    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja poki co mocno sie zastanawiam nad connecta tym bardziej ze poki co nie planuje TV Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 9

Post
Wysłany: 28-01-2009, 21:41:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja mam dokłądnie tak samo. Kablówki narazie nie zamawiam a neta raczej wezmę z connecta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 29-01-2009, 8:05:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

co do analogowej TV z UPC w pakiecie cyfrowym - to oczywiście jest w innych pokojach całuy pakiet ale analogowy (trzeba tylko w skrzynce podłączyć kable - do każdego pokoju poprosty wpiąć kabel w skrzynce bo mamy trzy gniazdka i 3 niepodłączone kable a ?UPC bierze za sztukę podłączenia 50 zł)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 29-01-2009, 23:05:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wnukol napisał:
co do analogowej TV z UPC w pakiecie cyfrowym - to oczywiście jest w innych pokojach całuy pakiet ale analogowy (trzeba tylko w skrzynce podłączyć kable - do każdego pokoju poprosty wpiąć kabel w skrzynce bo mamy trzy gniazdka i 3 niepodłączone kable a ?UPC bierze za sztukę podłączenia 50 zł)

... ooo to nie wiedziałem, że tak można. Powiedz czy podłączyłeś te 3 kable w skrzynce samodzielnie czy zleciłeś to UPC?
Wiesz może gdzie się schodzą wszystkie kable telewizyjne. Czy jest to skrzynka wspólnotowa czy może w jakiejś skrzynce UPC?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 30-01-2009, 4:03:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

skrzynka u nas jest przy licznikach na wysokości głowy i jest zamknięta na kłódkę UPC i zamek UPC. Dostęp monterzy mieli ale nie wiem dokładnie czy mają tylko UPC /nie sądze/ czy zarządca /kierownik/triada)

ja poprosiłem gości dzisiaj podpisując umowę o włączenie tego kabla i dopisali do umowy na miejscu 49 zł (kable w skrzynce są 3 - na każdy pokój oddzielnie podłączane - można niby z rozgałęźnika na nielegalu ale nie polecam)

Laughing Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Internet, kablówka, TV Sat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group