Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Internet, kablówka, monitoring


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Internet, kablówka, TV Sat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 30-01-2009, 7:39:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wnukol napisał:

ja poprosiłem gości dzisiaj podpisując umowę o włączenie tego kabla i dopisali do umowy na miejscu 49 zł (kable w skrzynce są 3 - na każdy pokój oddzielnie podłączane - można niby z rozgałęźnika na nielegalu ale nie polecam)

Laughing Twisted Evil

Ja mam rozgałęźnik w domu więc możliwe, że uda mi się to zrobić we własnym zakresie. Powiedz tylko czy jesteś pewien, że jakbyś nie poprosił o włączenie dodatkowego kabla to na tym wyjściu gdzie masz cyfrową TV była by także analogowa dostępna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 30-01-2009, 10:57:39    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dokładnie - tam jest zawsze analog, a z dekoderem cyfrówka Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jolanta



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 31-01-2009, 19:57:23    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam! Hmm, całkiem rozsądnie wygląda ta oferta Connecty. I fajnie, że można ich przetestować Very Happy Mnie interesuje tylko Internet, ale za to o dobrej przepustowości i działający bez zarzutów. Jest więcej chętnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 05-02-2009, 20:39:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dzisiaj jakiś gość z maxmedia czy czegoś podobnego podłączał jakieś kable sieciowe w naszej bramie i powiedział, że mają w ofercie net 1Mb za 59 i 3 Mb za 69zł (w umowie na 12 m-cy) - zainteresowanym proponuje zgłębić temat Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daniel



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 82

Post
Wysłany: 09-02-2009, 9:21:18    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wysłałem pytanie do Triady:
Cytat:
Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o przesłanie pełnej listy firm świadczących media na osiedlu Złociste Jarzębiny.
Firmy oferujące telewizję kablową, usługi telekomunikacyjne oraz dostawców internetu.


Odpowiedź:
Cytat:
Witam
Sprawy związane z RTV i internetem można załatwić
w firmie UPC tel: 071/ 35 85 142 sprawdzając ich ofertę w internecie
sam internet też firma Connecta tel: 071/794 4450, www.connecta.pl
Telefonię stacjonarną to zależy jaki operator, czy: Dialog, Telekomunikacja, czy UPC??
Umowy zawieracie Państwo indywidualnie tak jak z energetyką.


Nigdzie nie ma informacji o jakimś jeszcze dostawcy internetu. Możesz sprawdzić co to za firma? Może zostawili jakieś swoje logo na skrzynce albo jakieś inne informacje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pgr



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 1

Post
Wysłany: 08-03-2009, 14:24:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie przyszłych sąsiadów

widze, że wywiazała się całkiem obszerna dyskusja dotycząca mediów. w przyszłym miesiącu przeprowadzka, więc to chyba najwyższa pora zainteresowac sie tematem, oto kilka moich spostrzeżeń.


monitoring:

wydaje mi się że staje się wręcz niezbędny,okolica puki co, po zmroku do najprzyjemniejszych nie należy a miejscowa młodzież już urządziła sobie klub w naszym śmietniku. pojawienie się graficiarzy to tylko kwestia czasu. myślę że warto poważnie zainteresować się tematem, taki monitoring to nie koniecznie musi być budka z gościem wpatrzonym w telewizor.u znajomych na partynicach monitoring jest podłączony do telewizji zbiorczej i każdy na swoim telewizorze może spojrzeć czy autko jeszcze stoi na parkingu. u nas niestety to rozwiązanie odpada (dziękujemy ci UPC) ... .na szczęście te kamerki podłączone są do internetu i autko można oglądać nawet będąc na wczasach Wink


internet:

Jolanta napisał:
Witam! Hmm, całkiem rozsądnie wygląda ta oferta Connecty. I fajnie, że można ich przetestować Very Happy Mnie interesuje tylko Internet, ale za to o dobrej przepustowości i działający bez zarzutów. Jest więcej chętnych?


tu pozwolę sobie przestrzec przed tą firmą. ich oferta na "dostęp bez ograniczeń prędkości ..." powinna mieć dopisek " ... w bardzo późnych godzinach nocnych" . doświadczyłem owych "nieograniczonych prędkości" i czasami wysłanie jakiegoś większego załącznika w mailu koło 18.00 graniczyło z cudem bo sąsiad akurat ściągał namiętnie filmy z emule. Pan z Conecty, który porównuje ją do neostrady, delikatnie powiedziawszy mija się z prawdą. akurat dzieląc ją, jeszcze na mieszkaniu studenckim nie było problemu z osiągnięciem prędkości za jaka płaciliśmy. u Was był problem z dostępem do internetu w ogóle ...


pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kazik_19



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 22

Post
Wysłany: 27-03-2009, 13:31:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam, wczoraj podłączyli mi internet z Connecty- średnia prędkość wahała się w przedile 1,5-2,5 MB. Po miesiącu testów trzeba zgłosić się do biura w celu podpisania umowy. Jeśli będzie chodził tak zawsze pewnie u nich pozostanę, jeśli nie to Finemedia. pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 28-03-2009, 8:35:21    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Korzystam z usługi Connecty od około miesiąca. Oceniając ogólnie, to jest OK.
Tak jak kazik_19 napisał transfer pomiędzy 1.5 a 2.7 Mbit/s do użytkownika.
W godzinach dużego obciążenia pojawiały się problemy ze stabilnością łącza i spadki prędkości nawet poniżej 1 Mbit/s.
Z uwagi na to że jestem już abonentem (na umowie) otrzymałem wczoraj informacje, że w/w problemy zostały rozwiązane.
Jak to się ma do rzeczywistości, to "okaże się w praniu" Smile jak na razie jest w porządku.
Ofertę Connecty oceniam za najsensowniejszą w stosunku jakość/cena spośród aktualnie dostępnych w naszym bloku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bacus4



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 74

Post
Wysłany: 13-04-2009, 20:11:23    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

witam !
mam pytanie , czy internet connecty jest ok ?
mam dylemat pomiędzy finemedia a connektyą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 13-04-2009, 20:37:20    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,

korzystamy z Connecty od około półtora miesiąca. Prędkość na ogół nie spada poniżej 1 Mb, chyba że jest rzeczywiście duże obciążenie. Ale i wtedy jest 700-800 kb. W umowie nie ma zapisu o minimalnej prędkości, ale umowa jest na czas nieokreślony, więc można zrezygnować w dowolnym momencie i w ich interesie leży, żeby klienci byli zadowoleni. Zdarza się, że jest 3, 4 a nawet 7 Mb (fakt, że to raczej nocą...). Przy tej cenie myślę, że jest całkiem nieźle.
Pani z obsługi klienta podkreślała, żeby informować o każdym problemie z siecią. Na początku mieliśmy też problemy techniczne z przyłączem - m.in. coś było nie tak z łączem internetowym ze strony Triady, a potem padła nam karta sieciowa - ale wszystko udało się szybko rozwiązać.
Tak że jesteśmy raczej zadowoleni.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Internet, kablówka, TV Sat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group