Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Zlew w kuchni - pod oknem??


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Wykańczanie mieszkań - ZJ I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 31-10-2008, 22:34:13    Temat postu: Zlew w kuchni - pod oknem??
Odpowiedz z cytatem

Na jaki wariant się decydujecie ze zlewem? - pod oknem czy może w ciągu blatu na dłuższej ścianie? i co z kaloryferem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 02-11-2008, 0:11:06    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

U mnie kaloryfer jest na kominie i tam pozostanie, zlew chciałabym pod okno ale ze wzgledu na to, że parapet jest dość nisko żadna bateria mi się nie zmieści na środku okna. Okno jest duże i nie będę mogła go otwierać, zlew bedzie koło okna ale trochę w narożniku...
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 02-11-2008, 8:46:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No właśnie u nas ten sam problem... jeszcze się głowimy czy zrezygnować ze zlewu pod oknem i nie wrzucić do narożnika...

a zegar tyka - jeszcze miesiąc i koncepcja już musi być wykrystalizowana Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ilka



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 29

Post
Wysłany: 03-11-2008, 15:16:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jaka jest wysokość od podłogi do parapetu, 84cm?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 03-11-2008, 15:30:27    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się , że coś koło 96 cm, ale to " z pamięci ", więc mogę się mylić.

Ja bardzo bym chciała mieć zlew pod oknem i zastanawiam się nad kranem łamanym lub wyciąganym, wtedy chyba nie ma już kłopotu z otwieraniem okna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 04-11-2008, 10:05:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Po zrobieniu wylewki mierzyłam i wysokość od podłogi do parapetu to 87 cm, dodamy ok 3 cm parapetu więc okno jest na wysokości 90 cm. Na tej samej wysokości musi więc być blat kuchenny, by się ładnie komponował z parapetem. Myślę też o ewentualnym usunięciu parapetu i zrobieniu blatu "wpuszczonego" pod okno, ładniej wygląda bo nie ma żadnych łączeń i różnic wysokości Smile
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 04-11-2008, 11:21:40    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sad Pozostaje więc zrobić zlew w narożniku obok okna. Ewentualnie nie otwierać okna, tylko korzystać z funkcji uchylania.
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 14-11-2008, 16:11:26    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Chciałabym sprostować info o wysokości parapetu... Otóż dzisiaj ponownie dokładnie wszystko wymierzyłam i :

- od wylewki pod parapet jest 84 cm
- parapet ma grubość 2 cm
- w sumie 86 cm do górnej krawędzi i na tej wysokości robi się blaty meblowe w standardzie

Rzadko kiedy uda się nam ładnie spasować wysokośc blatu z parapetem (zwłaszcza nasz wzór...) proponuję więc zrobić blat wpuszczany pod okno. Jest to trochę droższe rozwiązanie, bo akurat na szerokości okna trzeba ciąć z blatu 120 cm zamiast 60cm, zawsze zostają nam niewykorzystane kawałki no i liczą cenę x 2 Confused
Zdecydowanie całość wygląda bardziej estetycznie - polecam też tak robię u siebie Smile
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 14-11-2008, 16:26:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

U mnie jest 86,5 cm od wylewki do podstawy parapetu. Natomiast parapet jest gruby na 2 cm.
Nosze się z zamiarem zdjęcia grzejnika w kuchni tak, aby zabudować kuchnię w kształt litery "L" i wykorzystać w pełni głębokość szuflad.
Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nie będzie zbyt zimno i wilgotno przy oknie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 14-11-2008, 19:25:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

my już przenieśliśmy nasz kaloryfer na ścianę obok i planujemy L kształtną kuchnię ze zlewem pod oknem. Mamy jakoś 93 cm do okna czyli okno nie będzie się otwierać, no chyba że zainwestujemy w baterię w całości wyciąganą.
Zauważyłam, że w kuchniach , które znam, nie otwiera się , tylko uchyla okno od góry. Poza tym planuję trzymać na parapecie jakieś ziółka Wink itp. więc raczej nie będzie mi się chciało ściągać wszystkich rzeczy, żeby przewietrzyć pomieszczenie.

Łamię się tylko, że zlew będzie widać z salonu, bo planujemy wywalić kawałek ścianki między salonem a kuchnią.
hmmm... czy to aby nie będzie źle wyglądać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 14-11-2008, 20:29:04    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dorka, no coś TY - super będzie!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Wykańczanie mieszkań - ZJ I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group