Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Oświetlenie


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Wykańczanie mieszkań - ZJ I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kingasz



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 08-12-2008, 23:24:08    Temat postu: Oświetlenie
Odpowiedz z cytatem

Cześć,
szukam inspiracji związanych z oświetleniem mieszkania jak również fajnych sklepów z oświetleniem. Mam kilka dodatkowych punktów świetlnych, które dostrczyłam jako wlasny projekt i bardzo chciałabym nalezycie je wykorzystać...

Póki co sama moge się podzielić pomysłem na oświetlenie typowo dekoracyjne, a mianowicie gwiaździste niebo. Zdecydowałam się na zakup 160 punktów świetlnych, które zamierzam zamontowac w podwieszanym suficie (już je mam i czekają na montaż Very Happy)
Firm, które sprzedają takie rozwiązania jest kilka w Polsce. Zdecydowałam się na firmę Klex z Bytomia bo mają najmniejsze generatory i dobre ceny, ale do obejrzenia konkurencji wystarczy wpisać "zaboldowane" haslo w googlach (są chyba jeszcze w Krakowie i Gdańsku - na tych stronach zresztą jest więcej fajnych zdjęć z aranżacją)

Poniżej stronka do "moich"swiatłowodów:
http://klex.pl/index.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 09-12-2008, 11:21:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

BOSKIE Smile Niesamowity efekt, a możesz zdradzić ile to kosztuje? Widzę w cenniku różne opcje, jaką zamówiłaś, jakie duże, na plexi czy do samodzielnego montażu w regipsie? Pochwal się koleżanko Smile
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kingasz



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 09-12-2008, 20:43:57    Temat postu: gwiaździstego nieba ciąg dalszy
Odpowiedz z cytatem

cena zależy przede wszystkim od powierzchni na jakiej chcesz rozciągnać takie światłowody - ponieważ w moim przypadku będzie to wymiar łóżka to zdecydowałam się na 160 punktów świetlnych (zalecanych na powierzchnę od 3-5 m^2) będę je montować we wlasnym zakresie Smile . Poza tym wybrałam światlo białe i trzy rodzaje śednic 0,5 mm, 0,75 mm i 1 mm (czyli zestaw PREMIUM) - różnicuje trochę uklad "gwiazd". Zrezygnowałam z różnych programów sterujących bo nie chciałam z nieba zrobić dyskoteki .. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MonikaKuba



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 30
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 09-12-2008, 21:00:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

WOW świetnie to wygląda Smile Very Happy pomysł jest boski
_________________
Pozdrawiam, Monia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 03-01-2009, 11:33:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja się zastanawiam nad oświetleniem w kuchni - czy halogenki puscić pod szafkami wiszącymi czy może na listwie nad szafkami?...

może jakieś sugestie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kingasz



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 04-01-2009, 13:39:33    Temat postu: halogeny
Odpowiedz z cytatem

Wnukol,
proponuję pod (sama tak robię) - weryfikowałam to u znajomych i te pod szafkami dobrze oświetlają miejsce do pracy. Górne nie zrobiły na mnie wrażenia Smile Ale to oczywiście subiektywna opinia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 05-01-2009, 8:40:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dzięki kinga, za dolnymi przemawia to że mogą byś słabsze a i tak dobrze oświetlą, to że są bardziej schowane niż górne... ciągle się zastanawiamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dzięcioł



Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1

Post
Wysłany: 27-02-2013, 14:13:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Osobiście jako oświetlenie do kuchni i pod szafki proponuję paski ledowe. Dają bardzo równomierne światło. Sama mam zamontowane pod szafkami mocne światło a pod meblami bardzo delikatne, które daje tylko poświatę. Wygląda naprawdę efektownie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Wykańczanie mieszkań - ZJ I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group