Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Dla posiadaczy garażu


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Oddanie mieszkań - ZJ I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 25-01-2009, 11:08:06    Temat postu: Dla posiadaczy garażu
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy ktoś z Was zauważył, że nachylenie zjazdu do garażu jest niewłaściwie. Dotyczy to zwłaszcza garaży na wschodniej ścianie budynku. Zgłaszaliśmy ten problem kierownikowi budowy. Twierdził on, że wszystko jest jak należy i sprawdzał swoim autem (po ostatniej poprawce jeden z właścicieli Triada-Dom sprawdzał swoją terenówką - dobre sobie). Jednak pomimo przebudowy zjazdów, nadal jest problem z wjazdem.
Ponadto nie ma żadnych schodków lub poręczy ułatwiającej wyjście z garażu.

W poniedziałek będziemy dzwonić do Triady, by coś z tym zrobili.
Proszę o zainteresowanie się tym problemem pozostałych właścicieli garażów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A&A



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 45

Post
Wysłany: 25-01-2009, 12:29:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem kąt nachylenia nie może być większy nić 25 stopni, trzeba zmierzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 25-01-2009, 15:29:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A&A napisał:
Z tego co wiem kąt nachylenia nie może być większy nić 25 stopni, trzeba zmierzyć.

Z tego co się orientuje to chodzi o 25%.
Zjazd powinien być przede wszystkim inaczej wyprofilowany. Poprawili górę zjazdu. Powinni poprawić również dół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 26-01-2009, 7:41:37    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zwroce dzis uwage i jak co tez bede dzownic z pytaniami:))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 26-01-2009, 8:11:42    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jakiś miesiąc temu jak odebraliśmy nasze mieszkanko, to pewnego dnia wszystkie puzle ściągnęli z dwóch podjazdów (chyba 6 i 7) i kładli na nowo... tak mi się wydawało, że jest przeraźliwie stromo i że pewnie ktoś z posiadaczy garażu im na to zwrócił uwagę... na pewno trzeba tego dopilnować, bo po lodzie rzeczywiście nawet się nie da tam pewnie wejść...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 26-01-2009, 8:34:34    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze kwestia prądu w garażu.
Przy odbiorze mieszkania odbieraliśmy również garaż i okazało się że nie ma prądu doprowadzonego do garażu (brak instalacji). Zapytaliśmy się jednego z zastępców szeryfa, który akurat był przy odbiorze, kiedy będzie prąd w garażu? On zdziwiony stwierdził, że nie ma i ma nie być skoro do tej pory go tam nie poprowadzili. Na szczęście mieliśmy przy sobie kopię aktu gdzie było napisane w garażu instalacja jednofazowa 230V...

Po jakimś czasie prąd został doprowadzony. Jednak nie ma żadnego zakończenia. Niezabezpieczony kabel zwisa ze ściany. Wydaje mi się, że nie jest pod napięciem skoro nie jest ani osłonięty, ani zakończony puszką.

Powiedzcie mi czy wiecie może czy w garażu musimy sami podłączyć prąd podpisując umowę na nowy licznik. Czy może prąd będzie rozliczany ryczałtowo w ramach dodatkowej opłaty eksploatacyjnej garażu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 26-01-2009, 8:56:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wracając do kwestii stromizny podjazdu. Raczej nie da się jej zmniejszyć. Nie ma już na to miejsca. Należałoby inaczej wyprofilować zjazd.

Pewnie każdy z Was zauważył jaka szeroka jest droga wzdłuż dłuższej krawędzi budynku. Stanowczo za szeroko jak na dwa pasy ruchu drogi osiedlowej. Moim zdaniem droga powinna być bardziej oddalona od budynku o przynajmniej szerokość chodnika, którego niestety brakuje na tej ścianie budynku. Triada może się tłumaczyć tym, że zrobią tam strefę ruchu pieszych i "niby" pieszy będzie miał pierwszeństwo. W przypadku gdy jest mało miejsca na drogę, chodnik i miejsca postojowe byłoby to uzasadnione ale u nas jest (a raczej było) sporo miejsca.

Mi się wydaje, że droga jest taka szeroka w tym miejscu z powodu ustanowionej służebności na rzecz działki sąsiadującej z naszą. Będą tamtędy przecież przejeżdżały auta na budowę a następnie wszyscy lokatorzy tego nowego osiedla. Nie mam nic przeciwko ale chodnik mógłby być. Dla dzieci zawsze to bezpieczniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 26-01-2009, 8:57:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czesc,
wiem ze ma byc prad doprowadzone, ale nei za bardzo umiem sie wypowiedziec, ja jeszcze garazu nei odebralam..mial byc gotowy pod koniec stycznia. czyli tak naparwde w tym tygodniu powinnam go miec. a jak podpisywalam umowe z energetyka to pamietam ze zwracalam uwage na garaz ale licznikmial byc podlaczony chyba osobno...choc moge sie mylic. jak bede odbierac garaz to sie o wszsytko wypytam:) dzieki za zwrocenie uwagi:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karol



Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 30-01-2009, 20:13:27    Temat postu: Energia elektryczna w garażu
Odpowiedz z cytatem

W szafie metalowej w klatce schodowej koło wejścia do piwnic (86), są umieszczone podejścia do liczników energii elektrycznej dla poszczególnych mieszkań i garaży, oraz licznik administracji (opisane - widziałem podczas podłączania licznika do mieszkania (9 stycznia). O przekazaniu garażu do użytku dotąd nie słyszałem. Słyszałem,że w piwnicy będzie indywidualne oświetlenie o niskim napięciu (12V czy 24V ???).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Oddanie mieszkań - ZJ I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group