Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Zabezpieczenia elektryczne


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Oddanie mieszkań - ZJ I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 25-01-2009, 11:32:44    Temat postu: Zabezpieczenia elektryczne
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ponownie zainicjuje temat związany energię elektryczną w naszych mieszkaniach.
Jak wszyscy wiedzą jesteśmy skazani na płyty elektryczne. Płyta taka pobiera około 6-7KW energii. Przy podłączeniu trójfazowym płyta wymaga zabezpieczenia min. 10A na fazę. U nas w mieszkaniach jest 16A - wystarczy. Jest jeden niuans. Zabezpieczenie przedlicznikowe to 20A na fazę. Zaś w mieszkaniu zabezpieczenie główne ma 25A na fazę. Może się tak zdarzyć, że przy nierównomiernym obciążeniu faz dojdzie do zadziałania zabezpieczenia przed licznikiem - trzeba będzie lecieć na dół włączyć bezpiecznik. Pracująca pralka, odkurzacz, suszarka, piekarnik i jednocześnie płyta elektryczna może spowodować takie zdarzenie.
W rozdzielni elektrycznej (czy jak to się nazywa) nie ma zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Wydaje mi się, że powinny być takie zabezpieczenia przynajmniej w każdym pionie. Nie wiem czy w ogóle są takie zabezpieczenia na cały budynek.
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą Triada miała problemy z odbiorem instalacji elektrycznej.
Monter liczników z EnergiaPro twierdził, że są jakieś jaja z dokumentacją i z tym co widzi w szafach, ale on tylko podłącza liczniki i nie wypowie się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 25-01-2009, 19:03:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dokładnie taką rozmowę przeszedłem z monterem, zwróciłem (jako laik w tej dziedzinie) że inne mamy "korki"/zabezpieczenie w mieszkaniu a inne na umowie i w szafce na dole też jest inne... a zdążyła mi się już raz taka sytuacja, że w skutek zwarcia w wyłączniku wywaliło mi korki w piwnicy a główny w mieszkaniu został na pozycji włączonej... dobrze że był wtedy elektryk to mi włączył... a jak by się to stało o 21 to bym po ciemku musiał wszystko w chacie zamykać... Evil or Very Mad

trzeba to dokładnie zbadać Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rincevind



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 67
Skąd: wro

Post
Wysłany: 30-01-2009, 21:41:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

hmm... zabezpieczenia, ampery... moja fizyka nie stoi na takim poziomie, żebym mógł coś wskórać w tej sprawie, więc zdam się na Was Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Oddanie mieszkań - ZJ I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group