Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

problemy z ciepłą wodą


Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Inne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bacus4



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 74

Post
Wysłany: 28-04-2009, 19:46:47    Temat postu: problemy z ciepłą wodą
Odpowiedz z cytatem

czy Wy też macie dzisiaj problemy z ciepłą wodą i brakiem ogrzewania ??
u nas leci jedynie letnia woda i grzejnik w łazience jest zimny .
napisałem w tej sprawie meila do triady .
jeżeli macie ten sam problem zróbcie to samo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 29-04-2009, 13:08:04    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ogrzewania od wczoraj nie ma... Evil or Very Mad

w dostawie ciepłej - braki... Evil or Very Mad

późnym wieczorem już tylko zimna była.... Evil or Very Mad

klatki schodowe - syf - nie myte wcale i ledwo zamiecione raz... Evil or Very Mad

jakieś sobie jaja robią - nie ma mowy żeby im zapłacić za kwiecień należne 6,5... (może 3,7)... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 29-04-2009, 13:57:57    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja juz tez maila wysmarowalam do ncih w tej sprawie Evil or Very Mad


moze obniza czynsz:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bacus4



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 74

Post
Wysłany: 29-04-2009, 17:48:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dzisiaj w sprawie mojego meila dżwonił do mnie jakiś koleś z triady i gderał że to jsakieś nieporozyumienie że chcemy ogrzewanie przy 20 stopniach na zewnątrz .
i mówił że od 1 maja przejmuje nas jakaś firma zarządzająca i ona będzie teraz się opiekowała wszystkim .
ponoć od 1 będziemy rozliczani już od zużycia na licznikach i takie tam .
mają też zmienić kontenery na śmieci .
ciekawe dlaczego ktoś wybiera nam zarządce bez naszej wiedzy i zgody
kpina jakaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
woj75



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 183
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 29-04-2009, 22:35:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Woda niezbyt gorąca, to fakt. Natomiast w sprawie firmy zarządzającej, to z tego co sie orientuję, nie mamy w tej chwili prawa głosu gdyż nie stanowimy jeszcze wspólnoty mieszkaniowej. Ta z mocy prawa będzie zawiązana gdy będziemy miec już akty notarialne. Niestety nie wiem , czy muszą byc sprzedane wszystkie mieszkania w naszym budynku. Jutro się dowiem i dam znac.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
woj75



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 183
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 29-04-2009, 22:39:21    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No a w sprawie czystości , a raczej jej braku, zgadzam się z Krzyśkiem. Niech zapomną o kwocie 6,5. Ciekawe za co. Może za cieknącą od soboty rurę w piwnicy w klatce 90. Zresztą już po raz drugi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bacus4



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 74

Post
Wysłany: 30-04-2009, 7:27:11    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

to może jakoś wszyscy wystosujemy petycję o zmniejszenie stawki za czynsz
moja propozycja stawki to 5 zł
co o tym sądzicie ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 30-04-2009, 7:40:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

pan ktory dzwonil peweni dzieci nie ma;))

Ja w mailu zasugerowalam ze czynsz powinien byc zmiejszony bo jest zdecydowanie za duzy w stsunku do tego co zarzadca robi zeby wywiazac sie ze swoich obowiazkow...
a czy skoro przejmuje nas ktos inny i bedziemy rozliczni juz z licznikow to czy czynsz nie pojdzie automatycznie w dol od metra kw??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 30-04-2009, 7:49:49    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie popieram - też do nich zapiszę zaraz...

a przy okazji - to jakieś mnie słuchy chodzą że ten zarządca przejmuje nas na 3 lata (nie wiem czy tak jest)... dziwne że na miesiąc przed podpisaniem aktów nagle znajduje się na 3 lata zarządcę... koniecznie trzeba to dzisiaj sprawdzić... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 30-04-2009, 9:52:41    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mnie też to się nie podoba, nie mogą podejmować decyzji bez nas Evil or Very Mad Przynajmniej nie powinniśmy im na to pozwolić. Jestem za obniżeniem czynszu Exclamation
Pozdrawiam - oliwkowamama
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mirekkasia3@o2.pl



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Syców

Post
Wysłany: 02-05-2009, 6:38:27    Temat postu: Czynsz
Odpowiedz z cytatem

Może,zorganizujmy spotkanie i pogadajmy w niedzielę,na temat przejęcia naszego osiedla przez nową firmę zarządzającą?
_________________
mirekkasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 02-05-2009, 8:14:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

świetny plan... - oczywiście trzeba by się spotkać jak najszybciej (w poniedziałek wypadałoby zadzwonić/pojechać do Triady w sprawie wyjaśnień)

proponowałbym ławeczki około godziny 17...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oliwkowamama



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 168
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 03-05-2009, 8:30:13    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To jak dziś o 17 na ławeczkach, do zobaczenia Smile
_________________
oliwkowamama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 03-05-2009, 15:51:26    Temat postu: Zarządca
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mogę cytować fragmenty umowy, więc posłużę się tylko paragrafami z jakimś ogólnym opisem, a każdy z nas ma raczej w swojej umowie to samo.

W &10 umowy jest napisane o sprawowaniu administracji budynkiem. Ogólnie napisano, że może to sprawować Sprzedający lub wyznaczony przez niego podmiot a warunki tego określa nam załącznik 4.

Nie wiadomo jak nowy administrator będzie się sprawował i jako wspólnota (jak już będzie) a jednocześnie wygląda na to że wspólnota to też właściciel, bo kupiliśmy od dewelopera mieszkanka z udziałem w gruncie - będziemy mieli już coś na temat ew. dalszej współpracy lub nie z administratorem coś do powiedzenia i ponadto mamy za sobą Kodeks Prawa Cywilnego oraz Ustawę o Własności Lokali z dn. 24.06.1994r. (Dz.U. Nr 85 p 388).

Co do liczników to sprawa nie jest dla mnie jasna, bo w momencie "przejścia na liczniki" muszę zaakceptować ich aktualny stan - w przeciwnym przypadku ktoś może zaniżyć odczyty i będę płacił drugi raz za coś co już opłaciłem? Wink Jak złożę gdzieś komuś odpowiedniemu podpis na dwóch jednogłośnie brzmiących egzemplarzach a wcześniej sprawdzę że stany się pokrywają z rzeczywistością - to wtedy będę grzecznie płacił jak najbardziej. W przedziwnym razie jak najbardziej będzie słuszne odwołanie się do KPC (Kodeksu Prawa Cywilnego).

Podsumowując:
Patrząc na umowę i załącznik to deweloper jakby nie ma obowiązku informować nas o zmianie administratora, natomiast o "przejściu na liczniki" deweloper lub/i zarządca ma raczej obowiązek to uczynić, bo w przeciwnym, to ciekawe kto im zapłaci? Very Happy

No i jak liczniki to i inne mniejsze opłaty za ADM wówczas zapominamy o stawce z m2. Ale ten scenariusz odbiegałby od umowy, bo na ryczałcie mamy być do ustanowienia wspólnoty, albo coś źle zrozumiałem.

Gdybyśmy nadal mieli być na ryczałcie to za obniżeniem stawki jestem, bo tu co najmniej nikt nie sprząta na klatkach, a jak sprząta to chyba w powietrzu - łatwo to można udowodnić Exclamation Ponadto są problemy inne o których piszecie.

P.S. Sorki za monolog, ale ja tak to widzę... No i nikogo KPC nie straszę tylko on jest i można z niego skorzystać w razie co, ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
woj75



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 183
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 03-05-2009, 22:00:13    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

hej, jak tam po spotkaniu dzisiejszym? Nie mogłem byc więc napiszcie proszę czy coś ustaliliście.

pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Inne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group