Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

pierwsze spotkanie


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marusia



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 49

Post
Wysłany: 04-08-2009, 10:09:54    Temat postu: pierwsze spotkanie
Odpowiedz z cytatem

Co do wczorajszego spotkania to trochę było burzliwie, ale to chyba zawsze tak jest na początku. Dobrze, że zarząd się wybrał, bo tylko tak można to nazwać, gdyż głosowania na ten temat nie było. Najważniejsze, żeby mądrze zarządzali.
Druga sprawa, która nie wiem dlaczego wywołała tyle zamieszania to opłata za garaże. Wydaje się to oczywiste, że skoro ktoś ma większe mieszkanie to jego udział w całości opłat wspólnych jest większy niż tego co ma mniejsze. Proporcjonalnie. więc jeśli ktoś ma garaż to musi się liczyć, że jego udział w częściach wspólnych jest tez większy. To nie chodzi o to czy ktoś więcej brudzi, używa światła na klatce czy częściej siada na ławce, chodzi o metry które ma w akcie notarialnym. Mieszkanie + garaż stanowią metry użytkowe *stawka za m2 to jest opłata za użytkowanie. I tak jest lepiej gdyż za garaż jest dużo niższa stawka niż za mieszkanie.
Trzecia sprawa to walka o te kilka groszy na wynagrodzeniu dla zarządcy. Im mniej to wcale nie znaczy, że lepiej. Tanim kosztem to już mamy zrobiony trawnik i ciągle na niego narzekamy. wiadomo, że warto ponegocjować , ale żeby nie było tak, że znajdziemy kogoś dużo tańszego, ale byle jakiego. Admironowi nie zależy na naszej wspólnocie, co było widać podczas spotkania, więc ich nie bierzemy pod uwagę, ale przy wyborze nie można się kierować jedynie opłatą dla zarządcy.
to tyle
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rincevind



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 67
Skąd: wro

Post
Wysłany: 04-08-2009, 12:07:13    Temat postu: Re: pierwsze spotkanie
Odpowiedz z cytatem

marusia napisał:
Co do wczorajszego spotkania to trochę było burzliwie, ale to chyba zawsze tak jest na początku. Dobrze, że zarząd się wybrał, bo tylko tak można to nazwać, gdyż głosowania na ten temat nie było. Najważniejsze, żeby mądrze zarządzali.

Ja tam nie bardzo wyobrażam sobie głosowanie nad naszym zarządem. Przecież mało kto z sąsiadów się zna i mało o sobie wiemy więc na jakiej podstawie mielibyśmy głosować ? Ubioru? Myślę, że zgłosili się Ci co chcieli, a poza tym członek zarządu wspólnoty nie jest nieodwołalny więc chyba nie będzie większego problemu gdybyśmy chcieli coś zmienić.
marusia napisał:

Druga sprawa, która nie wiem dlaczego wywołała tyle zamieszania to opłata za garaże. Wydaje się to oczywiste, że skoro ktoś ma większe mieszkanie to jego udział w całości opłat wspólnych jest większy niż tego co ma mniejsze. Proporcjonalnie. więc jeśli ktoś ma garaż to musi się liczyć, że jego udział w częściach wspólnych jest tez większy. To nie chodzi o to czy ktoś więcej brudzi, używa światła na klatce czy częściej siada na ławce, chodzi o metry które ma w akcie notarialnym. Mieszkanie + garaż stanowią metry użytkowe *stawka za m2 to jest opłata za użytkowanie. I tak jest lepiej gdyż za garaż jest dużo niższa stawka niż za mieszkanie.

Obawiam się, że tu (bez obrazy dla nikogo) kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Wydaje mi się, że dużo osób podnosiło raban sądząc, że opłaty za garaż dotyczą wszystkich, nawet tych co garaży nie mają.
marusia napisał:

Trzecia sprawa to walka o te kilka groszy na wynagrodzeniu dla zarządcy. Im mniej to wcale nie znaczy, że lepiej. Tanim kosztem to już mamy zrobiony trawnik i ciągle na niego narzekamy. wiadomo, że warto ponegocjować , ale żeby nie było tak, że znajdziemy kogoś dużo tańszego, ale byle jakiego. Admironowi nie zależy na naszej wspólnocie, co było widać podczas spotkania, więc ich nie bierzemy pod uwagę, ale przy wyborze nie można się kierować jedynie opłatą dla zarządcy.

Ten trawnik to wydaje mi się nie było zrobiony tanim kosztem bo kase za to brali nie małą tylko po prostu Admirom nie specjalnie się nim przejmował.
Admirom zostanie najpewniej zmieniony jak najszybciej więc wydaje mi się zasadne walczenie o tą część wynagrodzenia dla nich.
Czego nie mogę pojąć to kłótnie o grosz w kilku pozycjach zaliczek co finalnie i tak nie bardzo wpłynie na opłaty miesięczne.
Tu też wydaje mi się, że nie wszyscy byli świadomi tego co się dzieje z 'zaliczkami'.
Ja to widzę tak, że te ustalone w projekcie zaliczki wpływają na konto wspólnoty, później z nich są rozliczane faktury, wszystkie inne opłaty, a reszta (bo zakładam że admirom zawyżył zaliczki) zostaje i przechodzi na kolejne rozliczenia. Wynagrodzenie dla Admiromu to jedynie te 0,58zł.
Jeśli źle to pojmuję to proszę o zweryfikowanie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 04-08-2009, 16:22:23    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Może wydawać się śmieszne, albo mało poważne, ale mnie najbardziej z tego całego zamieszania delikatnie mówiąc zdenerwowało stwierdzenie przez Admirom, że głosowania nie da się przeprowadzić, bo nie ma na to warunków czy też, że nie są na to przygotowani (chyba że coś źle zrozumiałem).

Według mnie kilka kwestii dotyczących Uchwały 5, bo w tym temacie było najwięcej podzielonych zdań, powinno zostać poddanych głosowaniu przez uprawnianych (posiadaczy aktów). Było to możliwe do zrealizowania, ale niestety odniosłem wrażenie, że Pan Prezes puszczał bokiem sprawę głosowania i wystarczyło, że kilka przypadkowych osób krzyknęło, Prezes usłyszał co chciał i uznawał, że wszyscy się zgadzają - żenada. Innymi słowy piłka była po jednej stronie.

Jedyne możliwe głosowanie (przez podpisy), które jednak dało się zorganizować, to było przyjęcie uchwał.

Poza tym zastanawia mnie jak zarządca, obsługujący 250 wspólnot jest w stanie dać serwis w ten sposób, żeby były zadowolone z ich usług.
Może dają radę, ale według mnie zadowolenie klienta nie jest ich celem.

Z kwestią:

rincevind napisał:

Obawiam się, że tu (bez obrazy dla nikogo) kłania się czytanie ze zrozumieniem.


...zgadzam się, ale chciałbym tutaj dopowiedzieć/dopisać, że niektóre kwestie były niejednoznacznie napisane, powiedziane czy też wyjaśnione.
Ponadto i ponoć w trakcie składania podpisów niektórym sąsiadom Prezes przyznał rację w tej kwestii.

Jedna z kilku ciekawie opisanych pozycji to Uchwała 5 &2 poz.3 tabeli - Podgrzanie wody ciepłej Smile - chyba, że to jest prawidłowo napisane?

Oczywiście pomylić się każdy może Very Happy


Ostatnio zmieniony przez lagwus dnia 04-08-2009, 17:03:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rincevind



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 67
Skąd: wro

Post
Wysłany: 04-08-2009, 16:55:30    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wszystko to, to tylko dowód na to, że prezesunio admirunio ma nas w szerokim poważaniu i wie, że jak tylko uzyskamy większość po podpisaniu aktów notarialnych to pożegnamy się z nimi. Więc po co on ma się starać ?
z tą ilością zarządzanych wspólnot, to też racje ma kolega lagwus ma absolutną rację. Ponad 200 wspólnot? To ile oni musieliby zatrudniać ludzi, żeby normalnie obsłużyć je wszystkie w taki sposób, żeby wszyscy byli zadowoleni... No chyba, że to są małe wspólnoty (do 7 lokali) i mieszczą się w obrębie dzielnicy :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 04-08-2009, 19:24:27    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A - jako że nas nie było - co teraz z czynszem? Czekamy na jakieś nowe naliczenia od sierpnia?
I kto teraz szefuje wspólnocie, jeśli można wiedzieć? Może być nickami, nawet byłoby lepiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A&A



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 45

Post
Wysłany: 05-08-2009, 6:01:29    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

~5.85 za m2 mieszkania + 0.66 za m2 garażu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marusia



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 49

Post
Wysłany: 05-08-2009, 7:02:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

u nas wychodzi o 50 zł taniej niż dotąd płaciliśmy. A przy założeniu, że zaczniemy bardziej kontrolować puszczanie wody, i te założone zaliczki na te różne pozycje zostaną niewykorzystane to wyjdzie może jeszcze parę złotych taniej. Ale nie liczyłabym na mniej. Niech się nikomu nie wydaje, że jak ma mieszkanie własnościowe to nie będzie nic płacił, no tylko za liczniki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 05-08-2009, 8:24:58    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

~5.85 za m2 mieszkania + 0.66 za m2 garażu.

Ale generalnie chyba czekamy na naliczenie? Przecież nie będziemy płacić "około".
I co z tym zarządem? Można się dowiedzieć, kto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A&A



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 45

Post
Wysłany: 05-08-2009, 11:01:27    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

diego_8 napisał:
...
~5.85 za m2 mieszkania + 0.66 za m2 garażu.

Ale generalnie chyba czekamy na naliczenie? Przecież nie będziemy płacić "około".
I co z tym zarządem? Można się dowiedzieć, kto?

pisałem z pamięci dlatego "~"

rincevind napisał:
...
Tu też wydaje mi się, że nie wszyscy byli świadomi tego co się dzieje z 'zaliczkami'.
Ja to widzę tak, że te ustalone w projekcie zaliczki wpływają na konto wspólnoty, później z nich są rozliczane faktury, wszystkie inne opłaty, a reszta (bo zakładam że admirom zawyżył zaliczki) zostaje i przechodzi na kolejne rozliczenia. Wynagrodzenie dla Admiromu to jedynie te 0,58zł.
Jeśli źle to pojmuję to proszę o zweryfikowanie Wink

Wydaje mi się że nie do końca tak jest, jeżeli admirom wyśle swojego pracownika do pracy, to ciężko w tym momencie o fakturę. Będzie wrzucał koszty wprost, pewnie mają wyjątkowo drogich pracowników Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 05-08-2009, 13:09:00    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

drodzy sąsiedzi,

od teraz to my decydujemy kiedy i przez kogo ma być zmyta klatka schodowa, skoszona trawa czy jakie kontenery na śmieci staną w boxach... również to my teraz decydujemy czy powstanie ogrodzenie od strony zatorskiej oraz czy ma zostać zamknięty teren czy nie...

proszę wszystkich szukających dziury w całym aby przenieśli swoje jałowe dyskusje na inny grunt niż to forum...

teraz w jesteśmy już Wspólnotą mieszkaniową o dźwięcznej nazwie ZŁOCISTE JARZĘBINY i niech nam się tu razem dobrze żyje w takich warunkach o jakie sami zadbamy...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jaski



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 7

Post
Wysłany: 16-08-2009, 22:59:44    Temat postu: zarządca i sposób prowadzenia zebrania
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile

Ja również miałam 'przyjemność' uczestniczyć w pierwszym zebraniu naszej wspólnoty. Niestety jestem bardzo rozczarowana zarządcą, sposobem przygotowania spotkania, uchwał, prowadzeniem spotkania.
Jak na licencjonowanego zarządce trzeba przyznać, że brakowało tutaj profesjonalizmu (chęci?). Nasunęło mi się szereg uwag, które warto by było wspólnie przedyskutować:

- plan gospodarczy przedstawiony dopiero na zebraniu. Zastanawiam się czy takie postępowanie jest w ogóle zgodne z prawem. Strony umów powinny mieć możliwość zaznajomienia się przedstawionymi dokumentami w odpowiednio wcześniejszym terminie. Zostaliśmy postawieni praktycznie 'pod murem'. Właściwie jedynym wyjściem było wykreślenie tej uchwały z porządku głosowania i przedyskutowania jej w najbliższym możliwym czasie. Niestety nie udało mi się dojść do głosu.

- przebieg spotkania: nie podobał mi się sposób prowadzenia i brak dyskusji nad uchwałą nr. 6 o czym poinformowałam zarządce, który stwierdził, że 'dyskusja na ten temat już się odbyła'. Dlatego po kilku dniach poprosiłam zarządce o protokól zebrania. Moja telefoniczna prośba o protokół do zarządcy została zlekceważona. Dlatego zwróciłam się
do naszego zarządu, żeby taki protokół zdobył.

Jeżeli chodzi o uchwałe nr. 6 to według mnie jest ona źle napisana. Jest niejednoznaczna i daje możliwość nadużyć za które cała wspólnota może zapłacić. Głównie chodzi mi tu o sposób rozliczania mediów (według licznika LUB ilość osób zamieszkujących dany lokal). Na zebraniu zwróciłam uwagę zarządcy na ten fakt, jednakże wydaje mi się, że zostałam zignorowana.

Kolejna bardzo ważna sprawa to przekazanie zarządowi przez dewelopera wszystkich dokumentów dotyczących budynku i całej jego infrastruktury (pozwolenia, odbiory itp). Dokumenty powinny być przekazane przez dewelopera jak najszybciej. Z doświadczenia (złego) wiem, że niedopilnowanie tej kwestii może się źle skończyć w przyszłości (wszelkie ew. roszczenia mogą ulec przedawnieniu).

Nie będe tu już poruszać sprawy cen za m2. Podobnie jak Państwo uważam, że nasz czynsz jest zdecydowanie za wysoki. Dlatego chciałabym podjąć z Wami dyskusję co do wyboru nowego zarządcy.

Podobną wiadomość wysłałam również na udostępniony adres naszego zarządu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group