Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Poprawienie drogi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Droga na ul. Zatorskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 15-11-2009, 18:11:36    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

to ja chyba wole mimo wszystko progi;) juz mi sie udalo zawieszenie wymianiec!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emilad



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 3

Post
Wysłany: 18-11-2009, 18:50:51    Temat postu: wiadomość do zarządu wspólnoty
Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to rozwiązanie dałoby radę, ale mamy pomysł żeby może skontaktować się z zarządcą parkingu przy tym wysokim bloku i może zapytać czy dałoby radę zrobić przejazd z naszego bloku przez ten parking, trzeba by było zlikwidować ze 2 barierki odgradzające parking od nasze super drogi i zwolnić 2 miejsca parkingowe żeby przejechać, może by trzeba było jakąś miesięczną opłatę wnosić za użytkowanie parkingu, ale może warto! zastanówmy się nad tym, niczego nie tracimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 18-11-2009, 21:01:57    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

niestety z tego co wiem to mało realne - aczkolwiek też o tym myśleliśmy, byłoby akurat, ale... zrobienie tam przejazdu wiąże się z projektem przejazdu uzgodnionym w ZDiUM i UM oraz wiadomo - zgodę właścicieli parkingu - myślę że przy dobrych wiatrach zajęłoby to 3 m-ce a później jeszcze uzgodnienie ZUD i następny miesiąc na szukanie wykonawcy... obstawiałbym pół roku jak nic - a do tej pory liczę, że tą drogę w końcu zrobią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrol



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 18

Post
Wysłany: 18-11-2009, 22:35:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jasne może zrobią droge tylko pytanie kto i kiedy?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 19-11-2009, 7:23:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zrobienie tej drogi to obowiązek SM Wrocławski Dom - wydaje mi się, że mamy reprezentację, która coś wspominała o płytach, które mają być ułożone na zatorskiej... Triada jakieś zwiozła ostatnio z kamieńskiego, więc może coś w końcu zrobią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrol



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 18

Post
Wysłany: 19-11-2009, 22:34:17    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zrobienie tej drogi to obowiązek SM Wrocławski Dom ??? jesteś pewien że tak jest bo ja nie do końca ale mam nadzieje ze to prawda. Triada zwiozła płyty bo moga byc im potrzebne przy nowej inwestycji nie koniecznie pod droge na zatorskiej Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marusia



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 49

Post
Wysłany: 23-11-2009, 10:38:17    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dzwoniłam ostatnio do SM Wrocławski Dom i zapytałam czy w związku z tymi mieszkaniami co teraz będą oddawać to coś będzie robione z tą drogą? Pan mi powiedział, że do tych nowych bloków można dojechać drogą osiedlową od szkoły i nie trzeba jechać Zatorską. A Zatorska należy do miasta i nie wiadomo kiedy miasto ją wyremontuje. Także nie liczyłabym na Wrocławski Dom, bo oni nie mają w tym interesu a jak widać tez i obowiązku. Nam pozostaje czekać jak Triada wybuduje kolejne domy na działce obok i wtedy my będziemy jeździli przez nowe osiedle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniel



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 82

Post
Wysłany: 24-11-2009, 16:05:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Może jak samochodem nie da się dojechać to...
Planowane linie tramwajowe (to te czerwone):

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 24-11-2009, 16:53:50    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

DOBRY ŻART Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bacus4



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 74

Post
Wysłany: 24-11-2009, 17:12:39    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

to jakaś większa afera Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniel



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 82

Post
Wysłany: 24-11-2009, 23:23:36    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Rys. 8. Kierunki zagospodarowania przestrzennego - transport publiczny PDF 20MB

Ciekawe czy dożyjemy Rolling Eyes



Ale jak się popatrzy na zdjęcia to po co jest ten pas zieleni wzdłuż Królewskiej? ;]

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michaell2



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

Post
Wysłany: 26-11-2009, 15:55:56    Temat postu: proste wyliczenia :)
Odpowiedz z cytatem

do szczęścia potrzeba nam około 120 metrów utwardzonej drogi do pierwszego zjazdu na osiedle.
Jeśli mamy czekać 10 lat na zbudowanie drogi przez miasto to jakoś sobie tego nie wyobrażam zwłaszcza że remont zawieszenia w aucie przy takiej drodze konieczny będzie minimum co 2 lata ... przy średniej klasie auta to koszt około 1000 zł. x 5 = 5000 zł. nie licząc wulgaryzmów rzucanych pod nosem i straconych nerwów każdego dnia kiedy kilka razy pokonuję odcinek tych 120 m.

Średnio droga osiedlowa ma 8 m. szerokości i w tym konkretnym przypadku około 120 m. długości. Przyjmując średnią cenę położenia metra kwadratowego kostki brukowej (8 cm. grubości) z utwardzeniem betonowym, która wynosi około 100 zł. za m. kwadratowy potrzeba nam 960 m. x 100 zł. = 96000 zł. Przy takim zamówieniu można spokojnie liczyć na 10-15 % rabatu. czyli mamy do zebrania 85000 zł.
Dzieląc tą kwotę na 131 mieszkań na naszym osiedlu mamy na rodzinę 650 zł. Spokojnie możemy rozłożyć to z wykonawcą na 3 miesiące po 220 zł.
Patrząc na koszty związane z naprawami aut, nerwami i czasem ...

Do tego oczywiście można zmniejszyć koszt wciągając w to Triadę, która powinna partycypować w kosztach co obniża kwotę ostateczną. Do tego zakaz poruszania się aut ciężarowych - wjazd na osiedla dla takich od strony Sobieskiego. Jest jeszcze kilka tematów, które można dodać, i o których należałoby pamiętać przy tym temacie.

A za 10 lat przyjdzie miasto zrobi nam piękną drogę - kostkę sprzeda komitet osiedlowy i za zebraną kwotę zrobi nam wielki piknik osiedlowy Smile

pozdrowienia dla wszystkich marzycieli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qbek



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 9

Post
Wysłany: 26-11-2009, 17:07:00    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

fajna kalkulacja, tyle że... droga nie należy do naszej SM ani do SM WD tylko do miasta więc niczego sam nie możesz na nią położyć, nie możesz jej utwardzić nie możesz też sam żadnych znaków stawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniel



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 82

Post
Wysłany: 26-11-2009, 18:26:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To wygląda ciekawie:
http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/69a4a4e5-ae97-46f5-aec2-1d59450dd309/prezentacja_inicjatywy_lokalne1.pdf

Dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków budżetowych na wspieranie inicjatyw lokalnych
http://www.wroclaw.pl/m3512/p57514.aspx

Cytat:
8. Wysokość udziału własnego wnioskodawców w kosztach realizacji zadania ustalana jest przez Zespół w oparciu o aktualny kosztorys inwestorski przedsięwzięcia, bądź, w przypadku budowy nawierzchni tymczasowych, na podstawie wyceny kosztów zadania dokonanej przez ZDiUM wg przyjętej przez Zespół na dany rok budżetowy stawki /cena za 1m2/.

W zależności od rodzaju inwestycji wymagany udział wynosi:

* sieć wodociągowa - 5%
* sieć kanalizacji sanitarnej - 7%
* oświetlenie w ulicy /jeżeli jest to odrębna inwestycja/ -15%
* droga wraz z infrastrukturą towarzyszącą
/np.: odwodnienie, oświetlenie, parkingi, chodniki/ -10%


9. W uzasadnionych przypadkach, przed zakwalifikowaniem zadania do realizacji Zespół może obniżyć wymagany udział własny wnioskodawców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregor



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 43
Skąd: wroclaw

Post
Wysłany: 26-11-2009, 19:24:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To ja mam o wiele tansza propozycje tylko jak ktos wyżej nadmienił, droga nie jest nasza wiec potrzebne by byly zgody itd. zeby cos z nia robic. Tansza propozycja o ktorej mowie to polozenie frezowiny. O frezowinie wiem tyle ze jest to sfrezowany asfalt z drog (głownie sciete koleiny ;/). Material ten jest uzywany do latania dziur w drogach ale jest tez dobrym (ale nie swietnym) budulcem pod droge. Mam kogos kto moze dostarczyc i polozyc takie cos na powierzchni 1km kwadratowego (my potrzebujemy, jak wyliczyl nam michael, 960 m ) 20000 PLN. Jest to narazie wstepna estymacja ceny gdyz zalezy tez ile ziemi trzeba by bylo wywiezc. liczyc nawet 25000 PLN mysle ze to dobra cena a material nie jest najgorszy. Sek w tym czy jest mozliwe zalatwienie pozwolen zebysmy sami sobie taka droge zafundowali i polozyli.... Co o tym myslicie?

Pozdrawiam
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Droga na ul. Zatorskiej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group