Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Poprawienie drogi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Droga na ul. Zatorskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kama



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 35

Post
Wysłany: 27-11-2009, 21:55:58    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Pytanie, czy wszyscy są w stanie ponieść takie koszta! Ja mówię od razu "pas"! Niestety nie mam takich finansów, żeby się składać na budowę drogi... I myślę, że nie jestem jedyna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregor



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 43
Skąd: wroclaw

Post
Wysłany: 27-11-2009, 23:20:11    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zeby wszystko bylo jasne, chce napisac ile to naprawde przypada na mieszkanie... to jest 20000 PLN / 130 mieszkan (okolo bo powiedzmy 30 mieszkan sie zbuntuje) wiec zaokraglajac 20000 / 100 = 200 PLN na mieszkanie. Ja nikogo tu nie namawiam bo rozumiem sytuacje ze ktos nie ma samochodu i ma ta droge gdzies albo poprostu ma to gdzies albo ma inne wydatki chce tylko uswiadomic co i za jaka cene... w kazdym razie jestem w stanie wylozyc nawet 300 zl bo wydalem 6 razy wiecej ostanio na naprawe zawieszenia, a wiem ze dzieki tej drodze, ktora mamy obecnie, wydam drugie tyle juz pewnie za pare miesiecy... dolaczam zdjecie drogi z frezowiny, jesli Wam nie pasuje bo za drogo to spoko ja tylko przedstawiam jakies rozwiazanie.... a i jest to cena okazyjna...





Pozdrawiam
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 28-11-2009, 10:17:00    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jestem zdecydowanie za. Między innymi z uwagi na zawieszenie auta i koszty jego naprawy, którą znacznie przybliża jazda po tym odcinku Zatorskiej.
_________________
lagwus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maniutki



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 11

Post
Wysłany: 28-11-2009, 15:05:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wydaje się że to dobry pomysł, niemniej jednak należy się zastanowić czy robienie tej drogi w tym momencie ma sens, gdyż na pewno zostanie ona zniszczona gdy Triada zacznie budowę budynków - przy Zatorskiej i za naszym blokiem. Ciężki sprzęt na pewno zniszczy nawierzchnie, zrobi koleiny. Może warto poczekać jak pojawią się nowe bloki (pytanie tylko kiedy się one pojawią i czy zawieszenia w naszych samochodach tego doczekają?). Plusem by było to że koszty dzielone by były na znacznie większą ilość mieszkań. Ponadto należało by się skontaktować z TBSami może dorzucili by się do budowy, a może ktoś z naszych szanownych Sąsiadów orientuje się w unijnych dotacjach, być może są jakieś projekty dotujące prywatną inicjatywę rozwoju infrastruktury. Jest jeszcze jedna sprawa - pytanie czy Triada posiada pozwolenie na budowę wspomnianych budynków, jeśli nie to to trzeba by było zorientować się czy o takowe wystąpili ponieważ my jako strona postępowania (nasz budynek leży w obszarze oddziaływania przyszłych budynków) możemy dorzucić naszych kilka "groszy" troszkę im "poprzeszkadzać". Chyba że wszystko będzie zgodne z miejscowym planem zagospodarowania, ale mimo to nasze postulaty powinny być uwzględnione przez organy administracji przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Trzeba pamiętać że Triada była właścicielem naszej działki i mogli uzyskać wszelkie pozwolenia przed podpisaniem przez nas aktów notarialnych... ot tak kilka luźnych myśli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 28-11-2009, 18:58:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jestem jak najbardziej za drogą... czekanie na kolejne bloki może potrwać lata... a ja dzisiaj niezłe uniki musiałam robić idąc z wózkiem po tych dziurach zresztą i w błocie, bo jedne auto jechało prawą stroną, a następne zaraz wolało jechać lewą stroną. A ja między nimi skakałam jak koza Evil or Very Mad
W międzyczasie może moglibyśmy pomyśleć o jakimś prowizorycznym przejściu dla pieszych z naszego terenu na ten parking pod "wieżowcem"? Pogoda będzie teraz coraz gorsza i coraz trudniej będzie się przedrzeć do sklepu po bułki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniel



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 82

Post
Wysłany: 28-11-2009, 20:19:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zrobienie drogi tymczasowej to są formalności i czekanie na pozwolenia. (przez pewnie kolejnych kilka miesięcy jeśliby to był nowy, inny projekt niż ten który jest złożony).
Taką drogę jak będzie zgoda ZDIUMu ma zrobić Triada.

Jeśli się decydować na zbiórkę to lepiej od razu na docelową drogę. Jeżeli zbierzemy 40 000 (130 * 308zl) to miasto dałoby 360 000. Mieszkańcy 10%, miasto 90%.

Przykład:Budowa drogi z odwodnieniem i oświetleniem
Cytat:
Inwestycję przy ulicy Wełnianej prowadzono w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Zadanie obejęło swoim zakresem wybudowanie nawierzchni jezdni dostosowanej do istniejącej zabudowy oraz ulic i dróg sąsiadujących, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia.
Przed:

Po:


http://www.zim.wroc.pl/inwestycje_zrealizowane.html&OnPage=50
http://www.zim.wroc.pl/page=przetargi&PageNo=1

Na prowizoryczne przejście zapewne takie same pozwolenia są potrzebne jak na drogę tymczasową, albo i większe bo dodatkowo potrzebna by była zgoda właściciela parkingu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Droga na ul. Zatorskiej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group