Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Regulaminy


Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny I
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 03-11-2009, 21:22:20    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

a co do ciszy nocnej - nierzadko się zdarzają jakies wiertarki koło 21... Confused ale jakoś to znosimy Twisted Evil

natomiast dobre wychowanie , kultura czy empatia (a może wszystkiego po trochu) nakazywałyby wziąć pod uwagę czyjeś prośby o zachowanie trochę spokojniejsze po 20 i planowanie zabaw z przybijaniem listew przypodłogowych na nieco wcześniejsze pory...

ja często wstaje koło 4-5 i nie sądzę żebyście drodzy sąsiedzi (Ci zdziwieni zapisem o remontach do 20 czy 1Cool byli zachwyceni jak ja bym wtedy przywierał karnisze czy wykuwał bruzdę na kabel w ścianie) Cool

a poza tym sprawdźcie proszę jak jest w bardziej cywilizowanych społecznościach z zapisami o zakazie robót remontowych po godz.20 (Francja, Niemcy etc.) to może będzie się wam łatwiej pogodzić z takim zapisem w naszym regulaminie...

reasumując - bardzo nam się dobrze mieszka na naszym nowym osiedlu kochani sąsiedzi (mowa o znakomitej większości) i mamy nadzieję że wam również tutaj dobrze... a to, że czasem raz ktoś ma gorszy nastrój, postawi na chwilkę auto gdzie nie powinien, albo trzaśnie głośniej drzwiami czy wyrzuci (przypadkowo) papierosa z balkony ( Evil or Very Mad ) to nie powód byśmy się burmuszyli na siebie nawzajem Wink

amen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gladysh



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 26

Post
Wysłany: 03-11-2009, 21:43:48    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wnukol napisał:
ja często wstaje koło 4-5 i nie sądzę żebyście drodzy sąsiedzi (Ci zdziwieni zapisem o remontach do 20 czy 1Cool byli zachwyceni jak ja bym wtedy przywierał karnisze czy wykuwał bruzdę na kabel w ścianie) Cool


Wnukol, Twój przykład jest o tyle bez sensu, że o godzinie 4 czy 5 jest jeszcze (albo i już) cisza nocna! Więc prawnie nie możesz hałasować i robić remontów. A gdyby ktoś chciał pukac i hałasować o 20, to ma do tego prawo! Cisza nocna jest od 22!

Tak więc reasumując - pukanie o 4 lub 5 w nocy może spowodować przyjazd policji... W końcu jest to łamanie prawa - zakłócanie ciszy nocnej (a jak wiemy niektórzy maja juz wprawę w wybieraniu nr 997)
Natomiast pukanie o godzinie 20 nie ma jak przyciągnąć policji, ponieważ mamy prawo troche hałasować dopóki nie wybije godzina 22 czyli cisza nocna! Tak więc jak widzisz, Twój przykład jest nie na miejscu....

Osobiście jestem ZA prawem do hałasowania do godziny 22! Nie należę to cichych osób, mam donośny głoś, lubię się napić piwka z przyjaciółmi, co wielokrotnie zapewne słyszą sąsiedzi.... Ale myślę, że dopóki to się nie zdarza po godzinie 22 (a przynajmniej nie za często:)) to nie ma problemu...
Pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 04-11-2009, 5:29:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

już nie mam siły dyskutować z tobą gładysz.


[Natomiast pukanie o godzinie 20 nie ma jak przyciągnąć policji, ponieważ mamy prawo troche hałasować dopóki nie wybije godzina 22 czyli cisza nocna! Tak więc jak widzisz, Twój przykład jest nie na miejscu.... ]

nawet nie wiesz że jesteś w błędzie i zakłócanie spokoju (przed 22) również wiąże się z interwencjami - ale proszę cię - postaraj się nie gimnastykować z kontrami...

bez komentarza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 04-11-2009, 11:06:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

czeslaw napisał:
Diego ty chyba jesteś czepiacz zawodowy. Mam wrażenie, że nic ci nie leży i nic ci nie pasuje jak tak czytam twoje posty. Wyluzuj trochę Very Happy
Poza tym to, że ty wielbisz burki nie znaczy że inni muszą i dlatego na mnie prawie każdy warczy i będę za kagańcami na pysku stał murem czy tobie się to podoba czy też nie. Rada miejska radą miejską - przepisy wewnętrzne przepisami wewnętrznymi - wiesz coś o tym? Jak nie wiesz to się dowiedz.


Gratuluję kultury, Czesławie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 04-11-2009, 11:24:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno - wg polskiego prawa cisza nocna obowiązuje w godzinach 22-6 i nie można wyznaczać sobie innych godzin.

Wydaje mi się też, że jednak prawo miejskie jest nadrzędne wobec przepisów wspólnoty. Ale może wypowie się jakiś prawnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kama



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 35

Post
Wysłany: 04-11-2009, 11:41:04    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Co do tego prawnika to może i racja.... Ciężko ustalać regulamin, jak sie nie zna dobrze prawa.... chyba....
Może warto skorzystać z radcy prawnego Admiromu, żeby "rzucił okiem" na nasz regulamin, zanim go jeszcze podpiszemy....
Co do ciszy nocnej zgadzam się- jest od 22! Choć Wnukol też ma troche racji - zakłócanie spokoju innych nawet w ciągu dnia jest chyba wykroczeniem.... Jednakże.... to zakłócanie spokoju musiałoby być naprawdę duuuuże!Wink
...kiedyś ktoś wezwał policję do mojego znajomego który z kumplami piwkował i głośno się smiał.... Była godzina 19.... Więc policja jak przyjechała i zobaczyła o co chodzi to śmiała się z tych którzy ją wezwali.... Myślę, że morał z tego taki, że wszelkie głośne zachowania przed godziną 22 nie robią na policji żadnego wrażenia i nie są traktowane poważnie!
W końcu po to jest cisza nocna, żeby wtedy być cicho;)
Pozdro dla wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A&A



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 45

Post
Wysłany: 04-11-2009, 12:21:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

diego_8 napisał:
Jeszcze jedno - wg polskiego prawa cisza nocna obowiązuje w godzinach 22-6 i nie można wyznaczać sobie innych godzin.

Wydaje mi się też, że jednak prawo miejskie jest nadrzędne wobec przepisów wspólnoty. Ale może wypowie się jakiś prawnik.


http://www.wilenska18.bo.pl/artykuly.php?id=13

Nadrzędna też jest konstytucja, tylko jakoś nie można się na nią powoływać w sądzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 04-11-2009, 21:11:59    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

diego_8 napisał:
Gratuluję kultury, Czesławie.

Diego dziękuję bardzo - wiedziałem, że to docenisz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rincevind



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 67
Skąd: wro

Post
Wysłany: 16-11-2009, 18:11:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wiem, że trochę po terminie, ale skoro ma to być głosowane na zebraniu wspólnoty pod koniec miesiąca jest jeszcze trochę czasu.
To moje kilka uwag, które nasunęły mi się po lekturze.
Info takie wysłałem też na email zarządu.

Kod:



UCHWAŁA NR /2009
Z DNIA …………………2009r.

WŁAŚCICIELI LOKALI W NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONEJ WE WROCŁAWIU PRZY
Ul. ZATORSKIEJ 66-90.

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI
§ 3
1. Właściciel ponosi odpowiedzialność za:
d) powiadamianie Administratora o adresie korespondencyjnym, kontakcie telefonicznym
i internetowym, w przypadku wyjazdu na okres dłuższy niż 14 dni kalendarzowych należy podać aktualny kontakt.

-ten punkt wg mnie jest do skreślenia, gdyż zbyt mocno wkracza on w życie prywatne.
W mojej opinii nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia podawanie komukolwiek takich informacji.

Co za tym idzie modyfikacji wymagałby też punkt 2 (skreślenie "d)")


PRAWA i OBOWIĄZKI MIESZKAŃCÓW
§ 4
1. Mieszkaniec obowiązany jest dbać o budynki i ich otoczenie oraz chronić je przed dewastacją.

- Jeśli mamy być precyzyjni to "budynek"
- można dodać ewentualnie "budynek i inne obiekty znajdujące się na terenie wspólnoty ZŁ"
- "chronić je przed dewastacją" proponowałbym zamienić na np "powiadomić o każdej zauważonej
   nieprawidłowości odpowiednie organy".
   ja bynajmniej nie mam zamiaru niczego "chronić".

2. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub nagłych zdarzeń mieszkaniec winien zgłosić je
   natychmiast Administratorowi bądź Zarządowi (...)

- Jeżeli miałby to być obowiązek mieszkańców wypada podać oficjalną formę tego zgłoszenia.
   Czy email wystarczy? Powiadomienie pocztą elektroniczną o awarii bądź nieprawidłowości
   Zarządu wspólnoty może wydłużyć usunięcie nieprawidłowości.

6. W obecności przedstawiciela Administratora mieszkaniec obowiązany jest udostępniać lokal służbom remontowym,
   gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia przeglądu, konserwacji lub remontu urządzeń wspólnych.

- odnośnie tego pkt wydaje się konieczne dopisanie (jeśli jeszcze tego nie ma) punktu o tym, że Administrator
   zobowiązany jest poinformować odpowiednio wcześniej o takich pracach.


PRZEPISY PORZĄDKOWE
§ 5
1. Wszyscy mieszkańcy oprócz dbania o posesję zobowiązani są do wzajemnej pomocy
i niezakłócania spokoju innych mieszkańców.

- wszystko fajnie tylko zapisywanie o "zobowiązaniu do wzajemnej pomocy" chyba trochę na wyrost jest.
   Jak ktoś nie ma ochoty pomagać sąsiadowi wnosić kanapy to tego nie zrobi. To raczej kwestia charakteru, a nie
   zapisów regulaminowych.

2. Cisza nocna obowiązuje w godzinach od 22:00 do 06:30.(..)

- tutaj zgodziłbym się z wieloma wypowiedziami na forum. Cisza nocna trwa 22-6 i kropka. Co to oznacza dla
   wszystkich jest chyba jasne.

4. Posiadacze zwierząt są zobowiązani do przestrzegania przepisów sanitarnych
i epidemiologicznych(...)

- Jeśli już to wypada chyba to gdzieś uściślić.

a w szczególności do usuwania we własnym zakresie odchodów
i innych zanieczyszczeń,(...)

- to mam nadzieję każdy właściciel czworonogów rozumie i przestrzega. To kwestia kultury, ale warto o tym przypominać.


(...) innych zwierząt kąsających na smyczy i w kagańcu(...)

- a jeżeli ktoś ma kąsającą żmiję ?:-)


(...)Zabrania się karmienia ptaków na terenie Wspólnoty.

- ptaków? a czemu ptaków? To dla mnie przesada i do wykreślenia.


7. Pomieszczenia wspólne należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem, utrzymywać
w czystości i porządku, a podczas korzystania z nich przestrzegać zasad bezpieczeństwa
i przepisów przeciwpożarowych.

- "utrzymywać w czystości" chyba nie chodziło tutaj o sprzątanie więc proponowałbym zamienić na coś
   w rodzaju np "nie zanieczyszczać"
.


8. Wewnętrznych ciągów komunikacyjnych nie wolno zastawiać żadnymi przedmiotami,
   a jeśli taki fakt ma miejsce z powodu konieczności przeprowadzenia remontu w lokalu,
   przedmioty te należy usunąć na ustne wezwanie przedstawiciela administratora.
   Niezastosowanie się do takiego wezwania może spowodować usunięcie przedmiotów na koszt mieszkańca,
   który zastawił nimi ciąg komunikacyjny.


- to wg mnie zbyt rygorystyczne podejście do sprawy. Wydaje mi sie, że wystarczy zapisać, że nie można "zastawiać"
   ciągów komunikacyjnych w sposób uniemożliwiający swobodne przemieszczanie się mieszkańców uwzględniając,
   potrzebę wniesienia np większych gabarytowo przedmiotów.


9. Ogranicza się prędkość poruszania pojazdów na terenie Wspólnoty do 20 km/h.

- Wydaje mi się, że tą sprawę załatwil by znak D-40 "strefa zamieszkania". Oto co z niego wynika:

Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in;

    * prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
    * możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
    * prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
    * zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

Dodatkowo, w przypadku braku wyznaczonych miejsc do postoju pojazdów,
parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne.


10. Zabrania się:

c) mycia pojazdów mechanicznych i innych urządzeń technicznych na terenie Wspólnoty.

- a mogę spytać dlaczego?


11. Ponadto zabrania się:
a) stosowania i dystrybucji środków zmieniających świadomość (alkohol,
   narkotyki, leki psychotropowe) na terenie nieruchomości wspólnej,

- zapis dość kontrowersyjny jak dla mnie i wcale nie dlatego, że zabawnie ujęty.
   Mam tu na myśli wakacyjno-weekendowe wieczory na placu zabaw gdzie to przy grillu czas umilało sobie piwkiem
   wielu współlokatorów.

b) palenia tytoniu we wszystkich pomieszczeniach stanowiących własność wspólną,

- dopisałbym tutaj: "a w szczególności na klatkach schodowych!"


13. Usuwanie gruzu po pracach remontowych, zużytych urządzeń bądź ich części itp. odbywa się na koszt mieszkańca i w sposób
   uzgodniony z administratorem.

- do tej pory było tak, że np gruz wyrzucany był do dedykowanego ku temu pojemnika. Teraz ktoś ma płacić za wywóz gruzu
   tylko dlatego, że kupił mieszkanie później niż większość zdążyła wykończyć swoje mieszkania? Troche nie fair.


REGULAMIN
UŻYTKOWANIA BUDYNKU

I. Postanowienia Ogólne.

6. Stolarka okienna wykonana z PCV.
Okna rozwierno-uchylne z funkcją mikroroszczelnienia – klamka ustawiona pod kątem 45 stopni.
BEZWZGLĘDNIE NALEŻY WIETRZYĆ MIESZKANIA.
BARDZO SZCZELNE, ZAMKNIĘTE OKNA UNIEMOŻLIWIAJĄ WENTYLACJĘ.

- a jezeli ktoś nie lubi wietrzenia to wietrzyć nie będzie i kropka.
   Nie chodzi mi tu o treść -słusznego zapisu - a jedynie o formę. O ilez przyjemniej brzmi zapis:
   " Regularne wietrzenie uchroni twoje mieszkanie przed nadmierną wilgocią i zniweluje możliwość pojawienia się grzyba"
   " Wentylacja pomieszczeń mieszkalnych jest bardzo ważna z punktu widzenia zamieszkujących tam osób."


III. Zasady użytkowania drzwi wejściowych, drzwi do przedsionków i domofonów

2. Drzwi wejściowe można otworzyć w następujący sposób:

- brakuje najbardziej oczywistego sposobu otwarcia czyli "klucza".



3. W celu zapobieżenia dewastacji drzwi wejściowych i drzwi do przedsionków:

b) Zabrania się blokowania otwartych drzwi poprzez podkładanie klinów itp. Przedmiotów.

- nie bardzo rozumiem jak ma się blokowanie drzwi do ich dewastacji?


pozdrawiam,
lucas

ps.
jeśli w mailu do zarządu zapomniałem sie podpisać (a mogło tak być)
to z góry przepraszam Wink
To pisałem ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qbek



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 9

Post
Wysłany: 14-02-2010, 22:10:04    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

czy ten regulamin już obowiązuje??

chodzi mi szczególnie o ten zapis o pracach remontowych do 18:00...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny I Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group