Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Jak się mieszka na zatorskiej:)


Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Inne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowy86



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 20

Post
Wysłany: 14-04-2010, 16:58:54    Temat postu: Jak się mieszka na zatorskiej:)
Odpowiedz z cytatem

Witam! jestem tutaj nowy. Planujemy zakup mieszkania w drugim budynku triady, który właśnie zaczęli budować. I w związku z tym chcielibysmy zapytać mieszkańców pierwszego budynku jak oceniają Triadę jako dewelopera czy nie było jakiś problemów i czy są zadowoleni z mieszkańSmile? może ktoś może podzielić się opinią czy uwagami na temat triady i samego osiedla:) z góry dziękujęmy:)
Pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kama



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 35

Post
Wysłany: 14-04-2010, 18:09:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Triadę oceniam bardzo dobrze!
Deweloper godny zaufania!
Następne mieszkanie też będę chciała kupować od Triady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
woj75



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 183
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 14-04-2010, 18:57:18    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Kamą, jestem ogólnie zadowolony z wykonania naszego mieszkania i budynku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ilka83



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 14

Post
Wysłany: 14-04-2010, 20:10:02    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Smile czyżby to podpuszczające pytanie kogoś z Triady ?Smile hehe..kto to wie.?...ale kto by się tam nie krył za tym nickiem..to deweloper w porządku Smile bez problemów jak dla nas..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 14-04-2010, 20:33:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

rozmawialiśmy już z kilkoma osobami zainteresowanymi nową inwestycją triady i też stwierdziliśmy że nie mamy zastrzeżeń, poza wykonaniem drogi dojazdowej do naszej posesji (nie jest tak kolorowo bo nie zrobili tego) oraz wykonania zieleni (trawnika i nasadzeń - fatalne) Twisted Evil

poza tym polecam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 16-04-2010, 20:43:50    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

1. Kiepsko wyciszone mieszkania - dobrze słychać filmy u sąsiadów i nie tylko filmy Very Happy
2. Kilka niedomówień np. wydzielenie drogi z naszej działki i nie informowanie o tym wprost tylko "pod nosem", itp, itd
3. Przyczynienie się do wydania koncesji na sprzedaż alkoholu w lokalu usługowym wbrew woli mieszkańców - Triada była wówczas większościowym właścicielem. Przy zakupie mieszkania na pytanie co będzie w tym lokalu odpowiadano - kancelaria adwokacka Very Happy
4. Przerzucanie niektórych kwestii między deweloperem a zarządcą odgórnie wyznaczonym przez dewelopera, który kiepsko się sprawdza po dziś dzień.
5. Terminy podpisywania aktów dostosowane do potrzeb dewelopera - celem załatwienia swoich interesów kosztem właścicieli - niestety - patrz pkt. 3.
6. Pękające rury od wody.
7. Łamiące się klamki w oknach.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to uzupełnię.

Poza tym jest OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 16-04-2010, 21:49:42    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Czesławie za Twoja wypowiedź, bo już byłam skłonna mówić pytającym ludziom, którzy przyjeżdżają oglądać nowe miejsce: co, Triada? a tak, wszystko świetnie!

Obecnie dopisałabym:
1.wielką walkę o każde drzewko czyli zlecenie prac nasadzeniowych firmie zewnętrznej za "psie pieniądze". Próby tłumaczenia , jak powinien zostać wykonany trawnik spełzły na niczym. (obecnie trwa walka o naprawę trawnika).
2. zmiany w projekcie położenia placu zabaw (na miejscu domniemanych placów zabaw powstały dwie górki ziemi, ponoć na sanki, hehe - kilka metrów dalej znajduje się szkoła. Tam jest wielka górka na sanki, a to coś pod naszymi oknami to ziemia , z którą nie było co zrobić, a już się wywozić nikomu nie chciało).
3. Naszą piwnicę zalało dwukrotnie po pęknięciu rur, bo niby jakąś trefną partie od producenta ....
4. Nie domykające się wiecznie drzwi wejściowe, ponoć efekt oszczędności na materiałach...

To akurat drobiazgi, ale ze szczegółów nasz świat złożony Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gladysh



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 26

Post
Wysłany: 16-04-2010, 22:10:14    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A ja do Triady nie mam żadnych, nawet najmniejszych zastrzeżeń!
Budynek i mieszkanie super! Nawet bym powiedział, że jak z obrazka hehe, bo w końcu mieszkanie na które się zdecydowałem widziałem jedynie na planach i obrazkach!
Nie mam do Triady najmniejszych zastrzeżeń, uważam, że wywiązali się ze wszystkich swoich obowiązków w 100%
Trawa i drzewka jak dla mnie też są jak najbardziej w porządku!
Co do placu zabaw, to jestem gorącym zwolennikiem naszych górek, dzieciaki mają gdzie sie wybiegać i na czym zjeżdżać na sankach!
Nie uważam, żeby Triada ukrywała przed kimkolwiek jakieś rzeczy (w tym sprawę drogi) Wszystko było głośno i wyraźnie powiedziane!
Co do terminu podpisania aktów, to mój termin był natychmiastowy, bez żadnych zmian i bez żadnych niespodzianek.
A sprawę koncesji na alkohol, ja osobiście jak najbardziej popieram, więc też Triady za nic nie winie, a wręcz przeciwnie:)
Nigdy też nie miałem zalanej piwnicy ani pękniętej rury.... a drzwi wejściowe, zawsze się u mnie domykają! Więc ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń do triady i każdemu znajomemu i nieznajomemu polecałbym TRIADĘ jako dewelopera!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sanczez32



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 33

Post
Wysłany: 17-04-2010, 7:28:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mi też parę rzeczy się nie podoba.
1. nie domykające się drzwi. Kilka razy tak ocierały o listwę dolną że nie dało się ich zamknąć.
2. Brak drogi, choć twierdzili że lada chwila będzie. A potem że będą płyty kładli.
3. No i kawiarenka, wspomniana koncesja na którą się zgodzili poza naszymi plecami. A z tego co widziałem to kawiarenka już się rozrasta bo sobie szykują krzesełka i parasole. Więc będziemy mieli pod oknami w lecie wieczny wrzask. Dziękujemy TRIADO
4. A i sprzedawanie garaży ludziom z innych bloków. Co spowodowało że oni je wynajmują a my na swoich miejscach parkingowych nie mamy miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zenobiusz



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 6

Post
Wysłany: 17-04-2010, 8:55:48    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

brawo sanczez, pkt 4 jest logiczny jakby napisany przez prawnika-ponieważ w nocy padał deszcz to w dzień jest jasno-co ma garaz do miejsca parkingowego, jeszcze niedawno były do kupienia bo chętnych nie było! Ale niebawem bedziesz mógł kupić w sąsiednim budynku i rozwiązać swój problem parkowania na miejscu parkingowym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gladysh



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 26

Post
Wysłany: 17-04-2010, 8:58:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

sanczez32 napisał:
A i sprzedawanie garaży ludziom z innych bloków. Co spowodowało że oni je wynajmują a my na swoich miejscach parkingowych nie mamy miejsca.


Nie rozumiem co w tym jest złego? To jest oczywiste, że deweloper sprzeda mieszkania i garaże chętnym! Przeciez nie zostawi ich niesprzedanych, albo nie odda za darmo! A jeśli ktoś spoza naszego bloku chciał kupić garaż, to miał do tego prawo! Tak samo, jeśli kupił go ktoś z naszego osiedla, a wynajmuje komuś z innego bloku.... a sam parkuje na parkingu... takie prawo rynku!
A co do naszego niedużego parkingu, to niedługo przestaniemy tak bardzo zwracać uwagę i wściekać się na tych którzy będą parkować np pod klatka....bo niedługo to będzie jedyna opcja.... Tak jest na wielu osiedlach i pewnie tez będzie u nas....

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 17-04-2010, 11:49:18    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

gladysh napisał:
A ja do Triady nie mam żadnych, nawet najmniejszych zastrzeżeń!
Budynek i mieszkanie super! Nawet bym powiedział, że jak z obrazka hehe, bo w końcu mieszkanie na które się zdecydowałem widziałem jedynie na planach i obrazkach!
Nie mam do Triady najmniejszych zastrzeżeń, uważam, że wywiązali się ze wszystkich swoich obowiązków w 100%
Trawa i drzewka jak dla mnie też są jak najbardziej w porządku!
Co do placu zabaw, to jestem gorącym zwolennikiem naszych górek, dzieciaki mają gdzie sie wybiegać i na czym zjeżdżać na sankach!
Nie uważam, żeby Triada ukrywała przed kimkolwiek jakieś rzeczy (w tym sprawę drogi) Wszystko było głośno i wyraźnie powiedziane!
Co do terminu podpisania aktów, to mój termin był natychmiastowy, bez żadnych zmian i bez żadnych niespodzianek.
A sprawę koncesji na alkohol, ja osobiście jak najbardziej popieram, więc też Triady za nic nie winie, a wręcz przeciwnie:)
Nigdy też nie miałem zalanej piwnicy ani pękniętej rury.... a drzwi wejściowe, zawsze się u mnie domykają! Więc ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń do triady i każdemu znajomemu i nieznajomemu polecałbym TRIADĘ jako dewelopera!


gladysh - Ty chyba prowizję od sprzedaży nowych mieszkań Triady pobierasz niezłą im reklamę robisz, choć wcale na nią nie zasługują.

jeżeli nie masz zastrzeżeń do zwiędłych badyli ani do trawnika pełnego dziur, wyżyn i nizin to chyba nie przyjrzałeś się nigdy tej "naszej zieleni".

A akt podpisałeś pewnie przez notariusza Triady, który Cię nieźle policzył. My mieliśmy swojego, który wziął połowę tej kasy, ale wylądowaliśmy na końcu kolejki, choć póki Triada nie wiedziała, że chcemy sami sobie notariusza wybrać to nie robiła żadnych problemów, żebyśmy jako pierwsi podpisali akt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregor



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 43
Skąd: wroclaw

Post
Wysłany: 17-04-2010, 12:30:04    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ogolnie mieszkanie w stanie dobrym - nam tylko klamki od okien sie polamaly. Tylko reszta troche kiepsko. Czeslaw ladnie to wypunktowal wlasnie te same kwestie mnie wkurzyly. Nie wspominajac juz o blokowaniu naszych inicjatyw w zwiazku z droga w ZDIUMie. Konstrukcja balkonow troche zawiodla - ta "przegorda" jest cienka i wszystko przepuszcza: dym z fajek od sasiadow, glosne rozmowy na balkonie. No i sprawa olenki to juz przegiecie - opoznianie aktow w celu trzymania wiekszosci udzialow i udzieleniu koncesji na alkohol bez ingerencji mieszkancow (tu prosba do zarzadu: zablokujcie ta samowolke z parasolem przed olenka)...

pozdro
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kama



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 35

Post
Wysłany: 17-04-2010, 12:32:31    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dorka, ja tez zastrzeżeń nie mam do triady, i głośno to powtarzam...ale żednej prowizji od nich nie dostaje...a może muszę się o nią upomnieć? Wink
A tak poważnie, to dla mnie nasza zieleń też jest ok. I szczerze mówiąc, myślę już o kupnie większego mieszkania w niedługim czasie i też planuję zakup właśnie u Triady!
A co do podpisywania aktów, to podpisywałam od razu, w 1szym terminie. owszem u notariusza triady, ale nie miałam ochoty na zabawę z bieganiem do notariuszy i załatwianiem wszystkiego. A że za wygodę sie płaci, więc też troche więcej to kosztowało. Coś za coś! Poza tym, mój czas poświęcony, na szukanie innego notariusza itp. też uważam za kosztowny, więc wolałam zapłacic kilka groszy więcej notariuszowi. Zwłaszcza, że kupując mieszkanie, człowiek raczej się liczy z opłatami notarialnymi.
No ale to oczywiście moje zdanie. Każdy przecież ma prawo do własnego:)
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nowy86



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 20

Post
Wysłany: 17-04-2010, 19:21:49    Temat postu: triada
Odpowiedz z cytatem

widzę że zdania są podzielone, część zachwala a cześć krytykuje...no ale to chyba w zasadzie jak wszędzie, bo chyba nie ma takiej inwestycji gdzie wszyscy mieszkańcy byliby w 100% zadowoleni.
A jeszcze jedno pytanko czy zmienialiście (ewentualnie które) zapisy w umowie? i czy dało się coś wynegocjować?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Inne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group