Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

ogrodzenie placu zabaw


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 19-09-2010, 11:18:21    Temat postu: ogrodzenie placu zabaw
Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu rodzice pociech na placu zabaw gawędzą o przydatności odgrodzenia placu od parkingu. Przejeżdżające autka stanowią niestety realne zagrożenie dla wybiegających spomiędzy zaparkowanych samochodów dzieciaki (upilnowanie bandy bawiących się razem maluchów jest nie lada wyzwaniem). Progi zwalniające były pewną koncepcją, ale widać że nikomu się z nimi nie spieszy (choć temat dalej uważam powinien być aktualny!). Rozwiązaniem problemu byłoby zatem ogrodzenie. Aby spełniało ono swoją funkcję winno być odpowiednio wysokie (1m w zupełności by wystarczył) oraz wyposażone w furtki wejściowe (min. 2 szt.).

Jako że rozmawialiśmy już w naprawdę zacnym gronem rodziców na ten temat - a wszyscy byli pozytywnie nastawieni do projektu - może czas już najwyższy na działania?

Poniżej przedstawiłem przykładowy cennik (pierwsze lepsze strony internetowe) ogrodzenia placu zabaw:


przykładowa siatka: http://www.siatkogrod.pl/index.php?products=product&prod_id=848

100m x 10,- zł = 1000,-

do tego słupki: http://www.siatkogrod.pl/index.php?products=product&prod_id=24

50 x 20,- zł = 1000,-

No i furtki: http://www.siatkogrod.pl/index.php?products=product&prod_id=1084

2 x 600,- zł = 1200,-

Do tego akcesoria - max 500 zł- (zaprawa + elementy montażowe - śruby, haczyki etc.)

No i montaż (sąsiedzka inicjatywa) - bezcenne! (0 zł)

Jeżeli będzie potrzebna faktura za montaż (do rozliczenia) - zapewniam znajdzie się firma, która to wykona w cenie ok 1000 zł

Łącznie (bez montażu) daje to kwotę 4700 brutto

Wszystko legalnie i z fakturami. Do tego jakby poszukać bardziej - jestem pewien, że można kupić wszystkie elementy o 20% taniej.

Czy są tu sympatycy takowego projektu? Embarassed Embarassed


Myślę, że zwłaszcza rodzice posiadający małe pociechy, jak również Ci którzy planują takowe:) będą za! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmada



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 42

Post
Wysłany: 24-09-2010, 20:33:59    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie niech płaca Ci którzy mają dzieci, mi osobiście ogrodzenie placu zabaw nie jest potrzebne i nie zamierzam za nie płacićSmile
_________________
madziara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 24-09-2010, 22:46:39    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zmada teraz tak ćwierkasz - zobaczymy jak będziesz ćwierkać jak kiedyś będziesz miała dzieci jak ci się się światopogląd zmieni - chyba że nie planujesz.
Poza tym to wspólnota decyduje i jesteś chyba w mniejszości Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zmada



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 42

Post
Wysłany: 25-09-2010, 17:42:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nie mam chęci płacić za cudze dzieci:)
_________________
madziara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 26-09-2010, 7:14:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Chęci chęciami, reguły regułami Smile
Ja np. płacę pośrednio jakąś tam część panu który sprząta psie kupki, za właścicieli piesków. A są tacy - nie będę wskazywał palcem, co notorycznie olewają ten temat. Ale płacę choć nie mam pieska i chęci, bo jestem we wspólnocie i to mój obowiązek. To taki przykład tylko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zmada



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 42

Post
Wysłany: 26-09-2010, 21:21:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja osobiście uważam że plac zabaw wystarczy że jest, a do tego pilnujący rodzice:) choć ogrodzenie to kusząca propozycja, żeby bawiący się rodzice i dzieci nie waliły piłką po zaparkowanych autach:) ale to przecież nie realne marzenie!!!!!
_________________
madziara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 26-09-2010, 21:40:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No widzisz - po woli chwytasz Smile Nawet widzisz w tym korzyść dla siebie. Oby tak dalej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zmada



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 42

Post
Wysłany: 26-09-2010, 21:47:59    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

chwytam????? chyba lekko przesadzasz!!!! po prostu może nikt nie będzie walił w moje auto piłką, ot i cała filozofia!!!!! i może dzieciaki będą ząłatwiac się też na swoim placu zabaw , a nie na trawie na całym terenie!!! to faktycznie będzie korzyść!!
_________________
madziara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
diego_8



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 27-09-2010, 8:28:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czesławie, niestety nie masz racji. Gdyby w usługach zarządcy była wyszczególniona usługa sprzątania psich kup z trawnika, mógłbyś mieć pretensje. Ale zdaje się, że jest tylko opieka nad terenami zielonymi czy jakoś tak. Jakby coś - to nie są kupy naszych psów. A osobiste wycieczki w stylu, że "będziesz miała swoje, to zobaczysz", uważam za niestosowne.
My z kolei płacimy za utrzymanie placu zabaw i też moglibyśmy mieć o to pretensje, bo niby dlaczego? Co innego propozycja czegoś, z czego będzie pożytek dla wszystkich mieszkańców, a co innego dokładanie się do ogrodzenia, bo część rodziców uważa, że nie poradzi sobie z pilnowaniem swoich dzieci. Równie dobrze moglibyśmy zażądać ogrodzonego wybiegu dla psów. O większości głosów we wspólnocie pamiętamy. Ale może też opamiętajmy się trochę - nie każda propozycja jest rozsądna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 27-09-2010, 15:58:34    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie zamierzam dalej dyskutować w tej sprawie - w tak małym gronie. Do wypowiedzenia się w tej prawie TAK/NIE będą mieli okazję wszyscy. Jak uchwałą przejdzie to będzie ogrodzenie jak nie to nie będzie i już a fundusz zawsze na to się znajdzie.
Diego zawsze możesz zaproponować wyznaczenie terenu dla psów czemu nie?
Poza tym nie masz racji po psach z naszego bloku rzadko kiedy sprzątają - mogę wskazać palcem - ale nie o to chodzi Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 27-09-2010, 22:33:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

z całym szacunkiem, ale pies nie może być porównywany do dziecka, choć ten pierwszy jest wspaniałym przyjacielem i członkiem wielu rodzin Wink

a jeżeli ktoś nie ma jeszcze dzieci - to zachęcam do poplanowania w tym temacie czegoś, bo naprawdę warto Laughing - bezcenne "kocham cie tato" z ust swojego dziecka jest balsamem na każdy kant życia Embarassed nagle przestają się liczyć inne sprawy... są już naprawdę mało ważne...

a co do ogrodzenia placu zabaw - szkoda że zmada tak agresywnie podchodzisz do tematu Cool czesław zabawnie studzi Twoje przekrzykiwania (ze samą sobą zresztą) że nie zapłacisz.

A jednak wiesz przecież, że decyzją wspólnoty można przegłosować cokolwiek, czego chciałaby większość Rolling Eyes nawet dla dzieci, których (może na szczęście) jeszcze nie masz, a których Ci serdecznie życzę!

pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrol



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 18

Post
Wysłany: 05-10-2010, 8:36:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ogrodzenie placu zabaw to dobry pomysł bo wiadomo jak jest z dziećmi nigdy nie wiadomo co im moze do głowy przyjść a nawet rodzic nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć,
pozatym ogrodzenie jest nie tylko dla dzieci ale także dla kierowców, którzy jadąc obok placu zabaw moga potrącić wybiegające z za samochodu dziecko ( mam nadzieję że to się nigdy nie wydarzy )i mimo że nie bedzie to z winy kierującego to strach, zdenerwowanie będą a czy one sa warte tych 40 zł, które by wyszło po podziale 4700?
uwazam że nie jest to suma zwalajaca z nóg ale każdy ma prawo wyboru
najważniejsze jest bezpieczeństwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kama



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 35

Post
Wysłany: 05-10-2010, 9:22:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wg mnie ogrodzenie jest niepotrzebne. Jeśli wszyscy będą uważać, kierowcy nie szarżować, a rodzice pilnować swoich pociech, to nic złego się nie wydarzy! Nigdy nie widziałam na innych osiedlach, żeby dodatkowo ogradzać plac zabaw. Dla mnie jest to zbędne. Trzeba po prostu mieć oczy dookoła głowy, ot tyle:)
Ale skoro jest zainteresowanie, takowym ogrodzeniem, to trzeba będzie na najbliższym spotkaniu wspólnoty zorganizować jakieś głosowanie.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 05-10-2010, 19:30:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Kama piszesz jak doświadczona mama Wink a to czy kierowcy będą szarżować czy nie - tego nie zagwarantujesz Exclamation

Na pewno takich rajdowców powstrzymały by progi zwalniające. W niektórych miejscach aż się prosi o nie.

Poza tym tak jak mówisz trza poddać głosowaniu i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stachu



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 8

Post
Wysłany: 06-10-2010, 22:14:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja sie zgadzam z Patrolem . 40 zl i z bani wszyscy zadowoleni (ja jako kierowca) i pewnie rodzice - jako rodzice tez Wink. Jesli to jakis problem to oczywiscie mozna glosowac... tylko kiedy spotkanie? bo na horyzoncie takowe sie nie zapowiada; a i progi o ktorych wspomina Czeslaw sa na tapecie jakis czas wiec w sumie warto by to przeglosowac... ??? Ja osobiscie jestem za progami i ogrodzeniem jestem - bezpieczenstwo najwazniejsze Wink

pozdrawiam
Stachu
_________________
_____________
Stachu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group