Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

ODBIORY MIESZKAŃ


Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 26-10-2011, 14:17:26    Temat postu: ODBIORY MIESZKAŃ
Odpowiedz z cytatem

tutaj Wasze uwagi, spostrzeżenia , doświadczenia związane z odbiorem, remontem, przeprowadzką...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 30

Post
Wysłany: 26-10-2011, 17:08:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o odbiory, to mogę się "pochwalić" swoim nieudanym odbiorem.

Z większych rzeczy, dla których nie odebrałem mieszkania to:
- większość pokoi miała brak poziomu sufitu rzędu ok. 1,5cm/2m
- w pokoju dziennym oraz w łazience miałem na suficie początek grzyba pleśniowego. Źle wywietrzyli pokoje po położeniu tynków.
- pęknięcia ściany poprawione chwilę przed odbiorem w taki sposób, że za jakiś czas mógłbym się spodziewać kolejnych pęknięć.

Tak więc porażka, nie wiem ile będę musiał czekać na poprawienie tych usterek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 27-10-2011, 9:16:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

z tymi wysokościami i grzybem to faktycznie nieciekawie; czy triada określiła się co do jakiś terminów ?
co do pęknięć to te będą się pojawiać na pewno, gdyż budynek istnieje zbyt krótko by grunt pod nim się ustabilizował - trzeba się przyzwyczajać do częstszych wizyt ekip naprawczych jeśli chce się je mieć za każdym razem zalepione Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 27-10-2011, 10:36:06    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

My też jesteśmy po odbiorze i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Pęknięć brak, ściany i podłogi równe, grzyba też żadnego nie zauważyłem.

4 lata temu przechodziłem przez odbiór mieszkania u dużo większego dewelopera jakim jest Geo ale tam to była porażka. W rubryce przeznaczonej na wpisanie usterek zabrakło wówczas miejsca Smile Mieszkanie było w tragicznym stanie, poza tym wszędzie trwały jeszcze prace wykończeniowe bo się z terminami nie wyrobili. Myślę więc, że nie mamy za dużo powodów do narzekania.
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 30

Post
Wysłany: 27-10-2011, 11:56:50    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

adalbert napisał:
z tymi wysokościami i grzybem to faktycznie nieciekawie; czy triada określiła się co do jakiś terminów ?
co do pęknięć to te będą się pojawiać na pewno, gdyż budynek istnieje zbyt krótko by grunt pod nim się ustabilizował - trzeba się przyzwyczajać do częstszych wizyt ekip naprawczych jeśli chce się je mieć za każdym razem zalepione Smile


Niestety jeszcze nie zostałem poinformowany w jakim terminie są w stanie to poprawić. Mają się do tego ustosunkować i dać znać. Czekam na telefon Smile

Co do pęknięć to jestem świadomy, że będą występować. Ale jeśli pęknięcie jest poprawiane w taki sposób że na 100% znów wyjdzie za 3 miesiące to coś nie tak. Powinno być poprawione raz, a dobrze. Wolę, żeby mi to teraz poprawili, niż po pomalowaniu ścian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 27-10-2011, 12:24:30    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do pęknięć to jestem świadomy, że będą występować. Ale jeśli pęknięcie jest poprawiane w taki sposób że na 100% znów wyjdzie za 3 miesiące to coś nie tak. Powinno być poprawione raz, a dobrze. Wolę, żeby mi to teraz poprawili, niż po pomalowaniu ścian.


Niestety powinieneś być gotowy na to, że pęknięcia będą się pojawiały także po pomalowaniu mieszkania - na pewno przez pierwszy rok będzie to dużym problemem każdego z nas. Tak jak napisał adalbert jest to związane z tym, że świeżo postawiony budynek "pracuje". Będziemy musieli jakoś to przecierpieć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 27-10-2011, 18:52:20    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja, z zona rowniez jestesmy bardzo zadowoleni, wszystko gladko, prosto, czysto i z katami jak ma byc. Jedynie w kuchni i w lazience faktycznie rury mogly by byc schowane w podlodze, ale to nam akurat nie przeszkadzalo bo bedzie zestaw podtynkowy wc i wanna, a w kuchni dojdzie klej + kafle i nic nie bedzie widac. Za to kiepsko wykonany (wg. projektu) sufit w lazience do poprawki, sciany rozumiem pod kafle tynku zatartego na gladko nie wymagaja, ale sufit juz powinien byc na blysk jak w innych pomieszczeniach. Nasadzenia wokol budynku swietne - ogolnie postarali sie !. Odbior przyjalem z tą kosmetyką na suficie w łazience. Znacznie szybciej sam to zrobie za doslownie grosze niz czekac do nowego roku - pozdrawiamy !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bili



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 12

Post
Wysłany: 27-10-2011, 18:58:35    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Również jestem po odbiorze, moje uwagi:

- nie wszystkie sufity mają poziom
- wykończenie pęknięć na sufitach nieskończone
- grzejniki po odpowietrzeiu grzeją bardzo słabo, a grzejnik w korytarzu na parterze przy ustawieniu termostata 2 jest gorący
- płytki w korytarzu tragedia, każda płytka żyje swoim życiem, mozna się o nie potknąć, pomiędzy podłogą a cokołem brak sylikonu- dramat
- miejsce na wodomierze w łazience najgorsze z możliwych

Plusy:
- tynki na ścianach po kosmetycznych poprawkach nadają się do malowania, pytanie tylko dlaczego jest dwukolorowy?
- okna dobrze osadzone
- drzwi wejściowe - I liga

Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 27-10-2011, 19:20:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

po dymku z kotlowni widac, ze raz dziala raz nie, jedynie grzejnik w lazience wymagal odpowietrzenia, co w zasadzie nic nie zmienilo. W szachcie przy liczniku ciepla mozna sprawdzic jak grzeje kotlownia i porownac z np grzejnikiem na dole przy wejsciu. Chyba jeszcze w pelni nie grzeja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M&Ms



Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 01-11-2011, 10:59:39    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To ja mam jeszcze pytanie, czy w waszych mieszkaniach były gniazda RJ45 (powinny być obok gniazd RTV? w naszym mieszkaniu były tylko zaślepki w tych miejscach. Co do odbioru u mnie elektryk zrobił lustrzane odbicie gniazd w ścianach ,więc poprawia:/ i oczywiście domofon nie działa jak powinien. udanych wykończeń i do zobaczenia:)
_________________
M&Ms 62B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 01-11-2011, 11:21:11    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

u mnie co do scian i podłogi bez zadnych problemow jedyne co TO NIESZCZELNE DRZWI WEJSCIOWE BALKONOWE oraz porysowana tafla szyby w kuchni i porysowany oscieznice okien w sypialniach i tylko tyle



co do pekniec na scianach bo widze ze u wiekszosci sie pojawia albo juz jest to tak jak tam ktos pisal wczesniej to tez to potwierdze budynek jest swiezy tak samo jak fundament ktory jescze przez conajmniej 2 lata bedzie sie osadzal ... Cool
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bili



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 12

Post
Wysłany: 07-11-2011, 21:26:00    Temat postu: Kafle na korytarzu
Odpowiedz z cytatem

Napiszcie proszę swoje opinie na temat kafli w korytarzu. Nie wiem jak jest w innych klatkach, ale w 64a na 3 piętrze jest dramat. Jeśli historia powtarza się w innych miejscach planuję napisać zbiorowo pismo do Triady, żeby to poprawić. Pani Beata z biura sama stwierdziła, że to porażka i poleciła takie pismo wysmarować. Jak wiadomo w kupie raźniej i kupy nikt nie ruszy, więc jeśli w innych klatkach jest podobnie dajcie znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 08-11-2011, 8:33:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nawet nie zwrocilem uwagi ale dzisiaj jak pojade to sie przyjze i dam znac ...procz płytek to czy ktos ma problem z domofoem ?? bo u mnie nie dziala otwieranie z kodu...i druga bardzo wazna sprawa czy ktos ma problem z elektryka mianowicie z oswietleniem?? wczoraj jak sie dzialem do pozna to nagle zaczely mi mrugać zarowki w calym mieszkaniu tak jakby byly jakies spadki napiecia...chyba ze ktos w bloku sobie zle podlaczyl indukcje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 08-11-2011, 21:49:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

w 64b tez domofon nie otwiera z kodu, moze tak ma byc na razie, bo zamek drzwi jest otwarty caly czas, a co do swiatla migajacego, to moze ktos cos spawa ?! Laughing dwa tygodnie temu (przed remontami wiekszosci osob) mierzylem napiecie i wynosilo 249V - duzo, ale w normie. Blisko jest transformator i siec nie byla jeszcze obciazona, jak sie wszyscy wprowadza, beda plyty, pralki, zmywarki, piekarniki itp. to pewnie bedzie okolo 232V. Energetyka bodajze musi utrzymac napiecie do 5% w dol od 230V i do 10% w gore od 230V.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
modrzew



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 09-11-2011, 16:35:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W 64a sprawdzałem kod jeszcze w październiku i działał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group