Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Raport ze spotkania: przedstawiciel zarządu - p. Śliwiak


Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 31-07-2011, 11:10:10    Temat postu: Raport ze spotkania: przedstawiciel zarządu - p. Śliwiak
Odpowiedz z cytatem

Skoro nikt z zarządu ani nasz szanowny administrator nie chcą, czy też nie potrafią dodatkowo o ważnych sprawach poinformować na forum - wklejając choćby link, to ja ich wyręczę w tej bardzo skomplikowanej czynności:

Raport ze spotkania reprezentanta zarządu z p. Śliwiakiem - jest tutaj (kliknij).

Rzadko na stronę zarządu zaglądam w przeciwieństwie do forum i gdybym przypadkiem nie odwiedził uszłaby uwadze istotna informacja tj. w/w raport.

P.S. Szanowny Zarządzie może by tak zgadać się z adminem i jakiś widoczny link w nagłówku forum do Waszej strony umieścić?

Osobiście jestem przeciwny likwidacji ogrodzenia między ZJ-I i ZJ-II (pkt 5 raportu). Automatycznie wykluczamy ew. zamknięcie obiektu szlabanem (o ile będzie taka potrzeba i zgoda większości), ułatwiamy dojście do sąsiedniego budynku po zaparkowaniu pojazdu na naszym parkingu, a nasadzenia to będą pewnie żadne lub jakieś suchary co po roku nadawać będą się na śmietnik - jak pokazały dotychczasowe doświadczenia - zresztą co one dadzą?

W związku z przeglądem nieruchomości (pkt 1 raportu) proponuję wypisać wszystkie niedociągnięcia w jednym miejscu np. w tej dyskusji, bo jak się teraz nie odezwiemy to później ew. naprawy będą dokonywane na nasz koszt.

Odnośnie pkt 2 raportu, to wielką dobroczynność robi nam Triada biorąc koszty podniesienia wjazdu do poziomu budowanej drogi, byłby to śmiech na sali jakbyśmy musieli za to płacić. Nie przewidzieli - niech poprawią i żadna to łaska.

Pozdrawiam sąsiadów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregor



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 43
Skąd: wroclaw

Post
Wysłany: 31-07-2011, 12:21:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzieki za informacje Czeslaw, rzeczywiscie istotne i po raz kolejny zawiodl zarzad nie informujac o tym...

ABSOLUTNIE sie nie zgadzam na demontaz ogrodzenia gdyz ewidentnie mieszkancy ZJ2 beda parkowac u nas na parkingu gdzie juz brakuje miejsc!, a p. Sliwiak bedzie mial problem z bani.

Zarzadzie nie mozecie tej decyzji podjac sami!

A pkt 2 jest conajmniej smieszny, dziekujemy za polozenie 30m kostki !
bzdura jedna wielka, ja pamietam jak mi sprzedawali mieszkanie to deklarowali sie ze w ciagu pol roku bedzie droga zrobiona!

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MonikaKuba



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 30
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 31-07-2011, 18:35:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czesławie dzięki za info.Ja również jestem przeciwko demontażu ogrodzenia...
A jeśli chodzi o drogę to rzeczywiście już dawno miała być zrobiona. Dziwne tylko że jakoś nie wygląda żeby chodnik też dochodził do naszych bloków Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam, Monia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 31-07-2011, 19:46:48    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Demontaż ogrodzenia - zdecydowane NIE Exclamation

Co do zgłaszania usterek części wspólnej to w bramie 78:

1. W czasie tegorocznych roztopów mieliśmy powódź w klatce na skutek przeciekania dachu wokół "świetlika". Nie mam więcej informacji, ale z tego co wiem jedyne co zostało zrobione, to skuty lód na naszej części dachu i udrożnione rynny, żeby przestało lać do środka. Czekamy na kolejne roztopy, żeby znów zalało? Czy zostało coś w tej sprawie zrobione? Jeśli nie to chyba najwyższy już czas, jeśli tak to co i kiedy?

Poza tym w naszej bramie wentylacja to drzwi wejściowe i otwór wentylacyjny w ścianie na ostatnim piętrze. Może by tak zmodernizować świetik, żeby był otwierany - nie będę już pisał jak to zrobić - fachowcy przecież wiedzą Smile

2. W korytarzu przy wejściach do piwnic, kotłowni, hydrofornii jakiś czas temu ściany zaciągnęły wodę i pojawiło się zagrzybienie, po jakimś czasie zostało skute i "naprawione" tj. zrobiono super fuszerkę - wypadałoby to poprawić. Tłumaczenie, że to tylko piwnice jest trochę bez sensu przed zawilgoceniem wyglądało to ładnie więc niech nadal tak wygląda jak wcześniej.

3. Popękane ściany na klatce tam gdzie widać.

4. Brak osłon okablowania nad szafami rozdzielczymi przy wejściach do piwnic.

Pozdrawiam, no i dzięki czeslaw za info Smile
_________________
lagwus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sanczez32



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 33

Post
Wysłany: 01-08-2011, 16:15:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja też się nie zgadzam na likwidacje ogrodzenia. Powinniśmy pomyśleć lepiej jak wstawić szlaban i zwiększyć bezpieczeństwo posesji a nie usuwać ogrodzenie. Ciekawe co jeszcze wymyśli Triada żeby lepiej i łatwiej sprzedać mieszkania. Jak ktoś zobaczy ile miejsca jest przed klatkami to na pewno się zastanowi czy warto tam kupować mieszkanie. A co do podniesienia wjazdu , to chyba Triada nie robi łaski. Skoro tego nie przewidzieli to teraz niech poprawiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 02-08-2011, 11:34:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Spokojnie - nie ma się co denerwować. Piszecie, że zarząd nie informuje nas, ale przecież istnieje strona specjalnie dla nas , na której zarząd nas informuje o wszystkim na bieżąco. Nie widzę problemu, żeby zaglądać tam nawet codziennie , tak jak zaglądamy na nasze forum. Poza tym zawsze jak coś mi nie pasuje lub mam pytania piszę do nich i dostaję konkretne odpowiedzi. Z tego co wiem zarząd nie zamierza zgadzać się na ściąganie ogrodzenia.

A szlaban? nie wiem jaki ma sens? jak ktoś będzie uparty to i tak drugim wjazdem dotrze na nasz parking...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 23-08-2011, 10:47:30    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, nie rozumiem Was. Każdy chce mieszkać ogrodzony, zabarykadowany i odizolowany od pozostałych mieszkańców osiedla. Może jeszcze w ogóle się do siebie nie odzywajmy to każdy będzie szczęśliwszy? Dla mnie to antyspołeczna postawa.

Nie widzę w tym nic złego, że ogrodzenie pomiędzy niemal identycznymi blokami, tego samego dewelopera mogłoby być rozmontowane. Według mnie to bardzo dobra propozycja i uważam, że żyło by nam się wtedy lepiej a ludzie mieli by więcej okazji żeby porozmawiać i poznać się nawzajem.

Nie widzę problemu z brakiem miejsc parkingowych gdyż Złociste Jarzębiny II mają duży podziemny parking i tam większość samochodów będzie parkować. Można oczywiście postawić szlaban i ochronę ale dla ludzi nie związanych z naszym osiedlem. Zupełnie nie rozumiem dlaczego mamy się grodzić w tak wąskim gronie i ograniczać sobie wzajemnie dostęp do terenu, którego i tak mamy niewiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 23-08-2011, 15:52:05    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nowy86



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 20

Post
Wysłany: 23-08-2011, 20:31:54    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Popieram w całości wypowiedź sapro. Zakupiłem mieszkanie na Złocistych Jarzębinach II i uważam, że tworzymy jedno osiedle, wybudowane przez jednego dewelopera, więc bez sensu każdy budynek grodzić oddzielnie.
Co do parkowania to w podziemnym parkingu jest ponad 40 miejsc i do tego na zewnątrz coś ponad 70 także z miejscem do parkowania na pewno nie będzie problemu, a siatka czy ogrodzenie między jednym a drugim budynkiem jest bez sensu zwłaszcza że to w zasadzie jedna inwestycja i jeden deweloper.
Pozdrawiam sąsiadów zarówno Złocistych Jarzębin I jak Złocistych Jarzębin II.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czeslaw



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54

Post
Wysłany: 24-08-2011, 7:56:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nowy86 w sprawie parkowania, to nie byłbym takim optymistą a o czym piszę, to za parę miesięcy się przekonasz. Myślisz, że za każdym razem wszyscy do garażu będą wjeżdżać i że wszyscy tylko jedno auto będą mieli i na każde dodatkowe miejsce w garażu Question Very Happy

A co do ogrodzenia to decyzja większości się liczy i tyle, większość chce je zostawić i zostanie Exclamation Koniec kropka, tym co się nie podoba, to muszą z tym się pogodzić.

Pozdrawiam ZJ I, ZJ II i ZJ III.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 24-08-2011, 9:11:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

"czeslaw" ale z Ciebie optymista ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 24-08-2011, 9:49:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do ogrodzenia to decyzja większości się liczy i tyle, większość chce je zostawić i zostanie Exclamation Koniec kropka, tym co się nie podoba, to muszą z tym się pogodzić.


A to było jakieś głosowanie bo mi nic mi o tym nie wiadomo? Skąd ta pewność, że tak chciała większość?

Widzę, że moje argumenty do Ciebie Czesław nie docierają. Obecnie mieszkam w bloku, gdzie rzadko kto mówi dzień dobry do przechodzącego sąsiada, co jest przykre i żałosne jednocześnie. Myślałem, że po przeprowadzce spotkam ludzi bardziej otwartych i pozytywnie do siebie nastawionych ale widzę, że się pomyliłem.

nowy86 miło, że chociaż Ty się ze mną zgadzasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 76

Post
Wysłany: 24-08-2011, 11:03:54    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

sapro -

hmm... ja spotykam bardzo wielu otwartych i pozytywnie nastawionych do siebie nawzajem ludzi na naszym osiedlu. Wszyscy mówią dzień dobry, (nawet Ci, których do końca nie kojarzę Wink )uśmiechają się, rozmawiają, czym jestem mile zaskoczona.

a jeśli chodzi o ogrodzenie to uczciwie byłoby, żeby zostało. W końcu jak kupowaliśmy nasze mieszkania to decydowaliśmy się na konkretną formę otoczenia. Nie było mowy, że będziemy nasz teren dzielić z blokiem obok.


I dlaczego nie ma mowy o połączeniu się z osiedlem od dewelopera z drugiej strony w myśl Twojej zasady jedności ?
Absurd, prawda?

Nowy86
Miejsc parkingowych 40+70 to dużo? U nas coraz więcej ludzi ma po 2 auta. łatwo policzyć 130 mieszkań x 2 ... Wieczorem trzeba już kombinować , żeby gdzieś na dziko stanąć... obawy są więc uzasadnione
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 24-08-2011, 11:40:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dorka mam nadzieje, że mimo wszystko, właśnie takich ludzi będę na codzień spotykał Smile

No i właśnie tu jest ten absurd, bo z tego co mówisz z jednej strony ludzie są mili i towarzyscy a z drugiej strony protestują przeciwko rozmontowaniu ogrodzenia, co mogło by jeszcze bardziej poprawić wzajemne relacje.

Z miejscami parkingowymi to jest tak, że jeśli ich brakuje to szuka się pierwszego wolnego miejsca. Myślę, że ogrodzenie tu i tak niczego nie zmieni, bo jak ktoś zechce to zrobi sobie dłuższy spacer z ZJ1 do ZJ2 lub odwrotnie - zaparkować przecież gdzieś musi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 25-08-2011, 6:14:23    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem tej jałowej dyskusji Shocked może lepiej podyskutujcie kiedy wreszcie będą progi albo kiedy triada zamierza łatać wszystkie spękane ściany w naszym budynku nie jakieś bicie piany Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group