Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Antena satelitarna - montaz


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 19-04-2012, 13:23:12    Temat postu: Antena satelitarna - montaz
Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

chcialbym podlaczyc sobie telewizje cyfrowa. Przyznam, ze oferta kablowki UPC czy Finemedia nie przekonuje mnie - jest gorsza i drozsza niz cyfrowka satelitarna - dlatego zalezy mi na zamontowaniu anteny.
W zwiazku z tym chcialbym zapytac, zwlaszcza te osoby, ktore maja jeden balkon, skierowany na zachod-polnocny-zachod: Jak dziala Wam telewizja cyfrowa satelitarna?

Ostatnio byl u mnie montazysta i stwierdzil ze na balkonie anteny zamontowac nie moge (mieszkam w klatce 62 na 2 pietrze i krotsza czesc bloku zaslania niebo, przy odpowiednim azymucie i kacie nachylenia).
Idealnym miejscem jest natomiast sciana przeciwna. Niestety, nie mam tam balkonu, a Triada zabrania montowania czegokolwiek do elewacji.
Nie mozna tez niczego zamontowc na dachu.

Jak poradzic sobie z ta zagdka?
Czy jako wspolnota, bedziemy mogli podjac decyzje o montazu anteny np na dachu?
Swoja droga, moze ktos wie, czy technicznie mozliwe jest zamontowanie zbiorczej anteny satelitarnej dla tych, ktorym blok zaslania ten konkretny kawalek nieba?

Pozdrowienia,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 19-04-2012, 14:28:45    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

troche triada tu skopala temat, bo mogli wczesniej pomyslec o zbiorczej antenie satelitarnej, tak jak to ma miejsce w budynkach wpb dom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 19-04-2012, 20:58:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

albo czekasz do wspolnoty albo montujemy zbiorcza bo jest to mozliwe z podlaczeniem do sieci ogolnej tylko bedzie trzeba uzyskac zezwolenie od fine medii i upc bo byloby to podlaczone pod ich kable ( montowalem kiedys kablowki Wink zeby nie bylo)
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 25-04-2012, 8:12:27    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja jestem jak najbardziej za antena zbiorcza.
W dodatku montujac zbiorcza antene mozna pokusic sie o wiekszy talerz...

Domyslam sie, ze technicznie jest to mozliwe, ale nie znam sie na tym szczegolnie. Rozumiem, ze majac antene zbiorcza, wystarczy ze podepne pod kabel dekoder dowolnej platformy (N, Polsat, C+ - wszyscy korzystaja z Hot Bird). Czy to jakos bardziej skomplikowane?

Mysle ze trzeba przeliczyc koszty, bo moim zdaniem temat jest o tyle ciekawy ze uniezalezniamy sie od kablowek fine-media czy upc (maja duzo drozsza i gorsza oferte) i umozliwiamy innym korzystanie z dobrodziejstw tv satelitarnej bez zaslaniania widoku z balkonu Smile

Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 25-04-2012, 12:09:29    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to jedyny minus zbiorczej to brak mozliwosci nagrywania jednego kanalu na dysk dekodera i ogladanie innego programu (brak dwoch konwektorow). Mozliwe, ze jest jakies rozwiazanie tego problemu, moze ktos wie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miro



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 25-04-2012, 13:23:22    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

rychuwro napisał:
Z tego co wiem, to jedyny minus zbiorczej to brak mozliwosci nagrywania jednego kanalu na dysk dekodera i ogladanie innego programu (brak dwoch konwektorow). Mozliwe, ze jest jakies rozwiazanie tego problemu, moze ktos wie ?


można podlączyć dwa tunera dekodera do jednego kabla poprzez rozdzielacz (t.z. loop), ale wtedy te dwa kanaly mają być jednej polaryzacji - Vertical czy Horizontal. Naprz., tu http://www.lyngsat.com/packages/n.html można zobaczyć jaką polaryzację mają kanaly z N+, kolumna Freq.
Tp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group