Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

PARKOWANIE- czyli parkuj w miejscu do tego przeznaczonym !!!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasss



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 14

Post
Wysłany: 27-03-2013, 23:36:42    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

doprawdy nie wiem co aż tak przeszkadza w parkowaniu pod sklepami, szczególnie w nocy, gdzie nie przeszkadza to chyba spacerującym. Ponadto chodnik jest na tyle szeroki że i czołgiem by przejechał.brakuje miejsc parkingowych to na Biedronce auta mają zostawiać? szczególnie, że większość pracuje w godzinach rannych i auto zabiera, a te które stoją w dzień z reguły są "przyjezdnych", którzy po max. 10 min opuszczają sklep i odjeżdżają. Tak czytam niektóre posty i nie wierzę ile rzeczy może ludziom mieszkającym w bloku przeszkadzać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 28-03-2013, 8:24:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czesc, nie wiem dokladnie gdzie wspomniane slupki mialyby byc zamontowane, ale wydaje mi sie ze mozna byloby pomyslec o zbudowaniu barierki czy plotku na wzor tego, ktory stoi przy ZJ1. Utrudniloby to ludzikom z watpliwa fantazja radosne zostawianie auta na jedzni w celu udania sie po zakupy. Nie wiem jak Was, ale mnie irytuje ze musze omijac pojazd "na awaryjnych", blokujacy pas ruchu, tylko dlatego ze ktos zapomnial fajek czy sniadania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 28-03-2013, 8:30:40    Temat postu: :)
Odpowiedz z cytatem

Szanowna miekszkanko "kasss" jest taka różnica że od parkowania są miejsca parkingowe, jeżeli ktoś tego nie rozumie nie powinien mieszkać na osiedlu.TAK auta przeszkadzają, nie można wyjechać z parkingu, zostawiają palmy oleju, nie można z wózkiem przejść, to nie KAMBODŻA ze ludzie w domu sobie parkują, za rok będzie Pani parkować na trawniku bo na chodniku nie będzie miejsca, jeżeli teraz to nie będzie dyscyplinowane, do reguł mieszkania wśród ludzi trzeba się przyzwyczaić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasss



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 14

Post
Wysłany: 28-03-2013, 22:35:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wszystko wspaniale, ale jest taki problem,że jest za mało miejsc parkingowych. Jeśli osoba powyżej wie co zrobić w sytuacji gdy przyjeżdża wieczorem pod blok a jedyne wolne miejsca są wzdłuż sklepu bądź placu zabaw (a rano zabiera auto) to niech podpowie i może ten problem zniknie. A swoją drogą ja akurat nie parkuje nigdzie:D. A co tego że są plamy z oleju? A są, podobnie jak plamy po rozbitym kubusiu, pawiu puszczonym z balkonu oraz hmm po psie, który nie dobiegł. To nie parkiet tylko chodnik. I ciężko mi zrozumieć to oburzenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 29-03-2013, 8:01:37    Temat postu: :)
Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście jest za mało miejsc parkingowych, ale to jak w autobusie jak Pani wsiada do niego i są wszystkie miejsca siedzące zajęte to nie siada Pani komuś na "kolana" tylko stoi albo jedzie drugim:)Sam mam dwa auta i jak nie ma miejsca parkuje na innym osiedlu, nie parkuje na chodniku bo jak sama nazwa mówi "chodnik jest od CHODZENIA" "parking jest od PARKOWANIA" proszę zwrócić uwagę na trzy pierwsze litery:)Stwierdzenie że "a co z tego że są palmy oleju na chodniku"-BEZ KOMENTARZA:) ps.może żeby nie płacić za większe ścieki wylewajmy wszystko przez okna na chodnik jak XVI wieku
"przecież to tylko chodnik a nie parkiet"!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasss



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 14

Post
Wysłany: 29-03-2013, 21:41:34    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dobrze,a zatem żeby nie robić Kambodży i XVI w. również jestem za słupkami, znakami zakazu , ogrodzeniem posesji, szlabanami, monitoringiem a nawet fosą z aligatorem. Z tego co się o tym mówiło miało to między innymi zapobiec zostawianiu aut u nas ludziom z innych osiedli, ale skoro nam można zostawiać u nich... Very Happy Ja się nie chce czepiać, ale chodzi mi o to, że nikt tu nic nie robi złośliwie bądź po to by mieć bliżej do bramy niż z miejsca parkingowego. I tak po prawdzie ani mi nie przeszkadza jak auta tu stoją ani jak nie stoją, więc myślę, że w ogóle niepotrzebnie wdałam się w dyskusje Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 06-04-2013, 7:54:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Prosze Pania z czarnego Audi a3 rejestracja DOL o nie parkowanie na chodniku przy placu zabaw oraz na zakrecie. Wielokrotnie widze jak Pani majac do wyboru polowe parkingu, albo i lepiej staje notorycznie wlasnie na tym chodniku. To juz jest Pani prywatne miejsce postojowe. Nie wiem co sklania do tego, ciezko Pani stanąć miedzy liniami ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 09-04-2013, 16:26:17    Temat postu: Parkowanie a szpiegowanie
Odpowiedz z cytatem

Witam! Boli mnie, że mamy młode małżeństwa w Naszej Wspólnocie Mieszkaniowej a jednak ze starymi nawykami .... Czasy komuny się skończyły i warto aby zająć się istotnymi sprawami a nie szpiegowaniem sąsiadów. Problem parkowania można łatwo rozwiązań a mianowicie zmienić układ parkowania równolegle po skosie. Wiąże się to z przesunięciem krawężnika wstawieniem paru płyt ażurowych. Wejdzie 30% aut więcej. Musiałby się wypowiedzieć projektant.

Ostatnio zmieniony przez janeczek102 dnia 09-04-2013, 19:56:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 09-04-2013, 19:25:54    Temat postu: Re: Parkowanie a szpiegowanie
Odpowiedz z cytatem

janeczek102 napisał:
Witam! Boli mnie, że mamy młode małżeństwa w Naszej Wspólnocie Mieszkaniowej a jednak ze starymi nawykami Swoich Ojców. Czasy komuny się skończyły i warto aby zająć się istotnymi sprawami a nie szpiegowaniem sąsiadów.


Co za idiotyzmy piszesz ? Mieszkamy tu "razem", ludzie zwracaja uwage na pewne zachowania utrudniajace innym zycie, a Ty z jakas komuna wyjezdzasz !

Ps. Istotne sprawy byly na ostatnim zebraniu, kto byl ten wie.

janeczek102 napisał:
Problem parkowania można łatwo rozwiązań a mianowicie zmienić układ parkowania równolegle po skosie. Wiąże się to z przesunięciem krawężnika wstawieniem paru płyt ażurowych. Wejdzie 30% aut więcej. Musiałby się wypowiedzieć projektant.


W jakim miejscu samochody mialy by stac po skosie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 09-04-2013, 20:08:46    Temat postu: wolny chodnik
Odpowiedz z cytatem

Uderz w stół a nożyce się odezwą...

Dziękuję za pouczenie (rychuwro). Tak po skosie. Auta mogą jechac po skosie... masakra
W zdjęciu poniżej (jeden plus z tych zdjęć) widac jak można parkowac po skosie.


Robienie zdjęć i ogólna nagonka dzieli wspólnotę. Gdzie są miejsca dla niepełnosprawnych z przodu klatek? Co z osobami po wypadku które nie mogą daleko chodzić?

Układ parkingów jest nieudolny, powinno być odwrotnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 09-04-2013, 20:20:45    Temat postu: Re: wolny chodnik
Odpowiedz z cytatem

janeczek102 napisał:
Dziękuję za pouczenie (rychuwro). Tak po skosie. Auta mogą jechac po skosie... masakra


Pytałem sie, gdzie wedlug Ciebie maja byc miejsca parkingowe "po skosie", a nie, ze to jest niemozliwe - ehh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 10-04-2013, 10:38:43    Temat postu: :)
Odpowiedz z cytatem

rychuwro napisał:
Prosze Pania z czarnego Audi a3 rejestracja DOL o nie parkowanie na chodniku przy placu zabaw oraz na zakrecie. Wielokrotnie widze jak Pani majac do wyboru polowe parkingu, albo i lepiej staje notorycznie wlasnie na tym chodniku. To juz jest Pani prywatne miejsce postojowe. Nie wiem co sklania do tego, ciezko Pani stanąć miedzy liniami ?


Popieram!!Ale moje zdanie jest takie iż nie którzy mieszkańcy z naszego osiedla nie powinni mieszkać wśród ludzi, jedyne rozwiązanie jest nalepiać nalepki na szybach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 10-04-2013, 12:20:50    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Pokuszę się o kilka słów podsumowania:

1. Nie ma problemu braku miejsc parkingowych - miejsca zawsze są na wewnętrznym parkingu. Późnym wieczorem jest zazwyczaj kilka, ale SĄ.
Zdarza się sporadycznie, że faktycznie miejsc nie ma, ale wtedy można stanąć tak, by innym nie przeszkadzać, a rano przeparkować auto - tak trudno ?

2. Dlaczego ludzie parkują na chodnikach albo sami sobie przydzielają miejsca pod swoim balkonem poza miejscami parkingowymi? Odpowiedź aż nadto jasna.

3. Zarządca nie będzie kupował nalepek, bo do ich naklejania nie ma podstawy prawnej, ale możemy zacząć od kartek z informacją o nieprawidłowym parkowaniu.

4. Parking po skosie jest na ten moment nieuzasadniony ekonomicznie. Koszt przeprojektowania ( wiąże się to z nową dokumentacją o pozwolenie na budowę, gdyż ilości powierzchni utwardzonych, zielonych i ażurowych są przedmiotem planu miejscowego) oraz wykonania znacznie przewyższa środki zgromadzone na funduszu remontowym.

5. Kilka tygodni temu było zebranie wspólnoty - jedyny zgłaszany problem dot. parkowania dotyczył wprowadzenia ograniczeń przed sklepami i tym się zajmujemy ( jako zarząd przy współpracy z PUMAZEM) - pytanie retoryczne dlaczego nikt nie zgłaszał, że nie ma gdzie parkować?

6. Rozwiązaniem ostatecznym będzie wprowadzenie strefy ruchu, co umożliwi ingerencję straży miejskiej. Ale to chyba właśnie ostateczność.


Warto rozmawiać, jak mawia klasyk. Kilku sąsiadów się zbiera, idzie do kogoś kto parkuje brzydko i mówi mu - nie parkuj brzydko. A jak to nie będzie pomagać, to zastanowimy się co dalej.

Rychu, proponuję byś pokazał na przykładzie Pani z Audi że da się Smile


Ostatnio zmieniony przez adalbert dnia 10-04-2013, 16:00:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miro



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 16-04-2013, 15:52:27    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

adalbert napisał:
Pokuszę się o kilka słów podsumowania:

1. Nie ma problemu braku miejsc parkingowych - miejsca zawsze są na wewnętrznym parkingu. Późnym wieczorem jest zazwyczaj kilka, ale SĄ.
Zdarza się sporadycznie, że faktycznie miejsc nie ma, ale wtedy można stanąć tak, by innym nie przeszkadzać, a rano przeparkować auto - tak trudno ?

2. Dlaczego ludzie parkują na chodnikach albo sami sobie przydzielają miejsca pod swoim balkonem poza miejscami parkingowymi? Odpowiedź aż nadto jasna.

3. Zarządca nie będzie kupował nalepek, bo do ich naklejania nie ma podstawy prawnej, ale możemy zacząć od kartek z informacją o nieprawidłowym parkowaniu.

4. Parking po skosie jest na ten moment nieuzasadniony ekonomicznie. Koszt przeprojektowania ( wiąże się to z nową dokumentacją o pozwolenie na budowę, gdyż ilości powierzchni utwardzonych, zielonych i ażurowych są przedmiotem planu miejscowego) oraz wykonania znacznie przewyższa środki zgromadzone na funduszu remontowym.

5. Kilka tygodni temu było zebranie wspólnoty - jedyny zgłaszany problem dot. parkowania dotyczył wprowadzenia ograniczeń przed sklepami i tym się zajmujemy ( jako zarząd przy współpracy z PUMAZEM) - pytanie retoryczne dlaczego nikt nie zgłaszał, że nie ma gdzie parkować?

6. Rozwiązaniem ostatecznym będzie wprowadzenie strefy ruchu, co umożliwi ingerencję straży miejskiej. Ale to chyba właśnie ostateczność.


Warto rozmawiać, jak mawia klasyk. Kilku sąsiadów się zbiera, idzie do kogoś kto parkuje brzydko i mówi mu - nie parkuj brzydko. A jak to nie będzie pomagać, to zastanowimy się co dalej.

Rychu, proponuję byś pokazał na przykładzie Pani z Audi że da się Smile


pani z Audi już nie parkuje, ale na tym miejscu już parkuje się srebrny Golf 4. Chyba mają jakiś abonament na to miejsce Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
łukasz48



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 25
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 17-07-2014, 20:04:08    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czy ja coś przegapiłem czy wybranych mieszkańców jak np. posiadacz skody nie obowiązują znaki zakazu parkowania na chodniku od klatek? Choć z tylu tyle miejsca na parkingu... Jakoś inni moga zostawic dziecko, wnieść zakupy i odstawić auto.A ten ma gdzieś, weekend nie weekend, auto pod nosem musi trzymac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group