Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

wiatr


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 15-01-2012, 13:10:02    Temat postu: wiatr
Odpowiedz z cytatem

Witam przyszlych Sasiadow Smile

Jako ze jestem nowy na tym forum, przedstawie sie: jestem Rafal i bede mieszkal w klatce nr 62.

Ze wzgledu na to ze od kilku dni wieje dosc mocno, pomyslalem ze zapytam Was, czy macie podobny problem, z ktorym byc moze juz sobie poradziliscie.
Otoz, jeszcze nie mieszkam przy Zatorskiej, wiec nie bywam na codzien, jednak bedac w piatek w mieszkaniu uslyszalem ciche, lecz dosc uciazliwe "buczenie"/"huczenie" wiatru.
Poczatkowo podejrzewalem komin wentylacyjny, jednak namierzylem ze dzwiek dochodzi z okolic drzwi balkonowych.
Metoda eliminacji doszedlem do tego, ze to najprawdopodobniej rezonuje skrzynia na rolete zewnetrzna (przy otwartych drzwiach i zamknietej rolecie rowniez 'wyje'). Co wiecej, wiatr przewiewa przez otwor, ktorym wychodzi tasma do zwijania rolety.
Uwazam ze tak byc nie powinno, Czy ktos z Was zauwazyl cos podobnego? Co robic, reklamowac? Jesli tak, to w Tradzie czy w Extherm-2?

Pozdrawiam,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 22-01-2012, 10:27:49    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tez to bedziemy zglaszac, przy okazji wezwania serwisu od okien (warunek gwarancji). Serwis trzeba wezwac do 6ciu miesiecy od odbioru mieszkania, i pozniej chyba jeszcze po roku. Oplata za paliwo sie im nalezy za przyjazd podobno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 26-01-2012, 22:22:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nic im sie nie nalezy wszystko w ramach reklamacji
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 28-01-2012, 15:33:41    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

pierwsza wizyta za darmo, za nastepne niby za paliwo, taka umowa z triada. Ja w karcie gwarancyjnej od okien nic na ten temat nie znalazlem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 28-01-2012, 20:03:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Przy okazji tematu "wiatr" - w ostatnich dniach raczej nie wieje, ale pojawił się mróz. I od tego momentu wentylacja działa w drugą stronę, czyli dmucha do środka. A teoretycznie powinno być zimą wręcz na odwrót. Ma ktoś pomysły o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 01-02-2012, 22:57:09    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Kurcze, jeszcze nie mieszkam u siebie - bywam okazyjnie. Nie zauwazylem wspomnianych kolopotow z wentylacja, albo raczej nie powiazalem z tym tego, ze dwa razy rzucil mi sie na nozdrza zapach pochadzacy wlasnie z wentylacji (w lazience). Czyzby powietrze gdzies tam zawracalo? Nie znam sie na tym, ale na moj nos na to wyglada.

Wracajac do tematu "wiatr": Dzisiaj rozmawialem z biurem Extherm-2 i maja byc jutro rano u mnie. Zobaczymy co powiedza. Aktualnie wiatr jest z innego kierunku i nie wieje zbyt mocno ani bezposrednio na drzwi balkonowe, wiec podejrzewam ze bede mial trudnosci z zademonstrowaniem problemu... a jak nie widac problemu to wiadomo... Oczywiscie z otworow przez ktore wychodzi tasma do zwijania rolet non stop wieje zimne powietrze, wiec przynajmniej tutaj sprawa bedzie ewidentna.
Na moje laicke oko brakuje jakiejs dluzszej szczotki wzdluz szczeliny, ktora by skuteczniej chronila przed podmuchami niz obecnie zastosowana.

Reasumujac: mam nadzieje ze jutro bede mogl powiedziec, ze Extherm-2 sie wywiazal i naprawil usterke, czego i Wam zycze Smile

Pozdrawiam,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 02-02-2012, 18:46:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

daj znac jak poszlo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 12-02-2012, 12:31:59    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Odpowiadam teraz, bo dopiero teraz sprawa zaczyna zmierzac we wlasciwym kierunku.

Extherm-2 faktycznie byl u mnie. Przy otwieraniu skrzynek z roletami okazalo sie ze podwykonawcy Triady zle zrobili szpalety i trzeba bylo w dwoch pomieszczeniach odkuc okolo 1cm tynku (na glebokosc!) w naroznikach zeby zdjac klape rewizyjna. Panowie mowili ze nie jestem jedyny i wiekszosc okien w budynu jest zle obrobionych. Szczescie w nieszczesciu ze jeszcze nie mam wykonczonej calosci. Dlatego zwroccie uwage u siebie, jak macie wykonane szpalety wewnatrz i czy nie macie zatynkowanych pokryw kaset. Jesli tak, to czeka was ponowne tynkowanie, gladzenie i malowanie przy okazji kazdego ich otwarcia.

Monetrzy pozakladali mi szczotki na przelotkach od tasm, bo okazalo sie ze ich nie ma, oraz wymienili jeden napowietrznik (czy jak to sie tam nazywa). Natomiast tak jak sie spodziewalem, temat huczenia wiatru pozostal tymczasem kwestia otwarta. Oczywiscie sprawy tak nie zostawie i bede dazyl do usuniecia wady, a gdy dowiem sie czegos nowego, bede pisal.

Tego samego dnia zadzwonilem do biura Triady w sprawie szpalet. Pani Beata oczywiscie bardzo grzecznie wyjasnila mi, ze ona moze to zalatwic, ale najlepiej jakbym zalatwil to bezposrednio z kierownikiem budowy. W gruncie rzeczy moglbym sie upierac przy tym, co do kogo nalezy, ale poniewaz zalezy mi na czasie zadzwonilem do p. Waclawa i nastepnego ranka dokonalismy ogledzin. Okazalo sie ze trzeba przestawic narozniki i od nowa zatynkowac. Nie bede dokladnie opisywal rozmowy z kierownikiem, ale przy okazji dowiedzialem sie, ze klatkami od 1 do 5 (60-62a) zajmowal sie poprzedni kierownik budowy, a ekipa ktora to robila juz nie istnieje... Niemniej jednak, w zeszly piatek poszedlem zobaczyc jak wyszlo i faktycznie udalo sie szpalety poprawic tak, ze klapy rewizyjne sa juz dostepne (np w celu przegladow, do ktorych zobowiazuje nas karta gwarancyjna).

Tak jak wspomnialem temat huczenia wiatru jeszcze zostal nierozwiazany, ale mysle ze uda sie sprawe doprowadzic do szczesliwego filnalu. Od poniedzialku dalszy ciag dzialan, a o efektach bede informowal.

Pozdrowienia,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 12-02-2012, 15:25:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No to ładnie, my juz mamy wykonczone wszystko i nie widzi mi sie kuc znowu, musze sie zastanowic co z tym faktem zrobic przed wizyta firmy extherm. Dzieki wielkie za info !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 12-02-2012, 15:44:31    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jesli Cie to pocieszy, to p. Waclaw mowil ze w "jego" mieszkaniach szpalety robione sa troche inaczej i nie powinno byc problemu, ale nie wiem ile w tym prawdy. Moje bylo tynkowane jeszcze za poprzedniego kierownika (klatka k4 = 62).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 12-02-2012, 16:11:23    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mam mieszkanie w ostatniej klatce 64b czyli chyba za p. Wacława, no nic bedziemy sie martwic pozniej, jeszcze raz dzieki za info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 13-02-2012, 10:34:45    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Przy okazji:
1. komu jeszcze wieje z gniazdek elektrycznych?
2. co z tym zrobic poza uszczelnieniem pianka niskoprezna na wlasna reke?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 23-02-2012, 11:10:58    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tylko pianka najszybciej i najlatwiej ja wszystkie tak porobilem Razz
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group