Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

CZYNSZ


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 18-06-2012, 19:51:02    Temat postu: CZYNSZ
Odpowiedz z cytatem

czy ktos jeszcze procz mnie sie nie zgadza z kwota czynszu ktory trzeba zaplacic?? bo to sa jakies jaja wogole ... nadal nie dostalem wynikow glosowania czy ten cennik ze tak powiem zostal zaakceptowany czy nie i nie bede placil poki tego nie zobacze BO PLACĄC TYLKO GO ZAAKCEPTUJE..JUZ NIE MOWIAC O TYM ZE ZE ZARZADCA MIAL WYSLAC RAPORT Z CALEGO ZEBRANIA KTORY SKRZĘTNIE SPISYWAŁ.....



poza tym DLACZEGO MAMY PLACIC ZA WODE DO CELOW NW I JEST TO WLICZONA KOMORKA NA PIETRZE SKORO NIK MI DO TEJ KOMORKI NIE WCHODZI I NIE SPRZATA POMIJAM FAKT ZE NADAL NIE WIDZIALEM SPRZATACZKI NA MOIM PIETRZE Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation CO TO JEST........
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
miro



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 19-06-2012, 14:17:03    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak jest z oplatą za ogrzewanie mieszkania? W zaliczce, którą otrzymałem, ona jest liczona od ilosci udzialu, a nie zgodnie z licznikiem ciepla (0.60zl/m2 oplata stala, i 1.5zl/m2 oplata zmienna).
Czy dobrze rozumiem, że za pół roku bedzie to rozliczone na podstawie odczytu licznika ciepla? I jaka jest cena jednego GJ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
memo



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 4

Post
Wysłany: 19-06-2012, 15:11:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,

o sposobie rozliczania CO mówili na zebraniu. Wtedy też kwestionowałam sposób naliczania opłaty zmiennej od m2 a nie od GJ. Zarządca wytłumaczył to tym, że na początku istnienia nieruchomości podczas gdy wielu lokatorów jeszcze nie mieszka, ciężko jest zaprognozować ilość GJ na miesiąc oraz cenę takiego GJ. Obiecali, że zaliczka zaliczką, a rozliczenie z faktycznego zużycia na koniec roku swoją drogą - mamy być rozliczeni z faktycznych zużyć (dopilnuję tego !!!).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Przemek



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 30

Post
Wysłany: 19-06-2012, 16:46:47    Temat postu: Re: CZYNSZ
Odpowiedz z cytatem

krzychu60b napisał:
poza tym DLACZEGO MAMY PLACIC ZA WODE DO CELOW NW I JEST TO WLICZONA KOMORKA NA PIETRZE SKORO NIK MI DO TEJ KOMORKI NIE WCHODZI I NIE SPRZATA POMIJAM FAKT ZE NADAL NIE WIDZIALEM SPRZATACZKI NA MOIM PIETRZE Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation CO TO JEST........


Chyba było to poruszane na zebraniu wspólnoty i z tego co pamiętam, to było tłumaczone to w ten sposób, że koszty wspólne obliczane są od udziału w nieruchomości. Udziałem w nieruchomości jest stosunek mieszkania + komórki lokatorskiej do całości. - ustawa o własności lokali.
Nie wiem, czy można to zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WoWo



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 18

Post
Wysłany: 19-06-2012, 18:13:26    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie ma to wielkiego znaczenia bo istotny jest właśnie udział. A to, że komórek nikt nam nie sprząta, a ich powierzchnia jest wliczana do opłat... mieszkań też nam nikt nie sprząta a płacimy stawkę m.in. za metr mieszkania. Tak jak było mówione na zebraniu, śmieci nie produkują metry mieszkania tylko liczba osób, ale jakaś metoda liczenia musi być przyjęta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mijagi21



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 9

Post
Wysłany: 19-06-2012, 21:10:00    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na zebraniu padło hasło ze strony Pumaz, iż od 1 czerwca do momentu podpisania aktów notarialnych na garaż, za utrzymanie miejsca parkingowego będzie płaciła Triada.
Czy ktoś się wgłębiał w to, czy to jest zgodne z prawdą? Z otrzymanej listy opłat wynika, iż mieszkańcy mają ponosić tą kwotę.

--
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 20-06-2012, 9:59:10    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Również wydaje mi się, że na zebraniu była mowa o tym, iż do czasu podpisania aktu za miejsce postojowe opłaty ma ponosić Triada. Ktoś to może potwierdzić na 100%?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 20-06-2012, 13:29:33    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ok, dostałem odpowiedź.

Cytat:

Witam, w nawiązaniu do dokonanego obciążenia tytułem opłaty za miejsce postojowe chcielibyśmy wyjaśnić, że użytkowanie ich przez Państwa musi wiązać się z ponoszeniem kosztów jego utrzymania. Brak posiadania aktu własności nie jest tutaj elementem eliminującym tę opłatę. Tylko Państwo dysponujecie bez ograniczeń miejscem postojowym (wyłączając oczywiście prawo własności - stan tymczasowy). Zarządca oraz developer nie korzysta z garażu.

Intencją osób będących na zebraniu w dniu 17.05.2012 r. było przekazanie informacji, że w sytuacji nie sprzedania przez TRIADę lokali oraz miejsc postojowych i zawiązania się Wspólnoty, opłaty za nie ponosiłby developer.

Nie było naszym celem wprowadzenie Państwa w błąd, jeśli tak się stało to przepraszamy.


Pozdrawiam Małgorzata Mazurek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miro



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 08-01-2013, 14:42:18    Temat postu: Rozliczenie za rok 2012
Odpowiedz z cytatem

Witam,

jest już rok 2013, czas na rozliczenie z faktycznego zużycia ciepła i wody w roku 2012. Ktoś wie coś na ten temat?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 09-01-2013, 13:02:21    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nic nie wiem. W ktorym miesiacu podawalismy stan licznikow ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WoWo



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 18

Post
Wysłany: 09-01-2013, 13:10:05    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ciepło będzie rozliczane po sezonie grzewczym, woda faktycznie jakos teraz powinna. A ostatnie odczyty wody chyba były jak się zawiązywała wspólnota, w czerwcu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rita



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 19
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 10-02-2013, 11:51:48    Temat postu: rozliczenie wody
Odpowiedz z cytatem

Na początku stycznia były odczytywane liczniki wody. Pan który się tym zajmował nie musiał wchodzić do mieszkań, gdyż jest to odczyt zdalny, wystarczy być na klatce schodowej. Odczyt był na dzień 31.12.2012 z pamięci liczników. Wiem to, bo akurat osobiście się tego pana wypytałam. Odczyt zgadza się, bo akurat miałam spisany stan na ten dzień i spytałam ile wyszło mu na urządzeniu do pomiaru. Ten odczyt był planowo zgodny z tym, co jest napisane na kartce, która w naszej klatce wisi już nie wiem od jak dawna z podstawowymi informacjami i m.in. o tym, że rozliczenie wody będzie w okresie do 31.12.2012 dokonane w pierwszym kwartale tego roku.

Poza tym przed zebraniem wspólnoty w marcu może dobrze gdyby każdy we własnym zakresie zapoznał się z ustawą o własności lokali żeby bez końca nie wałkować tematu wliczenia w opłaty powierzchni komórek lokatorskich. Tego się po prostu nie zmieni.

Co do sprzątania to w wypowiedziach poprzedników moim zdaniem chwilami pobrzmiewa jakaś doza agresji. To, że nie widziało się sprzątających na swoim piętrze nie znaczy, że tam ich w ogóle nie było. Oni w końcu mają swoje godziny pracy. Ja mieszkam na parterze i pomimo regularnego sprzątania bardzo szybko jest znów naniesione - ale trudno się dziwić, skoro u nas jest 16 mieszkań i duży ruch. Uważam, że ekipa sprzątająca dobrze wykonuje swoja pracę. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, jak przykładali się również do odśnieżania.
To jest moja opinia. jeżeli ktoś ma zastrzeżenia to moim zdaniem powinien wyjaśnić to osobiście z p. Chowańcem. Tego typu uwagi na forum nie mają sensu, bo ktoś się może z tym zgodzić a inny nie, i nic z tego nie wynika.

Poza tym, łatwo jest wymagać od innych a trudniej od siebie. Mnie osobiście bardzo denerwuje fakt zawalania osłony śmietnikowej makulaturą. Dziś wrzucałam tam porcję swojej i pomimo, że w kontenerze było akurat tyle miejsca ile zajęłaby ta zalegająca na posadzce, to jak widać wielu osobom nie chciało się poświęcić paru sekund na zgniecenie i wrzucenie do kontenera. Nie tylko utrudnia to podejście do kontenera. Nikt nie pomyśli o tym, że ktoś to musi potem pozbierać. Mój znajomy pracował w firmie odbierającej odpady. I nieraz musiał zbierać rozwalone wokół kontenerów śmieci. A czas pracy przewiduje obsługę określonego rejonu. To co nam może zając chwilę, to zajmuje komuś tych chwil razy "n" wydłużając czas pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group