Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

problem ze scianami kto pomoze


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 27-03-2012, 18:37:15    Temat postu: problem ze scianami kto pomoze
Odpowiedz z cytatem

sluchajcie moi drodzy wspolmieszkancy mam problem mianowiccie dotyczacy scian wewnatrz mieszkania zagrunotwalem je dokladnie pomalowalem na bialo i sciana wyglada okropnie bo wszedzie sa takie plamy jakby w tych miejscach wogole farba sie nie przyklejala i nie wiem o co chodzi i sa to glownie miejsca gdzie bylo szpachlowane jescze przed odbiorem niestety nie mam jak zrobic zdjecia bo bym potrzebowal dobra jakosc a zdjecie z telefonu nic nie da kto s moze mial taki sam problem ??? bo raczej nei widzi mi sie szpachlowac calej sciany na nowo ......?
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 27-03-2012, 20:00:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ściany szpachlowałeś później czy też od razu grunt na tynk? ogólnie plamy najczęściej są efektem przegruntowania podłoża, a w przypadku naszego budynku - zwłaszcza w przypadku ścian nośnych 24 cm - kwestia schnięcia tychże. jak dużo wilgoci jest jeszcze w ścianach i stropach widać było przy mrozach jak woda osadzała się na szybach. pod parkietem masz pewnie folię, a na ścianach cokołu, co dodatkowo powoduje, że wilgoć nie ma gdzie uciekać więc wchodzi w ściany. dużo wietrzyć, latem odmalować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 27-03-2012, 20:29:21    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

adalbert nie w tym rzecz to jest tak jak by farba wogole sie nei trzymala mam w tym doswiadczenie uwierz mi ale takie cos to pierwszy raz widze i nei chodzi tu o przegruntowanie czy moze jakies złe materiały to cos co mi sie wydaje ze tym czym szpachlowali dodatkowo sciany przed odbiorem..
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasss



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 14

Post
Wysłany: 28-03-2012, 11:43:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Myśmy też mieli masę problemów z tymi ścianami. Odłaziła nam farba razem z taśmą malarską mimo odpylenia i zagruntowania ścian, pod 4 warstwami farby nadal prześwitują plamy (głównie pod słońce). ściany łatwo się dziurawią. Ktoś na forum napisał że to dlatego,że nie położyliśmy gładzi na całości, ale u znajomych w domu, którzy mieli tak jak tu tynk maszynowy i nie kładli gładzi na całości, farby i grunt mieli tej samej firmy nic takiego się nie działo. Więc to faktycznie chyba coś z tym tynkiem tutaj było nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 28-03-2012, 12:29:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja mam w gładzi tylko łazienkę (płytki mam tam tylko gdzie się chlapie ) - różnica w zachowaniu się pomalowanej ściany jest kolosalna na korzyść gładzi oczywiście. reszta ścian - tak jak mówicie - do bani, bo tego typu tynk w deweloperce z założenia jest przeznaczony jako podkład pod gładź. ( jak w innych budynkach jest lepiej to mają szczęście Smile ) . ogólnie to czekam aż się budynek uleży, potem wołam triadę do łatania pęknięć a potem szpachluje całość np. szpachlą niepylącą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 28-03-2012, 20:45:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jaka to szpachla nie pyląca....? poza tym to w umowie z triada jest wyrażnie napisane ze sciany wewnatrz lokum sa przygotowane do malowania a nie do szpachlowania .....ja nie bede malowal po 4 ;ub 5 razy bez kitu......
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 28-03-2012, 21:00:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

hm, to masz jakąś lepszą umowę - u mnie jest tylko "tynk maszynowy" Neutral
a chodziło mi o tzw. gładź bezpyłową
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group