Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

garaze - miejsce postojowe


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowa ja



Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 5

Post
Wysłany: 18-04-2012, 20:41:35    Temat postu: garaze - miejsce postojowe
Odpowiedz z cytatem

witam, napiszcie prosze jak mieliscie sprzedawane miejsca postojowe, czy jako przynalezne do mieszkania czy odrbbenym aktem notarialnym, i jaki płacicie od tego podatek ? bede wdzieczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
modrzew



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 19-04-2012, 20:32:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj podpisałem akt notarialny mieszkania i za nie mam zapłacić podatek. Miejsca postojowe będą odrębnym aktem, ponieważ jako udział we własności będzie je można nabyć dopiero jak będzie już założona księga wieczysta. Tak mi to dzisiaj tłumaczyła pani notariusz. Akty dla miejsc postojowych mają być najwcześniej za 3 miesiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nowa ja



Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 5

Post
Wysłany: 20-04-2012, 17:41:02    Temat postu: garaze - miejsce postojowe
Odpowiedz z cytatem

jako udział we współwłasności, bo skoro jest to odrębna ksoiega wieczysta, to udział jest we współwłasności. Tak podatek dopiero po akcie notarialnym, najgorsze jest to ze podatek za miejsce postojowe w garazu wielostanowiskowym będzie wyzszy niż podatek za mieszkanie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziutek75



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 31
Skąd: Polska

Post
Wysłany: 21-04-2012, 13:47:17    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Modrzew jaki podatek masz zapłacić po podpisaniu? Bo ja jestem po podpisaniu aktu i o żadnym podatku nic nie wiem ,chyba że chodzi o PCC-3 19 zł od wpisu do hipoteki.
A jaki jest podatek od miejsc postojowych??

pozdrawiam
_________________
DO ZAMIESZKANIA NIE JEDEN KROK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 21-04-2012, 16:54:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Podatek od nieruchomosci. Po odbiorze aktu notarialnego, nalezy sie udac w ciagu 14tu dni do urzedu miasta z aktem i oni wylicza stawke podatku corocznego od nieruchomosci (przyslylaja rozliczenie do 2 miesiecy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nowa ja



Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 5

Post
Wysłany: 22-04-2012, 10:40:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

od miejsc postojowych niestety podatek jest duzo wyzszy niz za mieszkanie, bo za metr garazu płaci sie 7.36 zł. Dlatego ze ma odrebna księgę wieczystą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tallan



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 5

Post
Wysłany: 22-05-2012, 14:45:20    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jak więc wygląda sprawa z tymi miejscami postojowymi w praktyce? Rozumiem że co roku trzeba płacić podatek np. 10 m2 x stawka za metr (jaka to jest stawka? 7 - 8?) czy oprócz tego są jeszcze jakieś dodatkowe koszta związane z użytkowaniem? (inne podatki, prąd itp.?)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 22-05-2012, 15:24:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

cos bylo w rozpisce, chyba za utrzymanie miejsca postojowego dodatkowo 25 pln/miesiac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 23-05-2012, 11:56:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

płacisz co rkoku podatek od nieruchomości czyli w tym wypadku od garażu w wysokości około 8 pln za m2 plus to co było na zebraniu wspolnoty mieszkaniowej 25 zloty za jaedno miejsce tylko nie pamietam czy miesiecznie Wink) i na to 25 zloty sklada sie prąd bo garaże maja osobny licznik i płacą za neigo osoby które posiadaja takowy garaż oraz utrzymanie tego miejsca w czystosci ...no i tyle chyba
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 23-05-2012, 14:39:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo przepraszam, jesli zadam glupie pytanie, ale czy moze mi to wyjasnic ktos biegly w naszych przepisach:

Jak rozumiem, w przypadku mieszkania place podatek od gruntu, ktory to mieszkanie zajmuje (podzielony na ilosc mieszkan w pionie).
Natomiast jesli powierzchnia mieszkania pokrywa sie z powierzchnia miejsca postojowego, to za co jest placony podatek od miejsca postojowego?
Za samo posiadanie? Czy nie zaplacilismy juz raz podatku przy zakupie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzesiek



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 10

Post
Wysłany: 24-05-2012, 11:44:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku kwota podatku za pół roku (mieszkanie 37m2) wyniosła 32 zł. Mój bank wytłumaczył mi też jeszcze jedną kwestię. Jeśli ktoś bierze kredyt na mieszkanie i garaż, to mimo złożonego aktu mieszkania do banku (sądu), rata kredytu nie zmniejszy się dopóki nie podpiszemy aktu na garaż. Oczywiście jeszcze trzeba doliczyć czas oczekiwania na wpis do KW. przez sąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 30-11-2012, 21:39:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

poszukuję do wynajęcia miejsca w garażu ? ktoś ma albo kogoś zna? pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group