Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

KONIEC PUMAZU ??


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 09-07-2012, 11:27:58    Temat postu: KONIEC PUMAZU ??
Odpowiedz z cytatem

http://finanse.wp.pl/kat,104492,title,To-koniec-spoldzielni-mieszkaniowych,wid,14741696,wiadomosc_prasa.html?fb_action_ids=467081196635363&fb_action_types=news.reads&fb_source=other_multiline&code=AQDbLXYvpnZQmgfvlUdp3ePl8sXMB66hMVhbgM-sxNDRwPrZqRIvLuMw8MVWwqeOpEas-YiokO5RYvh6igtt8HEza-gw9c2qOkDNvV9OpurXt1UmL94uewwZzxRuF44lh9yB_jWzBvtCB6YGaZLJn0qlsKuFPjxzFjzjOVN_dmqmedH03AqM8yJdFhcwgUyJovk#_=_


ZAPRASZAM DO POCZYTANIA Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 09-07-2012, 13:50:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tytuł wątku rodem z ::FAKTU:: ale co ma piernik do wiatraka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
L&M



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3

Post
Wysłany: 09-07-2012, 16:02:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sama zastanawiam się o co chodzi, przecież PUMAZ jest zarządcą a nie spółdzielnią, jak wspomniano w artykule...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 09-07-2012, 21:27:34    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

pomarzyć nie mozna Very Happy Very Happy Very Happy ogolnie chodzi mi w sumie o to kiedy bedzie kolejne zebranie wspolnoty gdzie oddamy pod glosowanie zmiane naszego zarzadcy a temat ma tylko zainteresowac wszystkich co wchodza na forum ...moja znajoma porownywala ceny i ogolne warunki zarzadzania nieruchomosciami i dopatrzyla sie wielu ciekawych rzeczy ktore mozna by bylo poddac dyskusjii...chociazby to ze wszystkie te ceny za m2 i wogole wszystkie oplaty zostaly wiliczone jakis zalożeń ktore poszczegolne firmy jak na przyklad wywoz smieci energia woda gaz sprzatanie przedstawily pumazowi i ja bym chcial zobaczyc owe zalozenia badz umowy i mam do tego calkowite prawo bo to ze pumaz nam podaje koncowe ceny ktre mamy placic skoro nie sa wyssane z palca to niech pokaże podstawe do tych wyliczen...
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarcinP



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 25

Post
Wysłany: 10-07-2012, 15:25:13    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tak jak żadna hurtownia nie poda ci swoich cen jakie ma od producenta, tak Pumaz nie pokaże ci swoich umów z dostawcami mediów- i wcale nie masz prawa do tego aby je znać.
My jako wspólnota zatrudniamy Pumaz do wykonywania jakiegoś zadania i powinny nas obchodzić tylko ceny relacji my=> Pumaz.
Te ceny zaakceptowaliśmy większością głosów na zebraniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 11-07-2012, 13:59:08    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

no nie wydaje mi sie ....mamy calkowite prawo wiedziec ile powiedzmy placimy za wywóz smieci bo ceny ktore podaje pumaz musza byc jakos obliczone czyli na wywoz smieci sklada sie pare czynnikow ktorych nie chce mi sie wymieniac to wszystko jest sumowane dzielone na poszczegolne segmenty i wychodzi cena za m2 ( jezeli chodzi o smieci to dziwne bo myslalem ze to ja produkuje smieci a nie m2 moejgo mieszkania i komorki ) skoro mowisz ze tak nie jest to Pumaz moze sobie do kazdych takich oplat dodawac cos od siebie a nie moze wiec lepiej wedlug ciebie siedzmy cicho i niech nas kroja dalej z kasy gratuluje podejscia .....bym to napisal troche innym slowami ale pewnie dostalbym zaraz bana od moderatora....



PS. CO DO WIEKSZOSCI GLOSOW TO JA GLOSOWALEM PRZECIW TYM OPLATA ............ Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarcinP



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 25

Post
Wysłany: 11-07-2012, 17:20:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem.
Oczywiście, że Pumaz nie może nas "kroić", ale podstawę wszystkich opłat podał na zebraniu. Tak samo sposób ich naliczania został, moim zdaniem, dość przejrzyście wyjaśniony (min. chodzi o to, że nie wiadomo czy w swoim mieszkaniu mieszkasz sam czy może dzielisz je z 10 innymi osobami).

Pumaz nie jest organizacją charytatywną, tylko firmą, która powstała aby zarabiać pieniądze i oczywistym jest to, że sobie "coś dodaje". Jeśli tego nie rozumiesz to nie wiem na jakim żyjesz świecie.

Jeśli masz pomysł aby zmniejszyć nasze opłaty (wbrew twojej opinii również jestem tym zainteresowany) przedstaw go proszę radzie osiedlowej, a ona roześle go do wszystkich mieszkańców. W ten sposób zapoznamy się z tym pomysłem (ofertą firmy) i w sposób cywilizowany podejmiemy decyzję na kolejnym zebraniu.

Co do faktur min. za wywóz śmieci- nie widzę problemu, aby zadzwonić z tym do Pumaz'u lub zalogować się do BOK'u i sprawdzić na co idą nasze pieniądze.


PS: co do pisania- jak dla mnie to pisz jakimi słowami chcesz- nie obrażę się ( w końcu to internet ), używaj tylko proszę znaków interpunkcyjnych.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 11-07-2012, 17:48:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

to ja nie czytam ze zrozumieniem czy ty ..? Very Happy
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WoWo



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 18

Post
Wysłany: 12-07-2012, 12:23:50    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam.

Oczywiście na zebraniu było wyjaśnione w jaki sposób liczona jest stawka za metr różnych opłat. Porównanie do hurtowni, moim zdaniem, nie jest tutaj trafne, gdyż to nie jest tak, że Pumaz kupuje energię w elektorwni i nam sprzedaje. To my jesteśmy klientem elektrowni, a Pumaz jedynie działa w naszym imieniu i nas rozlicza. Można powiedzieć, że jest taką naszą "księgową". Mój stan wiedzy jest taki, że jak ktoś ma ochotę to może pojechać do Pumazu i sobie wszystkie nasze faktury obejrzeć bo to jest jawne.

W kwestii "krojenia"... Pumaz nie zarabia na tym, że sobie "coś dodaje" przy różnych opłatach. Wynagrodzenie firmy jest jasno określone. Nie jestem w stanie powiedzieć czy zarabiają dużo czy mało, ale fakt jest taki, że nie było na zebraniu dyskusji na temat ich wynagrodzenia. Wcześniej toczyły się dyskusje czy na coś płacić zaliczki w kwocie 7 czy 8 gr/m, wiec któryś z kolejnych punktów Wynagrodzenie Zarządcy poszedł już sprawnie.

A przecież nie jest tak, że my za opłaty płacimy Pumazowi. My wpłacamy na nasze konto, a z niego nasz zarządca rozlicza się w naszym imieniu z dostawcami.
Jakiegoś zarządcę trzeba mieć i nie wydaje mi się, żeby Pumaz był złym zarządcą... Zwłaszcza, że można powiedzieć, że mamy go na miejscu i kontakt z naszym administratorem jest bardzo łatwy. Ale jeśli jest ktoś, kto będzie chciał ich zmienić to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy, że znajdzie inną firmę, rozpisze projekt uchwały i zbierze podpisy osób dysponujących większością udziałów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group