Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Domokrążcy, żebracy, złodzieje?


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snorfik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 16

Post
Wysłany: 11-08-2012, 11:09:02    Temat postu: Domokrążcy, żebracy, złodzieje?
Odpowiedz z cytatem

Drodzy sąsiedzi.

Ostatnimi dniami musiałem popracować kilka dni w domu... W między czasie odbyłem kilka rozmów z ludźmi którzy mają umierającą matkę, syn czeka na nich na drugim końcu miasta a oni nie mają na autobus, zostali okradzeni, właśnie jadą po spadek, i tym podobne historie. Charakterystyczną cechą tych rozmów jest wspólny mianownik czyli unoszący się zazwyczaj odór alkoholu, prośba o pieniądze i czasem charakterystyczne "TY ^*&%$" kiedy grzecznie mówisz nie...

Wygląda na to, że sami wpuszczamy tych ludzi do naszych klatek nie zamykając za sobą drzwi lub otwierając je domofonem obcym.

Nie dziwmy się potem, że komuś zginął wózek albo na klatce jest nasikane.

Pomóżmy sobie nawzajem i nie wpuszczajmy do klatek nieznajomych i obróćmy się czasem za sobą czy drzwi na pewno się zatrzasnęły.

Bardzo proszę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jozef75



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 15

Post
Wysłany: 12-08-2012, 15:14:45    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam...świetnie ze ktoś zauważył problem . Chciałbym zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców ZJ2 na drzwi wejściowe do bramy ,aby wejść na klatkę schodową wcale w tym celu nie potrzebujemy kodu ani klucza. Już wyjaśniam ... nasze drzwi do bramy maja spore wycięcie przy języku wystarczy śrubokręt albo scyzoryk lekko pchnąć język zamka i drzwi same się otwierają (uwagę na ten defekt zwrócił mi budowlaniec ) Więc w taki sposób wchodzimy kiedy chcemy , robimy co chcemy i sprawdzamy puste mieszkania. Pamiętajmy jedno ,że złodziej pilnuje nas a nie my jego.... Pozdrawiam Józek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziutek75



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 31
Skąd: Polska

Post
Wysłany: 13-08-2012, 18:46:40    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dołączam do apelu i jeszcze coś od siebie dorzucam . Proszę sąsiadów o zatrzaskiwanie i zmykanie na klucz za sobą drzwi wejściowych do piwnic , juz kilkakrotnie zastałem nie zamknięte drzwi wystarczyło popchnąć i się uchyliły. Wiem z własnego doświadczenia na poprzednim miejscu zamieszkania jak boli gdy straci się dwa rowery bo sąsiadowi się nie chciało!!!

pozdrawiam i polecam wziąć to pod uwagę

Józek
_________________
DO ZAMIESZKANIA NIE JEDEN KROK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snorfik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 16

Post
Wysłany: 17-08-2012, 23:59:30    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Przyjrzałem się drzwiom... drzwi w mojej klatce (64a) wyglądają jakby ktoś je już otwierał śrubokrętem... drzwi w klatce 64 którymi wchodzę do garażu wyglądają jakby były otwierane w ten sposób codziennie...Sad

Co komu po drzwiach, które może otworzyć każdy? Może uda się je reklamować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ziutek75



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 31
Skąd: Polska

Post
Wysłany: 18-08-2012, 16:58:21    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mi chodziło o drzwi na dole te metalowe w piwnicy . A co do drzwi wejściowych w mojej wspomnianej klatce 64a to widać że wycięcie w skrzydle przez które można włożyć śrubokręt zostało zrobione celowo , myślę że przez firmę która zakładała drzwi bo inaczej nie dało by się ich otworzyć domofonem . Ale wydaje mi się że to śmiało można nazwać bublem budowlanym i powinni rozwiązać tą kwestie inaczej . Bo teraz mamy zabezpieczenie jak byśmy go nie mieli wcale . Myślę że tą sprawę muszę przekazać do naszej rady może coś wywalczą w triadzie . Na moim poprzednim osiedlu rozwiązali ten problem przynitowując ładnie wykonane metalowe płytki na drzwi które zasłaniały ten wycięty otwór .

Pozdrawiam i poddaję temat do szerszej dyskusji

józek
_________________
DO ZAMIESZKANIA NIE JEDEN KROK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adalbert



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 85
Skąd: WROCŁAW

Post
Wysłany: 18-08-2012, 17:47:25    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jako fragment rady informuję, że już działamy w tej sprawie, dokładnie tak to zostanie triadzie przedstawione - jako wada do usunięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group