Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Antena zbiorcza na budynku


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 11-09-2012, 12:10:19    Temat postu: Antena zbiorcza na budynku
Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim,

W zeszlym tygodniu po wymianie kilku maili z p. Chowancem dowiedzialem sie, ze w niedlugim czasie bedzie przygotowana uchwala dotyczaca montazu zbiorczej anteny TV sat i naziemnej w naszym bloku.
Swoja droga, ciekawe dlaczego Rada Wspolnoty nie informuje o postepach, a chetnie poznalbym wiecej szczegolow.

Poki co, oto czego sie dowiedzialem:
Administrator rozmawial z kilkoma oferentami na temat ewentualnej instalacji. Oferty sa podobno zebrane, a warunki instalacji znane.
My, jako wspolnota, mamy zdecydowac i podjac uchwale, czy chcemy miec antene zbiorcza, czy nie.
Mam nadzieje, ze zanim bedziemy musieli podjac te decyzje, oferty i warunki instalacji zostana nam jawnie przedstawione z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jesli chodzi o mnie, to wstepnie jestem jak najbardziej ZA instalacja, pod warunkiem ze instalacja taka umozliwialaby mi podlaczenie dekodera tv sat od dowolnego operatora. Jestem ZA nie dlatego, ze sam na razie nie moge zainstalowac anteny (o czym pisalem wczesniej), lecz dlatego, ze telewizja sat. jest po prostu tansza, a jedna duza antena wyglada lepiej niz 50 malych na kazdym balkonie.
Z drugiej strony zdaje sobie jednak sprawe, ze zdecydowana wiekszosc naszych wspolwlascicieli podpisala juz umowy z dostawcami kablowymi wybierajac zapewne rozne wersje pakietow. Podejrzewam zatem, ze czesc z tych osob bedzie przeciwna dodatkowym kosztom zwiazanym z instalacja i konserwacja anteny.
Mimo to wydaje mi sie, ze takze ci, ktorzy obecnie korzystaja z kablowki, odniesliby w przyszlosci korzyc z instalacji anteny zbiorczej: wystarczy ze po uplywie obecnie trwajacej umowy zdecydowaliby sie na dekoder tv sat.
O korzysciach tv satelitarnej nie bede pisal, bo wystarczy porownac oferty pod katem wysokosci oplat abonamentowych i listy dostepnych kanalow (zwlaszcza HD).
Moim zdaniem inwestycja w antene zbiorcza zwroci sie nam w postaci nizszych abonamentow w relatywnie krotkim czasie i zapewni nam swobode wyboru dowolnego operatora gwarantowana przez prawo.

Dlatego proponuje poczekac na propozycje Rady, zobaczyc jak skalkulowane sa oferty i przemyslec sprawe gruntownie zanim podejmiemy decyzje.

Pozdrawiam,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarcinP



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 25

Post
Wysłany: 11-09-2012, 16:47:26    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czy mowa jest tylko o zbiorczej antenie pozwalającej odbierać tv satelitarna/ kablową czy chodzi o antenę, która umożliwi odbiór naziemnej telewizji cyfrowej (tej publiczne) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 12-09-2012, 22:44:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat z maila z dnia 01-08-2012, rozsylanego chyba do wszystkich mieszkancow:

"Informuję także, że Zarządca na zlecenie Rady Mieszkańców zbiera
oferty na wykonanie instalacji do odbierania naziemnej telewizji
cyfrowej (multipleks) i/lub satelitarnej. Proszę więc o wstrzymanie
się w miarę możliwości z montażem anten satelitarnych lub wiązania się
umowami z dostawcami telewizji na dłuższy okres. We wrześniu 2012 r.
postaramy się przedstawić projekt uchwały w tej sprawie."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 13-09-2012, 19:45:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tez za wczasu o tym pomysleli, instalacja oraz anteny powinny juz byc w momencie odbioru (tak jak w "plantach zawidawie") Bubel i tyle ! Juz prawie rok tu mieszkamy !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 16-10-2012, 14:21:42    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,

Maly update dotyczacy sprawy anteny:
Z korespondencji z Rada Wspolnoty i Zarzadca wiem, ze jeszcze we wrzesniu byly prowadzone rozmowy z firmami instalujacymi anteny.
Dzisiaj rano wyslalem maila do Zarzadcy z pytaniem kiedy mozna sie spodziewac obiecanego projektu uchwaly, informacji, czy czegokolwiek, co wskazywaloby ze sprawa jest w toku.

Pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 29-10-2012, 12:37:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Maly update w sprawie anteny:

Przy okazji wizyty p. Chowanca i glosowania nad Zarzadem Wspolnoty, nie omieszkalem zapytac o sprawe anteny. Pan Administrqator nie chcial za bardzo rozmawiac na ten temat wymawiajac sie brakiem czasu, co poniekad rozumiem. Odnioslem jednak wrazenie, ze sprawa jest z gory spisana na straty przez samego zarzadce i najprawdopodbniej rozjedzie sie po tzw. kosciach.

Dowiedzialem sie, ze jesli MNIE zalezy, to JA mam namawiac...
Takie podjescie pokazuje jasno gdzie nasze wspolne sprawy ma nasz Admin[istrator]!

Jesli chodzi o namawianie lokatorow, to oczywiscie moglbym wydrukowac "manifest" i rozniesc do skrzynek, ale to chyba nie moja rola. Uwazam ze sprawe powinna wylozyc nam Rada Wspolnoty uzupelniajac ja o oferty firm bioracych udzial w przetargu i rozklad kosztow oraz rozniesc taki dokument lokatorom przed spotkaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 30

Post
Wysłany: 22-02-2013, 16:12:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może czy coś się ruszyło w sprawie anteny zbiorczej, czy może tak jak ktoś przewidywał, sprawa rozeszła się po kościach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rita



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 19
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 24-02-2013, 11:03:07    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sprawa anteny nie rozeszła się po kościach tylko od czasu kiedy jest wspólnota nie nazbierało się zbyt wiele w ramach funduszu remontowego - a koszt wykonania tej anteny przerasta tą sumę trzy-czterokrotnie. Gdyby uchwała wspólnoty zarządziła jej wykonanie to musielibyśmy się wszyscy zrzucić pewnie po dwie-trzy stówy. Skoro część mieszkańców i tak ma kablówkę a parę osób tv satelitarną to pewnie nie byłoby zbyt wielu chętnych na tą inwestycję. Można zrobić sondaż przed zebraniem wspólnoty, ale chyba ważniejszą sprawą w kontekście ostatnich licznych włamań jest kwestia monitoringu naszego budynku i terenu, przynajmniej w krytycznych miejscach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 28-02-2013, 0:26:08    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że nikt nie zapytał mieszkańców czy nie chcą dołożyć brakującej kwoty do tej anteny. Nikt nas nie poinformował ile to miało by kosztować i jakiej kwoty brakuje. Może warto częściej organizować krótkie spotkania lub przeprowadzać małe referendum w tego typu sprawach. Osobiście chętnie bym zapłacił za TV chociaż by po to, żeby mieć jakąś alternatywę gdyby mi się np. kablówka znudziła.

Od bardzo długiego czasu nie ma żadnych wieści od Administratora, zupełnie jakbyśmy go nie mieli...czy tylko ja odnoszę takie wrażenie? Było kilka tematów które nagle się urywały, bez słów wyjaśnienia chociażby z tą anteną. Miał być projekt uchwały, nie było, miało być zebranie, też nie było - informacja zerowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 28-02-2013, 8:11:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czesc,

Fajnie, ze jest zainteresowanie w temacie anteny. Niestety podczas rozmowy z administratorem przy okazji podpisywania ostatnich uchwal (zatem juz dosc dawno temu) dowiedzialem sie mniej wiecej tyle, co napisala Rita.
Pan Admin stwierdzil, ze nic nie moze, ze to musi wspolnota, ze trzeba agitowac...
Dla mnie cala sprawa z antenami i dostepnoscia jedynie wybranych operatorow jest conajmniej dwuznaczna, UPC ma praktycznie monopol nie liczac pojedynczych przypadkow szczesliwcow z wlasnymi antenami.
A co do argumentacji Rity i Admina, to jednorazowe 300pln nie jest wysokim kosztem (jedna para srednio dobrych butow) ktory trzeba poniesc za mozliwosc wyboru.
Natomiast jesli chodzi o kradzieze, to oczywiscie monitoring jest dobrym pomyslem, ale podstawa sa wadliwe drzwi wejsciowe do klatek schodowych, ktore nie domykaja sie, przez co niepozadane osoby moga z latwoscia dostac sie chociazby do piwnic czy parkingu. Admin wysila sie z zoltymi apelami o niewpuszczanie postronnych, ale problem jest gdzie indziej.
Swoja droga, poprawcie mnie jesli sie myle, ale domyslam sie ze monitoringiem i archiwizacja nagran zajmowalaby sie jakas zewnetrzna profesjonalna firma? Jak wyglada w swietle prawa kwestia wykorzystania takich nagran gdy dojdzie do wlamania?

Pozdrawiam,
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group