Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

osłony śmietnikowe bez tajemnic


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rita



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 19
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 10-02-2013, 12:04:10    Temat postu: osłony śmietnikowe bez tajemnic
Odpowiedz z cytatem

cześć Sąsiedzi z ZJ II
W moim wpisie na temat czynszów (opłaty za wodę) nasunęła mi się refleksja, która moim zdaniem zasługuje na powtórzenie: łatwo jest wymagać od innych a trudniej od siebie. Mnie osobiście bardzo denerwuje fakt zawalania osłony śmietnikowej makulaturą. Dziś wrzucałam tam porcję swojej i pomimo, że w kontenerze było akurat tyle miejsca ile zajęłaby ta zalegająca na posadzce, to jak widać wielu osobom nie chciało się poświęcić paru sekund na zgniecenie i wrzucenie do kontenera. Nie tylko utrudnia to podejście do kontenera. Nikt nie pomyśli o tym, że ktoś to musi potem pozbierać. Mój znajomy pracował w firmie odbierającej odpady. I nieraz musiał zbierać rozwalone wokół kontenerów śmieci. A czas pracy przewiduje obsługę określonego rejonu. To co nam może zając chwilę, to zajmuje komuś tych chwil razy "n" wydłużając czas pracy.

Więc na tym tle trzy uwagi:
1. może usunąć pokrywy kontenerów recyrkulacyjnych, skoro nie sprawdza się przewidziany przed producenta otwór w klapie a może klapy są za ciężkie - nasze osłony maja zadaszenie więc może to dobre rozwiązanie żeby zachęcić do wrzucania tych materiałów do kontenera a nie zostawiania wokół
2. przed zebraniem wspólnoty warto chyba przypomnieć sprawę zamykania osłon jak w ZJ I w celu uniemożliwienia latem powtarzania się procederu dorzucania śmieci
3. Nieraz w osłonie naprzeciw wejścia do klatki 62b są góry śmieci w kontenerach a w pierwszej osłonie od Zatorskiej jest więcej luzu. Może w tej drugiej powinien być dostawiony jeszcze jeden kontener na śmieci? A na przykład na plastiki może wystarczyłby kontener w jednej? W końcu obie są do dyspozycji wszystkich mieszkańców.

Co Wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group