Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Chodnik od strony południowej


Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 17-04-2013, 6:15:38    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tak czysto technicznie, to musieli by panstwo dowiedziec sie ile kosztuje przeprojektowanie tej czesci, ktora chcecie zmienic, bo tak o to chodnika nie mozna tam zrobic. Po zawiazaniu wspolnoty, na glosowaniu mozna taka uchwale zaakceptowac. Wiadomo wiekszosc decyduje. Warto zapytac W.Chowanca jak to dokladnie wyglada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 18-04-2013, 10:11:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Posty łamiące regulamin i będące odpowiedziami na nie zostały usunięte.

Proszę o dyskusję w temacie wątku nie łamiące zaakceptowanego regulaminu.

Kontakt z administratorem lub moderatorem przez PW lub email a nie przez forum w postach (też jest info w/w) Exclamation
_________________
lagwus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sławek



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 28-04-2013, 20:23:04    Temat postu: Zasady
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo
Szanujmy się nawzajem.
Kupowałem mieszkanie między innymi ze względu na pas zieleni pod oknami.
Jeśli Pańswo kupowali mieszkania wiedząc, że należy obchodzić go dookoła, to nie rozumiem, dlaczego teraz chcecie mieć chodnik.
Osobiście uważam, że pas zieleni powinien zostać nienaruszony i pierwszy powiadomię nadzór budowlany o samowolce.
Trawnik i obszar zieleni były powodem zakupu mieszkania.
Czy ktoś z osób chodzacych po trawniku zechce partycypować w kosztach rekultywacji tegoż gdy zostanie on zniszczony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 28-04-2013, 20:24:57    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jasny napisał:
Ja bym chcial uslyszec opinie ludzi ktorzy maja balkony w poblizu proponowanej sciezki. Poza tym skrajnym buractwem jest zadeptywanie terenow zielonych.


Zdecydowanie popieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 28-04-2013, 20:28:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

MJP napisał:
Drodzy Sąsiedzi, wiadomo ilu nas jest tyle może być opinii i racji. Prawdą oczywiście jest to, że teren zielony był w planach w momencie zakupu przez nas mieszkań. W planach jest również brak luster od strony północnej, a większość z nas widzi potrzebę ich zainstalowania. Plan nie jest wyrocznią. [mod]
My mieszkamy od strony południowej i nie mamy nic przeciwko małej ścieżce. Do głowy nam nawet nie przyjdzie, żeby zwrócić uwagę osobie idącej "na skróty", a moje dziecko na pewno będzie bawiło się od strony południowej, jeżeli będzie miało na to ochotę. Przecież nie zbijemy dziecka jak będzie grzecznie siedzieć na kocu na trawniku. Obojętnie czy to jest nasze dziecko czy dziecko sąsiadów nie widzimy w tym problemu.Swoją drogą sami nieraz przeszliśmy po trawie, ponieważ śpieszyliśmy się na autobus i nie uważam, że jesteśmy [mod].


Witam,

Lustra poprawią bezpieczeństwo.
Zdeptanie trawnika zmniejszy wartość mojego mieszkania.
Może wystarczy wstać 15 minut wcześniej?
Kupiując mieszkanie wiedział Pan o trawniku i braku ułatwienia po stronie południowej?
Jeśli tak to nie ma sprawy.
To Pana prywatna sprawa, że Pan zasypia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 29-04-2013, 5:46:17    Temat postu: Ja już mam inni nie muszą - klasyczne podciąganie drabiny.
Odpowiedz z cytatem

Nie chodnik a ścieżka /bez przeprojektowania/ i lepiej ją wytyczyć przy ogrodzeniu zanim lokatorzy i ich dzieci sami wydepczą pod oknami.
Chyba, że zainwestujemy kilkakrotnie więcej w ogrodzenie, mur, parkan i to najlepiej pod prądem.....w imię zieleni i miłości bliźniego.
Życie napisze scenariusz samo. Pożyjemy zobaczymy.
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 29-04-2013, 9:20:14    Temat postu: Re: Ja już mam inni nie muszą - klasyczne podciąganie drabin
Odpowiedz z cytatem

Georg napisał:
Nie chodnik a ścieżka /bez przeprojektowania/ i lepiej ją wytyczyć przy ogrodzeniu zanim lokatorzy i ich dzieci sami wydepczą pod oknami.
Chyba, że zainwestujemy kilkakrotnie więcej w ogrodzenie, mur, parkan i to najlepiej pod prądem.....w imię zieleni i miłości bliźniego.
Życie napisze scenariusz samo. Pożyjemy zobaczymy.


Widzę u szanownego sasiada solidne totalitarne zapędy - te ogrodzenia pod napięciem - imponujące Smile

Polska to taki dziwny kraj w Europie - cywilizowany podobno.
Dlatego wystarczy przestrzegać zasad.
Odrobinka kultury do tego i nie potrzebujemy pól minowych oraz ogrodzeń z drutem kolczastym.

Jeśli natomiast uważa Pan, że łamanie zasad jest ok, to mam kilka sugestii:
Nauczyć dzieciaki wbiegać na czerwonym swietle.
Jeździć z nimi pod prąd na autostradzie.
Skatować kogoś bo inny. Smile

Jest ładny plac zabaw i tam jest miejsce dla dzieci.
Jest droga i to jest szlak komunikacyjny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paweł 70



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1

Post
Wysłany: 23-06-2013, 16:45:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Drodzy państwo postanowiłem włączyć się w tą dyskusję. Ja również mieszkam od strony południowej i przyznam. że to mieszkanie wybraliśmy między innymi ze względu na brak chodnika pod oknami. Nie bardzo rozumiem te osoby którym tak przeszkadza brak tego chodnika przecież przed zakupem mieszkania wiadomo było. że tam chodnika nie przewidziano i jeżeli tak bardzo to im przeszkadza to po co kupowali tu mieszkania. Trzeba było kupić mieszkanie w innej klatce lub w innym bloku. Niektórzy piszą o wydeptywaniu tam ścieżki "że to nieuniknione że i tak wydepczą" to jak by tą ścieżkę ktoś obcy nam wydeptał. Zapewniam państwa, że nikt oprócz nas mieszkańców tego bloku tej ścieżki nie wydepcze. Jeżeli komuś tak ciężko przejść 100 metrów więcej to może powinien zamawiać taksówkę pod klatkę. Pisze pan, że dzieci będą się bawić na trawie i bardzo dobrze po to ona tam jest by nam służyła w ten sposób pan również niech się bawi razem ze swoim dzieckiem ale proszę bardzo proszę nie wydeptujcie tam ścieżki myślę, że różnica jest ogromna ponieważ bawiące się czasami dzieci nie wyrządzą tyle szkody co cały czas chodzący dorośli. Zapewniam również, że jeżeli czasami śpiesząc się na autobus przejdzie pan po trawie to nic się nie stanie byle by nie było to regułą. Pisze pan o zabawie dzieci, pominę fakt, że mamy plac zabaw i sporo trawy wokół niego proszę zobaczyć co w tej trawie spotykamy, czy chce pon by pańskie dziecko bawiło się w trawie gdzie jest pełno psich kup chyba tak bo nie zauważyłem oburzenia. Będąc przy tym temacie bardzo proszę tych właścicieli psów którzy nie sprzątają po swoich pupilkach by zaczęli to robić. W dzisiejszych czasach to nie wstyd a świadczy o kulturze i szacunku do innych. Bardzo irytuje mnie fakt, że wychodzi koleś z pieskiem on wypali szluga piesek zrobi swoje i obaj wracają zadowoleni. Nie jestem przeciwnikiem zwierząt w prost przeciwnie, jestem przeciwko właścicielom którzy nie sprzątają po swoich psach. Drodzy państwo rodzina i znajomi odwiedzający nas mówią, że mieszkamy w bardzo fajnym miejscu, w ładnym bloku, że jest tu tak ładnie i cicho proszę zadbajmy o to by tak było jak najdłużej. Sprzątajmy po psach, zamykajmy drzwi w piwnicach i w garażu, nie niszczmy zieleni, nie parkujmy samochodów byle gdzie, jak nasze dzieci porozrzucają kamyki to je pozbierajmy itp. To są tak naturalne rzeczy które nie powinny trudzić dobrze wychowany i kulturalnych ludzi. Jeżeli komuś takie zasady przeszkadzają to powinien zastanowić się nad zamieszkaniem na pustyni tam nie ma ludzi i zwierząt też nie wiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 24-06-2013, 22:01:30    Temat postu: re
Odpowiedz z cytatem

Intencją moją było nie "wydeptywanie ścieżki" tylko zwrócenie uwagi innych na innych ale ponieważ mnie ta sprawa bezpośrednio nie dotyczy to wyłączam się z tematu. A czas pokaże i obym się mylił. Nikt nie ma monopolu na rację.
Pozdrawiam wszystkich
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jasny



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 17

Post
Wysłany: 01-07-2013, 18:35:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Georg,

Wiemy jaką miałeś intencję, jednak po wypowiedzi Pawel 70 sprawa jest jednoznaczna: Ścieżki nie będzie, pieskowicze mają sprzątać za psami, a dzieci powinny bawić się w miejscach do tego przeznaczonych. Sprawy oczywiste.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 01-07-2013, 21:16:45    Temat postu: Re
Odpowiedz z cytatem

jasny napisał:
Georg,

Wiemy jaką miałeś intencję, jednak po wypowiedzi Pawel 70 sprawa jest jednoznaczna: Ścieżki nie będzie, pieskowicze mają sprzątać za psami, a dzieci powinny bawić się w miejscach do tego przeznaczonych. Sprawy oczywiste.

Pozdrawiam.


Jasny - dziękujemy ale trochę to dziwne bo jesteś mieszkańcem JW II i co Cię obchodzą nasze ścieżki ? Damy sobie sami radę. Nudzisz się ?
Pozdrawiam.
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jasny



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 17

Post
Wysłany: 03-07-2013, 20:16:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Georg,

Mylisz się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 03-07-2013, 20:46:53    Temat postu: Jasny
Odpowiedz z cytatem

Tak ? To poniżej mnie zmyliło.
Przejrzyj swoje posty.
Pozdrawiam.

jasny
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 565
PostForum: Złociste Jarzębiny III Wysłany: 26-12-2012, 23:04:19 Temat: Działa Wam ogrzewanie?
A kaloryfery odpowietrzałeś ?? Wiele osób u was pewnie ciągle grzebie w instalacji i dopuszcza powietrze. U nas (ZJII) na początku kaloryfery trzeba było odpowietrzać po kilka razy w tygodniu.
Jasne. ...
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jasny



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 17

Post
Wysłany: 03-07-2013, 21:03:45    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

http://forum.zlociste.lagwus.pl/viewtopic.php?t=517
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 04-07-2013, 7:09:07    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Proszę trzymać się tematu dyskusji!
To co poza tematem proszę wyjaśniać indywidualnie innymi formami kontaktu i dokładnie czytać posty, żeby w związku z tym niepotrzebnie nie generować zbędnych wpisów.
_________________
lagwus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group