Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

resztki papierosów na tarasach i balkonach


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 09-04-2013, 16:38:46    Temat postu: resztki papierosów na tarasach i balkonach
Odpowiedz z cytatem

Witam! Zainspirowany porządkiem w Naszej Wspólnocie Mieszkaniowej daję pod dyskusję temat palaczy a co za tym idzie resztek jakie rozsiewają. Zaczyna się robić cieplej i człowiek chciałby wyjść na taras z dzieckiem a tu stosik kiepów od kochanych sąsiadów z wyższych kondygnacji. Ludzie piszę po dobroci są popielniczki, e- papierosy itp. Zacznę zbierać resztki i oddawać właścicielom... miodzio. Albo jak w sklepach publikować zdjęcia nałogowych zapominalskich...Jak w filmie Koterskiego z Markiem Konradem w roli głównej...

Ps. Pamiętajmy też o kwiatkach balkonowych. Resztki kwiatków też podlegają prawu ciążenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 31-05-2013, 22:44:38    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jestem nałogowym palaczem Laughing jaram na balkonie i mam słoik zakrecany na kiepy Cool Cool Cool Cool Cool cud techniki XXI wieku ale co do kwiatkow to chyba przesadzasz.....przyroda...
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 08-09-2014, 22:20:32    Temat postu: kwiatuszki z nieba
Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jestem bardzo spokojnym sąsiadem jednak znów mam nad sobą plejadę domorosłych ogrodników.

Próbuję telefonicznie się ułożyć, jednak kwiatki jak się sypały na taras tak się sypią.

Pytanie:
- macie jakiś pomysł na takich delikwentów?
Wystawić normalnie fakturę za sprzątanie i hej...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 25-09-2014, 11:16:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sąsiad ogarnij się troche Very Happy na przyrode nie ma chyba nikt wpływu kwiatki byly na balkonach sa i zawsze będą i tak samo jest z grawitacja fauną i florą .... Laughing
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 25-09-2014, 16:06:42    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Masz taras masz problem.
Koleżanka ma taras na parterze w 11-piętrowcu.
Kwiaty ? Pety, butelki, psie odchody, resztki jedzenia, plucie i rzyganie, prezerwatywy....po kilku latach walki z sąsiadami wystąpiła o zgodę na zadaszenie tarasu - nie wolno i już.
Zbudowała samowolkę i ma spokój również z sąsiadami.
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marbee



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 27-09-2014, 14:46:24    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

do janeczek102

W wątku pt. "uciążliwości" miał pan gotowe rozwiązanie dla osób, którym przeszkadzają hałasy z placu zabaw. Jeśli panu przeszkadzają kwiatki na balkonie to dlaczego nie zastosuje się pan do własnych wskazówek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
VIRGO191



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 28-09-2014, 14:50:59    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

popieram marbee ...

jak już zauważyłeś nie ma przepisów prawnych na uregulowanie tematu spadających płatków na taras ale na ograniczenie naszej wolności i swobody użytkowania balkonów, w tym również tarasów, pewnie by się coś znalazło...
tak więc kwiatki były, są i raczej będą i proponuję się z tym pogodzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 28-09-2014, 19:48:28    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

"przepisów prawnych na uregulowanie tematu spadających płatków na taras nie ma" ale trochę kultury każdy mieszkaniec powinien mieć względem sąsiada. Idąc drogą dziurawego prawa marnie się to skończy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
VIRGO191



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 28-09-2014, 20:59:48    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

to chyba nie jest kwestia kultury tylko zrozumienia, z tego co wiem kwiaty zostały poprzestawiane, więc ilość kwiatków spadających na parter jest raczej ograniczona do minimum ....

co do kultury - określenia sąsiadów typu delikwent czy inne , które słyszałam raczej też są nie na miejscu ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marbee



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 29-09-2014, 19:41:40    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

O to to!! odrobina kultury wzgledem sąsiada… mi akurat kwiaty na balkon nie lecą (szczęsciara ze mnie!) ale od ponad roku marzy mi się w weekend pospac chociaz do 9 i nie zostac obudzoną miedzy 7-8 rano przez odgłosy młotka, wiertarki, tłuczonych kotletów czy dosc głosnych dzieci wypuszczonych na balkony czy tarasy, a w tygodniu nie byc regularnie kazdego dnia budzoną miedzy 5 a 6 przez halasy twardych, odbijanych o podloge przedmiotow, kotrych dzwiek stawia mnie na rowne nogi. Marzy mi sie jeszcze nie słyszec do poznych godzin nocych "tup, tup, tup" po suficie tam i z powrotem... marzy mi się...
odsyłanie mnie do wielkiej płyty na nic sie nie zda bo tu czy tam zawsze trafi się na ludzi, ktorym należą sie wszystkie prawa... gorzej, jak mają dać coś w zamian...

Dla większości tu na forum zapewne przesadzam i się czepiam ale nie potrafie zrozumiec ludzi, którzy na uwagi, sugestie i prosby innych reagują w niegrzeczny sposób a w kwestii swoich „problemów” oczekują wielkiego zrozumienia….
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 29-09-2014, 20:55:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Stopery do uszu /każda apteka za grosze/ rozwiązuje problem hałasu.
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marbee



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 29-09-2014, 21:19:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cenna rada, dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 05-10-2014, 18:42:03    Temat postu: kwiateczki ...
Odpowiedz z cytatem

Witam!

Krzychu tylko jedna uwaga, brak reakcji jest przyzwoleniem na takie praktyki.
To My kreujemy przyszłość.

Temat jest blachy i myślę ze tam gdzie miał dotrzeć - dotarł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group