Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

na ratunek podpierającym blok...


Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 03-06-2013, 20:16:23    Temat postu: na ratunek podpierającym blok...
Odpowiedz z cytatem

Witam! Nie jesteśmy zamknietą wspólnotą widać to chodźby na placu zabaw - wszyscy walą jak w dym z dziećmi z innych bloków... to nie jest problem, jednak ta mała piaskownica stanowi wyzwanie kto i jak pierwszy ten lepszy.
Temat Panów którym daliśmy wyjść z ukrycia (krzaków), a mianowicie podaliśmy Im na tacy "Żabkę". Wolny kraj, nie chcemy drugiej Turcji czyli zamknietych enklaw. Martwią mnie Nasze (Moje) dzieci - czy zasłużyły za ten widok Panów chwiejących się ...
Czy to jest max. które możemy Im dać? Gdzie bezpieczeństwo...
Czy dokładnie oto Nam chodziło osiedlając się tutaj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 04-06-2013, 9:46:18    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem przesadzasz. Mam dziecko i aż tak bardzo się nie unoszę chociaż nie wszystko mi się podoba. Jeśli tak bardzo nie odpowiada Ci klimat tego osiedla to może warto pomyśleć o przeprowadzce w jakieś bardziej kulturalne i spokojne miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 04-06-2013, 17:41:41    Temat postu: na ratunek..
Odpowiedz z cytatem

Witam! Tak to fakt osiedle daje dużo radości, ale i pytań. Kwestia jak na początku się dopilnuje wszystkiego to mechanizm ładnie pracuje.
Jak się nisko mierzy wpis "sapro" to potem nie bolą włamania, znikające drzewka i Ci dżentelmeni przed klatą z piwskiem...

Temat rzucony pod dyskusję na następne zebranie.
Mamy ładne osiedle ciekawe na jak długo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 04-06-2013, 20:24:54    Temat postu: :)
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem temat jest na topie.Niestety 3/4 naszych sąsiadów ma w poważaniu czy kradną im drzewka,czy wali im się sąsiada balkon na głowę i czy auto stoi im pod bramą i czy jego dzieci bawią się obok kapsli,puszek,szkła itd..Nie krytykuje tego każdy ma swoje zdanie.Też za obserwowałem bywalców zza "płotu"Smile i mi to akurat przeszkadza.Także popieram.Do "sapro" może sąsiad powinien zmienić miejsce na bardziej ekstremalne:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 04-06-2013, 23:49:47    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic przeciwko dyskusji na wszelkie tematy dotyczące naszego osiedla, wręcz przeciwnie. Zirytował mnie jedynie kolejny wpis janeczek102, który jak zauważyłem, zawsze ma o wszystko pretensje i wiecznie mu się coś nie podoba. Chciałbym chociaż raz zobaczyć jakiś pochlebny post tego Pana ot i tyle.

Jeśli szanowni sąsiedzi zerkniecie w historię tego forum to na pewno zauważycie, że często włączałem się w przeróżne dyskusje, więc losy tego osiedla nie są mi obojętne a już tym bardziej nie zamierzam się stąd nigdzie wyprowadzać crocop82:)

Jeśli nie podobają Wam się żule za płotem to zapraszam do aktywnego głosowania na budżet obywatelski, bo jest duża szansa metamorfozę tego miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 05-06-2013, 20:11:21    Temat postu: na ratunek podpierającym blok...
Odpowiedz z cytatem

Proponuję zawieszenie broni. Szkoda niepotrzebnej pary w gwizdek, szkoda aby ludzi odrzucić od forum jakimiś indywidualnymi rozterkami osobowymi.
Sąsiedzi z którymi rozmawiam na co dzień na placu zabaw (teraz mniej bo pada) są jak najbardziej za tym aby takie tematy poruszać. Język nie jest dla wszystkich do końca wygodny - ale podkreślam skuteczny.

Nie mamy się "tępić" na wzajem ale wspierać i pomagać.

Każdy może się zapytać i co dalej z tymi tytułowymi chwiejącymi się ludkami. Przynęta chwyciła, gdyż jest poruszenie. Sąsiedzi stawiają pytanie czy "sapro" pomoże przejść przez zatarasowany chodnik, pomoże wieczorem przegonić pijących na ławeczce...
Widzę/widzimy skutki dalsze tego pobłażania.

Chciałem podziękować za wsparcie w tym temacie i liczę na więcej kreatywnych pomysłów aby cóś poprawić... w tym zakresie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 05-06-2013, 20:33:54    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Racja janeczek102, mnie kłótnie na forum również nie interesują. Myślę, że każdy z nas ma na celu dobro tego osiedla i to powinno być dla nas najważniejsze. Ze swojej strony przepraszam, może niepotrzebnie się uniosłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 06-06-2013, 18:49:28    Temat postu: ....
Odpowiedz z cytatem

Racja, forum zresztą to osiedle to nasze wspólne dobro.Lepiej umawiać wspólnie tematy niż dziwnie dyskutować,wymądrzać się i głosić mądrości życiowe:)Ale my Polacy tak mamy...........................Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 06-06-2013, 18:50:44    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

czesc,

coz, pijanych ludzikow pod Zabka czasem trudno nie zauwazyc, ale chyba kazdy podpisujac zgode na sprzedaz alkoholu musial sie z tym liczyc.
Swoja droga ciekaw jestem jakie kreatywne rozwiazania sami proponujecie poddajac ten temat pod dyskusje.
Blagam, tylko nie wspominajcie o szlabanach, ktore mialby kogokolwiek powstrzymac przed wejsciem na podworko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 08-06-2013, 0:03:02    Temat postu: na ratunek podpierającym blok...
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tak te pytanie jest trudne ale mus się z nim zmierzyć.
W wielu realizacjach Archicom, Geo, nawet i mniej znanych deweloperów standardem jest furtka i brama przesuwna. Nawet Triada na Kamińskiego ma cóś takiego.
Usługi kontra lokatorzy. Tam domofonem się wpuszcza potencjalnych klientów. Tu mamy jednak dyskonty spożywcze...
Brama na wjeździe i wyjeździe + te furtki.
Tylko ich usytuowanie proponowałbym tak aby nie zakłócać strefy usług tj. na krawędzi budynku koło fryzjera furtka + brama przesuwna/rozwierna. Z drugiej strony przy zjeździe do garażu - furtka i brama. Byłby pretekst aby tą reklamę Triady wypiep...Wygrodzona byłaby strefa wspólnoty bez dwóch klatek. Tu mam odważną propozycję - aby dodatkowe drzwi można zrobić do tych klatek od tyłu (kosztowne) lub nic nie robić. Tu są te klatki na widoku - bezpieczne.
Parking + plac byłby odcięty od mobilnych rabusiów itp. dodatkowo ławeczki będą mniej oblegane.... Dzieci tak szybko nie wybiegną na drogę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 08-06-2013, 9:58:19    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja od początku byłem za monitoringiem i właśnie bramą przesuwną wraz z furtką, bo szlaban nie zdał by egzaminu. Nie wiem dla czego na zebraniu było głosowanie właśnie o szlabanach, miało być o bramie, bramach. Śmieszy mnie to jak ktoś mówi, że monitoring czy brama i tak nic nie da bo w 100% nas nie zabezpieczy, z jednej strony to jest fakt, ale są to kolejne, dodatkowe zabezpieczenia przed złodziejami/obszczymurkami,które mogą nas uchronić. Znam osoby, w miarę zamożne na tym osiedlu, którym szkoda jest wydać kilkaset złotych na powyższe dodatkowe zabezpieczenia, a wydają kasę na jakieś "pierdoły", więc ręce mi opadają. Wiadomo wolny wybór, niekoniecznie rozsądny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 08-06-2013, 14:01:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Pomysł fajny ale akurat mieszkam przy żabce i będę poszkodowany jak wielu innych mieszkańców także proszę też myśleć o nas:).Zastanawiam się co zrobić bo wczoraj godzina 21 a pod żabką dwóch "żuli" pije flaszkę, pod delikatesami piją piwo, nie wspomnę już o wszech panującym brudzie pod klatką 60 A.Robi się mała melina!!MOŻE CZYTAJĄ TO PRACOWNICY Z PUMAZ! JAK TAK TO PROSZĘ O JAKAŚ INTERWENCJĘ.JEŻELI NIC SIĘ NIE ZMIENI POSTARAM SIĘ ABY ZABRANA BYŁA KONCESJA Z TYCH DWÓCH LOKALI BO TO NIC PRZYJEMNEGO W TAKIM MIEJSCU MIESZKAĆ!MAM WRAŻENIE ŻE TU WSZYSCY L..... KŁADĄ CO SIĘ PO LOKALAMI DZIEJE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 08-06-2013, 15:54:56    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Najwyraźniej będzie trzeba się postarać o odebranie koncesji na alkohol, albo najpierw wymusić na właścicielach lepsze egzekwowanie zakazu picia alkoholu w obrębie sklepów. Oni są dla nas, a nie my dla nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarcinP



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 25

Post
Wysłany: 09-06-2013, 7:32:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Może, zamiast od razu używać drastycznych argumentów i odbierać ludziom część zarobków, mieszkańcy, którzy widzą ciągle to zjawisko niech zadzwonią kilka razy na policje i straż miejską. Wykonanie telefonu zajmie mniej czasu niż napisanie kolejnego posta na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusz 60



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 25

Post
Wysłany: 10-06-2013, 8:13:36    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Też nie jestem za używaniem drastycznych środków i w sumie jeżeli ktoś się nie awanturuje, wypije "łyka" piwa i pójdzie dalej to nie ma tragedii.Ale wiąże to się z puszkami,kapslami,szkłem (nieraz) i to jest denerwujące.
Muszą jakieś ruchy zrobić właściciele lokali trzeba się do nich przejść.Wiadomo że na razie wszyscy się "docieramy" jak takie sprawy ustalimy na początku to będzie nam się dobrze mieszkało.Z drugiej strony jak będą zgłoszenia 2-3 na Straż Miejską albo Policję to niestety ale z automatu takie lokale mogą stracić koncesję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group