Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

szlaban?


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
micrael



Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 30-08-2013, 12:03:22    Temat postu: szlaban?
Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu nasz administrator i kilku mieszkańców mierzyło coś przy wjeździe na posesję. Czyżby w związku z pomysłem postawienia zapory, a może chodzi o jakiś znak.

Szlabany stawia się raczej w sytuacjach, gdy jest potrzeba ograniczenia wjazdu na posesję obcych, żeby nie zajmowali miejsc parkingowych dla mieszkańców, ich rodzin, znajomych czy ekip remontowych.

Przy naszym budynku liczba miejsc dla samochodów jest spora, do tego parking podziemny na 30 samochodów, więc może chodzi o znak z nakazem parkowania w wyznaczonych miejscach?

Z ciekawości przeszedłem się wczoraj (29 sierpnia) wokół budynku, żeby zobaczyć, czy jest problem z parkowaniem. O godz. 20.15 było 5 wolnych miejsc z przodu budynku i 7 od wewnątrz, o godz. 22.30 było ich kolejno 2 i dalej 7.

Szlaban to duży wydatek dla wspólnoty i koszty utrzymania takiej zabawki; policzek dla mieszkańców sąsiedniego budynku Triady, którzy mają otwarty parking i mogliby liczyć na dodatkowe na nim auta osób, które nie mogłyby wjechać na naszą posesję; podwójny postój dla posiadaczy miejsca w garażu, no i przykry wizerunek zaścianka odcinającego się od osiedlowej społeczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Georg



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 45

Post
Wysłany: 31-08-2013, 19:44:30    Temat postu: Pismo Triady dot. szlabanu.
Odpowiedz z cytatem

Czytałem pismo Triady dot. szlabanu.
Argumentacja, że wszystkie Jarzębiny stanowią jedno osiedle i szlaban burzy tą koncepcję jest nieprawdziwa z kilku powodów.
Pierwszy z brzegu to ten, że płot między I i II koncepcje tą wyklucza.

Nie zauważyłem też nadmiaru miejsc parkingowych wręcz odwrotnie ale jeżeli tak jest to proponuję wydzielić i oznakować te miejsca dla naszych gości.
W sprawie szlabanu i innych każdy ma prawo do swego zdania a zdecyduje większość.
_________________
Georg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
markos



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 6

Post
Wysłany: 04-09-2013, 8:05:12    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

owszem - raz na jakiś czas zdarza się , że jest kilka miejsc .. ale sezon urlopowy się zakończył i wystarczy przyjechać dość późno i już jest problem ... kolejnym problemem jest kultura parkowania niektórych kierowców przez których odpadają kolejne miejsca ... bo po co stanąć trochę bliżej lewej strony czy prawej żeby było miejsce na jeszcze jedno auto ?! ... a jeśli chodzi o ludzi z sąsiednich bloków to nie raz widziałem jak parkują u nas auta bo po prostu mają bliżej do swojej klatki ... chociaż za ich blokiem na parkingu było dużo wolnych miejsc --- specjalnie schodziłem i sprawdzałem ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ad



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 5

Post
Wysłany: 10-09-2013, 11:14:39    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja jestem mieszkańcem "jedynki" i nie raz widziałem jak auta "dwójki" parkują na naszym parkingu !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macsa



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 1

Post
Wysłany: 22-10-2013, 14:38:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czy coś drgnęło w sprawie szlabanu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dagmara



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 4

Post
Wysłany: 17-11-2013, 20:07:02    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Drodzy Mieszkańcy,

skoro mamy już szlaban i wjeżdżają tylko mieszkańcy ZJ III, proszę o NIE parkowanie w miejscu od szlabanu do pierwszego wyznaczonego parkingu (początku chodnika) ponieważ utrudnia to przejście pieszym; prawidłowe parkowanie stworzy nam więcej stref pieszych dla nas i naszych dzieci. potraktujmy ten szlaban jako udogodnienie w parkowaniu oraz zagwarantujmy sobie bezpieczeństwo poruszania się po "naszym" terenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micrael



Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 5

Post
Wysłany: 21-11-2013, 12:12:49    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Dagmarą. Jak już mamy zaporę i według prognoz budowniczych szlabanu zwolniło się dzięki temu mnóstwo miejsc, to proszę na nich parkować. Ułatwi to przejazd samochodów i polepszy bezpieczeństwo pieszych, których auta nie będą mijać jedynie o pół metra.

Na marginesie, komuś dziś (21 listopada) sporo oleju spłynęło, została kałuża, auto było właśnie zaparkowane naprzeciw klatki 108C. Plama zgłoszona, podobno ekipa sprzątająca zasypała piachem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patrol



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 18

Post
Wysłany: 21-11-2013, 19:07:02    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Fajnie że wam się miejsce zrobiło do parkowania samochodów dla mieszkańców ale nie zapominajcie o waszych gościach, którzy parkują teraz na terenie ZJI. Fajnie byłoby byście im otwierali ten szlaban.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dagmara



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 4

Post
Wysłany: 21-11-2013, 23:30:48    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

otwieramy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group