Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Tematy na spotkanie marcowe 2015


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 24-02-2015, 8:17:29    Temat postu: Tematy na spotkanie marcowe 2015
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Poniżej kilka propozycji na nadchodzące spotkanie marcowe Mieszkańców ZJII.
Proszę o propozycję swoich tematów które możemy zrealizować w roku 2015/2016.

TEMATY NA ZEBRANIE MARCOWE 2015
1. Dodatkowe miejsca parkingowe od strony śmietników. Parking poszerzy się poprzez zastosowanie płyt ażurowych/hauraton na podbudowie betonowej. Parkowanie po skosie. Zyskamy od 10 do 12 miejsc więcej.

2. Dodatkowy parking - miejsca parkingowe w miejscu wyciętych chaszczy TBS. Dostajemy pozwolenie na tymczasowe wykorzystanie tego miejsca z TBS na poczet - miejsc parkingowych. Chce wysypać tam 5 aut tłucznia, zaklepać, zrobić wjazd od Naszej strony, może siatka to ogrodzić - zrobić na 15 aut parking.

3. Trzepak. Temat trudny, ale jak widać potrzebny. Lokalizacja ze wskazaniem - koło wyciętych chaszczy.

4. Zieleń do zacienienia placu zabaw. Z kilku ofert zieleniarzy możemy stworzyć piękny temat. Należy ją tak zaplanować np. tak aby spełniała też – płotki ochronne dla dzieci.

5. Zamykana brama i furtki. Ile będę miał zdrowia tyle będę o tym nawijał. Temat jest w Naszym zasięgu. Kwestia edukacji tych wszystkich ludzi. Do 30 tys. Możemy mieć wygodę i spokój.
Dziś znów jakiegoś żula wywaliłem, który wlazł już do klatki. Wózki nie przypięte masakra….

6. Montaż dodatkowych zabawek – huśiawek na placu zabaw. Podeśle zdjęcia ale są to: konik na sprężynie – 2 szt. konik podwójny na sprężynie – 1 szt. karuzela – 1 szt. Dzieci przybywa, więc może się przyda. Montaż – przez firmę uprawnioną.

7. Tartan pod huśtawkę. Mam tyle akurat na tarasie, ze wystarczy pod huśtawkę. Tam potrzebny będzie drenaż pod huśtawką – celem lepszego odprowadzenia wody.
Drenaż + tartan – montaż np. konserwator PUMAZ..

8. Kosze/pojemniki na ulotki. Mój pomysł jest taki, że dla klatek od 60B do 64B Wolnostojąca podkonstrukcja z daszkiem. Kl.60 i 60A montaż do elewacji.
Jak to wypali, pozostaje tylko edukacja mieszkańców aby nie wpuszczali nikogo.

9. Antena zbiorcza. Zbierane są oferty. Temat w zasięgu.
Poruszyłbym temat samowolnych montaży anten do elewacji – są takie. Dodatkowo pajęczyny przewodów między balkonami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 27-02-2015, 0:37:25    Temat postu: koncepcja lokalizacji parkingu zapasowego
Odpowiedz z cytatem

Witam!

Poniżej koncepcja parkingu na 8-9 aut. Postawi się 4 znaki i a nuż trochu się polepszy... parkowanie.

Podsyłam koncepcję lokalizacji parkingu zapasowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusz 60



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 25

Post
Wysłany: 21-03-2015, 8:20:41    Temat postu: Bramy wjazdowe
Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry! Na zbliżającym się spotkaniu ma być podjęta uchwała o zamontowaniu bram wjazdowych. Temat jest BARDZO obszerny i skomplikowany biorąc pod uwagę ilość czasu jakim będziemy dysponować i ilością tematów które należy omówić na spotkaniu uważam że to jest błędna decyzja i warto zorganizować osobne spotkanie aby ten temat poruszyć.
Dodam że koszt takich bram biorąc pod uwagę charakterystykę osiedla (częstotliwość otwierania bram, dobór odpowiedniej automatyki,furtki ogrodzeniowe,samozamykacze do furtek, domofony zewnętrzne itd.. Na samym końcu koszt serwisowania gdzie bramy będą się bardzo często otwierały) z pewnością przekroczy 30 tyś zł NETTO!Nie wiem czy "nas" na to staćSmile Trzeba też wziąć pod uwagę czas otwierania się bramy-jest dość długi + zamontowanie min 2-4 kamer przy bramach i furtkach (częste uszkodzenia bram trzeba niestety szukać winnego:) inaczej fundusz remontowy nie starczy;)
Inna ważna kwestia to lokale usługowe i bramy 60-60 A które się przy nich znajdują.Bramy z automatyką będą musiały być cofnięte do wewnątrz osiedla z wyłączeniem bram (60-60A) - jakie rozwiązanie tego problemu w końcu wszyscy chcemy z tego korzystać lokatorzy bram 60-60 A równieżSmile Pytań i wątpliwości jest bardzo dużo zapraszam do dyskusji. ps. Rozwiązania jakie się sprawdzają na osiedlach to szlabany ze względu na ich szybkość otwierania i małą awaryjność (proszę zobaczyć osiedle Mój Dom na Zatorskiej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 21-03-2015, 19:26:32    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

CO TO wogole za pomysl z tymi bramami co my jakas fortece budujemy czy o co chodzi bo juz nie rozumiem nie bylo mnie na dwuch spotkaniach na forum tez dawno nie bylem a teraz jakies bramy za 30 koła netto po co gdzie te bramy co robimy zamkniete osiedla ????? moze wykopmy dookola wielki rów i wpuscmy tam pare krokodyli jescze w moim odczuciu zadne dodatkowe spotkanie ni e bedzie potrzebne bo bramy sie sa potrzebne jak ktos lubi zyc za kratami to niech sobie je wstawi w okna zamiast rolet...
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
janeczek102



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 106

Post
Wysłany: 22-03-2015, 8:37:56    Temat postu: tematy...
Odpowiedz z cytatem

Witam!

Post na forum odnośnie tematów na spotkanie jest już długo. Zero było odzewów, więc poszedł na propozycje uchwał. Podkreślam " propozycje".

Boli fakt, iż osoba najbardziej w temacie... tak późno się określa. Bazuję na kilku ofertach, więc wiem co piszę. Aczkolwiek prosiłem kilkukrotnie Mariusz Ciebie o ofertę.

Krzysiu czasy dzieci kwiatów się skończyły. To wprowadzając się kilka lat temu z Naszej klatki wygoniliśmy koczujących bezdomnych. To kilka tygodni wstecz znów dwa razy w tygodniu wypraszam podobnych ludzi z "Naszej" klatki.
Każdy dba o bezpieczeństwo najbliższych. Ty nie wiem o co dbasz...

Tak więc 30.03.15 znajdźcie odpowiednią rubrykę i się podpiszcie. Nie ma co się stresować.

Jan W.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusz 60



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 25

Post
Wysłany: 22-03-2015, 10:07:15    Temat postu: Bramy
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam wrażenie że strach coś na forum napisaćWink

Janku o bramach i moim zdaniu mówi Ci od 2 lat - nie mają One racji bytu na dzień dzisiejszy i ukształtowaniu osiedla, bo co z mieszkańcami bram 60 i 60 A? "My" też nie chcemy mieć "nieproszonych" gości w bramie?Jakie rozwiązanie?

Jak mam się nie stresować i podpisać rubrykę jak chodzi o 30 tyś Smile

Rozmawiajmy ze sobą przeanalizujmy spokojnie temat bo tu chodzi o duże pieniądze na zakup i na serwis tych urządzeń, nadal jestem za osobnym spotkaniem w tej sprawie (to moje prywatne zdanie)

ps. powtarzam to już- warto "jak cos" przemyśleć szlabany tak jak wcześniej napisałem.

Super że są jakieś pomysły, projekty zmian , że mieszkańcy nie są bierni!Ale wszystko trzeba przedyskutować.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu60b



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 138

Post
Wysłany: 22-03-2015, 19:12:41    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dobrze podpiszemy odpowiednia rubryke i mam nadzieje ze nie bedzie potrzebne to dodatkowe spotkanie ....

a czasy dzieci kwiatów ponoć były fajne Smile
_________________
www.construo.pl

fb: @construoprzestrzen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 30-03-2015, 20:02:52    Temat postu: Uchwala nr 11/2015
Odpowiedz z cytatem

Witam. Po dzisiejszym zebraniu naszej wspolnoty, na ktorym mysle, ze jednoglosnie osoby obecne zaglosowaly za niewyrazeniem udzielenia zgody lokalowi L3 (bylemu monopolowi) na prowadzenie sprzedazy napojow alkoholowych, chcialem oswiadczyc, ze glosy jeszcze beda zbierane indywidualnie. Prosze wszystkich o zaglosowanie przeciw sprzedazy alkoholow w tym lokalu, gdyz jest to ta sama osoba, z ktora sie sadzimy, a propo wczesniejszego lokalu monopolowego. Zamiary tej osoby mysle, ze ida w kierunku stworzenia po raz drugi sklepu wylacznie z alkoholem. Teraz jest wzgledny spokoj i zachowana czystosc gdy nie ma tego sklepu. Nie pchajmy sie w kolejne bagno i meliniarstwo przy klatkach. Naprawde u nas nie jest potrzebny kolejny sklep. Za to potrzebujemy czystosci i spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snorfik



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 16

Post
Wysłany: 26-04-2015, 21:47:16    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czy wiadomo już które uchwały przeszły a które przykrył mrok historii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group