Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

KLIMATYZACJA, anteny sat,. markizy, kraty itp.


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hania



Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 3

Post
Wysłany: 29-06-2016, 11:15:28    Temat postu: KLIMATYZACJA, anteny sat,. markizy, kraty itp.
Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa !
Dot. mojej klimatyzacji.
Na naszym obiekcie nie jest to pierwsza klimatyzacja, antena satelitarna, krata zabezpieczająca, markiza, płotki, osłony i nie słyszałam o wymogu zgody wspólnoty na nią i nikt mnie o zgodę nie prosił - a zamontowanych różności full !!
Przed instalacją klimatyzacji po konsultacji prawnej uzyskałam następującą opinię:
Montaż atestowanego klimatyzatora przez licencjonowaną firmę i zgodnie z wymogami technicznymi oraz budowlanymi w moim mieszkaniu i ze skraplaczem umiejscowionym na balkonie mu przypisanym od strony podwórka [b]to „normalny” sposób korzystania z nieruchomości wspólnej w zakresie mego współwłaścicielstwa i nie wymaga zgody zarządcy.
W moim przypadku skraplacz zewnętrzny mieści się całkowicie w obrysie balkonu /nieruchomość wspólna/ ale przynależna do mojego mieszkania i jest zamontowany na jedynej prawidłowej wysokości. Prosiłam o montaż skraplacza na poziomie podłogi balkonu jednak wg. specjalistów licencjonowanej przez Panasonic firmy montażowej jest to absolutnie wykluczone bo spowodowałby pleśnienie i zagrzybienie ściany balkonu od strumienia wydmuchiwanego na nią powietrza.
Jeżeli balkon jest usytuowany od ulicy czyli frontu budynku to zgodnie z wymogami zachowania estetyki budynku potrzebna jest odrębna zgoda architekta.
W moim przypadku balkon jest usytuowany od podwórka i nie wymaga odrębnej zgody.

Cyt.
...na gruncie stosowania ustawy o własności lokali niesłusznie uznaje się, że art. 12 ust. 1 uwl jako szczególny wyłącza obowiązywanie art. 206 kodeksu cywilnego. W konsekwencji powszechną praktyką jest, że zarządzający bezzasadnie uzależniają współkorzystanie z elewacji od wyrażenia zgody, tj. podjęcia stosownej uchwały warunkującej montaż: klimatyzatorów, anten telewizyjnych, krat antywłamaniowych, markiz, rolet, itp.

W moim przypadku proszę zainteresowanych o przyjęcie do wiadomości zawiadomienia o profesjonalnie zamontowanej, atestowanej nowoczesnej klimatyzacji, która nie jest żadną fanaberią tylko koniecznością.
Klimatyzacja w nowych mieszkaniach to dziś już standard i powinna być zamontowana opcjonalnie przez dewelopera. Profesjonalny montaż nowoczesnego estetycznego klimatyzatora podnosi nie tylko jednostkowo wartość mieszkania ale też i całego obiektu.
W przyszłości skonsultuję z zarządcą planowane inwestycje.
Oświadczam, że wyróżniające się białe elementy na zewnątrz balkonu zostaną zamaskowane i nie będą się wyróżniać na brązowym tle.
Parametry i atesty mojego klimatyzatora i licencjonowanej firmy montażowej udostępnię na życzenie zainteresowanym i tylko na pw /poczta pryw./ z wiadomego powodu.
Temat mojej klimy uważam za wyczerpany.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny III Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group