Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Energia elektryczna


Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karol



Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 10-09-2008, 17:38:32    Temat postu: Energia elektryczna
Odpowiedz z cytatem

Od pracownika realizującego inwestycję TRIADY dowiedziałem się, że każde mieszkanie ma przydzielone 5 kW energii elektrycznej do wykorzystania.
Wg moich rachunków wynikających z potrzeb jest to "malutko", bo sama płyta grzejna kuchni to ~ 7 kW, piekarnik ~ 2 kW, lodówka, zmywarka, żelazko, w łazience: pralka, kabina kąpielowa ~ 2,5-3,0 kW. Jednym słowem bilans jest ujemny, czy ja nie umiem "rachować" ???
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A&A



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 45

Post
Wysłany: 10-09-2008, 19:28:45    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Znalezione w sieci:

Cytat:
1) Zgodnie z metodą opracowaną przez COBR Elektromontaż moc zapotrzebowaną przez jedno mieszkanie można

określić z wzoru:

PM = P1 + MP2

przy czym: P1 — moc odbiornika o największym poborze zainstalowanego w mieszkaniu,

P2 — moc zapotrzebowana przypadająca na jedną osobę,

M — liczba osób, dla których zaprojektowano mieszkanie

Jako moc odbiornika o największym poborze P1 należy przyjmować:

— w przypadku mieszkań w budynkach wyposażonych w instalację gazową — moc pralki automatycznej:

P1 = 2÷3,5 kW,

— w przypadku mieszkań w budynkach bez instalacji gazowej — moc kuchenki

elektrycznej z piekarnikiem:

P1 = 7÷10 kW

Moc przypadająca na jedną osobę w mieszkaniu:

P2 = 1kW


Wygląda na to że dobrze liczysz, ale rodzi się pytanie co pracownik miał na myśli, jestem miernym elektrykiem, sądzę jednak że nie uwzględnił faktu że kuchenka jest na osobnym kablu (3-fazy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karol



Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 19

Post
Wysłany: 11-09-2008, 15:39:44    Temat postu: Moc przydzielona
Odpowiedz z cytatem

A&A dzięki, policzyłem wg podanej przez Ciebie metody zapotrzebowanie i w dalszym ciągu jestem "do tyłu" i każdy z nas byłby w podobnej sytuacji.
Prawdopodobnie to wygląda inaczej w "praniu", siedzę więc cicho i czekam na wypowiedzi znawców, bo nie wyobrażam sobie byśmy byli w sytuacji permanentnego deficytu energii ( a zabezpieczenia w przedpokoju ciągle odwiedzane).
Pozdrawiam zainteresowanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagwus



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 100

Post
Wysłany: 11-09-2008, 19:32:40    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

...a czy to nie jest przypadkiem przydział na początkowe zużycie energii, za które nie będziemy obciążani? - mam na myśli to, że za każdy kW na liczniku powyżej 5-tego dopiero będziemy płacić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rincevind



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 67
Skąd: wro

Post
Wysłany: 16-09-2008, 15:57:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

spokojnie... wprowadzi się grafik używalności urządzań elektrycznych i tak np: klatki parzyste piorą w dni parzyste, a klatki nieparzyste w dni pozostałe.
Gotowanie na płytach grzewczych podzielimy godzinowo i tak klatki parzyste gotują o godzinach parzystych, a klatki nieparzyste zaczynają gotować o godzinach nieparzystych(15, 17 itd)...
Poza tym ustalimy, że nie można jednocześnie używać np TV i pralki, kuchenki i czajnika bezp. czy lodówki i suszarki.
Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na order uśmiechu dla głównego elektryka...

pozdrawiam
lucas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 17-09-2008, 9:28:57    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

kurcze, może po prostu zadzwonić do triady i się dowiedzieć? jestem ciekaw czego dotyczą te informacje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magduszka



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 41

Post
Wysłany: 11-12-2008, 21:54:43    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

My jutro idzimy podpisać umowę z Energetyką na podłączenie prądu, im więcej sąsiadów podpisze taką umowę to może podlączą nam prąd jeszcze przezd końcem roku:)
podobno czekają na to az większa ilośc osob podpisze umowe i wtedy dopiero przychodza na podłączenie
trzeba miec ze soba umowę i dowody oosbiste osób, które są na umowie, jak któraś z osób z umowy nie może iść wystarczy jej upoważnienie-podobno do ściągnięcia na www.gigawat.pl
pozdrawiamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
madzieniec



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 139

Post
Wysłany: 12-12-2008, 9:44:49    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja tez dzisiaj ide Smile Mam nadzieje:)
slyszalam tez ze na nowych osiedlach takich co sa wlasnie oddawane od dewloprea podlaczenie pradu zajmuje okolo dwoch trzech dni choc moze pewnie trawac do dwoch tygodni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 12-12-2008, 10:04:15    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

magduszka napisał:
My jutro idziemy podpisać umowę z Energetyką na podłączenie prądu, im więcej sąsiadów podpisze taką umowę to może podłączą nam prąd jeszcze przed końcem roku:)


Jak wrócicie już z podpisaną umową to napiszcie co było potrzebne ile się płaci za podłączenie i co wpisaliście w paragrafie 4 umowy link?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magduszka



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 41

Post
Wysłany: 12-12-2008, 10:06:37    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

madzieniec nie idź dziś do energetyki ...bo nie ma po co!!!!
mnie odprawili z kwitkiem, bo podobno nie ma jeszcze dokumentów i energetyka nie dodkonała odbioru....
w środę dzowniłam i do triady i do energetyki i mówili że można podpisywac umowę!!!!!
dziś zadzowniłam do triady i podobno udostepnią nam prąd budowlany po odbiorze mieszkań w porzyszłym tygodniu!!!ale tego to już nie jestem pewna i nie chcę zapeszać bo z nimi to różnie!!!!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 13-12-2008, 9:36:05    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nas w Triadzie poinformowano już w zeszłym tygodniu, że po liczniki można się zgłaszać do energetyki na powstańców (w galeriowcu) dopiero od poniedziałku (15 grudnia), ale zawsze lepiej zadzwonić.

http://www.energiapro.pl/index.php?option=departments&cid=56&id=75

A co do prądu budowlanego - najlepiej chyba rozmawiać z kierownikiem budowy - tym młodszym - jeszcze nie dzwoniliśmy do niego, dopiero po podpisaniu umowy z energią będziemy go "męczyć" Laughing


Ostatnio zmieniony przez wnukol dnia 13-12-2008, 21:35:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magduszka



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 41

Post
Wysłany: 13-12-2008, 12:21:30    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wczoraj w energetyce powiedziano mi że do podpisania umowy mamy zgłaszać się po 14 stycznia.....a triada nie zaprzeczyła tylko powiedzieli mi że tym co dostaną mieszkania jeszcze w grudniu udostepnią prąd budowlany.
Nie ma po co chodzić do energetyki po 15 grudnia...ale jak chcecie to sami sprawdżcie i dajcie znać:)
ja już takich bajek się nasłuchałam z Triady że już mi się odechciało :twisted:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marusia



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 49

Post
Wysłany: 18-12-2008, 12:18:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jak ja zadzwoniłam do Triady to mi powiedziano ze umowy o energię można podpisywać już tak po 29 grudnia. trzeba liczyć się że na montera czeka się ok 2 tygodni, wiec do połowy stycznia. Wiec wtedy będą oddawane mieszkania i już będzie się miało prąd. wiec to znowu jakieś sprzeczne info. To co robić, kiedy iść po te energię???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magduszka



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 41

Post
Wysłany: 29-12-2008, 15:25:01    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hej:)
Mozna już podpisywać umowę z Energetyką, tylko najpierw zadzowncie do Triady i sprawdzcie czy jesteście na liście w Energetyce żeby niepotrzebnie nie stać w kolejce która dzisiaj była naprawdę długa:) (pozdrawiamy Aldrusa:) - podpisałeś umowę?)
Na podłączenie czeka się sporo, my mamy ustalony termin na 9 stycznia:(
pozdrawiamy
Magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ilka



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 29

Post
Wysłany: 29-12-2008, 16:28:49    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Liście? Jakiej liście? dzwoniłam dziś do Triady,
Panie nie wspomniały nic o "liście".
Info dla tych co nie zdążą przed 1 stycznia,
02.01 w piątek energetyka pracuje normalnie.
Pozdrowienia dla sąsiadów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group