Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

uwaga WAŻNE!!! hydraulika w łazience


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ali



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 2

Post
Wysłany: 03-01-2009, 22:24:44    Temat postu: uwaga WAŻNE!!! hydraulika w łazience
Odpowiedz z cytatem

dziasiaj znajomy hydraulik zaczął osadzać stelaż do geberita w moim mieszkaniu i napotkał niemiłą niespodziankę Sad okazało się, że:
- spadki rur odpływowych z umywalki i pralki są w przeciwną stronę;
- uszczelki w rurach z umywalki i pralki , które powinny być umieszczone w tulejach, były wciśnięte w te rury, czyli tak naprawdę tylko sobie były zamiast uszczelniać Sad ;
- po zdemontowaniu tych rur było w nich już około 5 mm. osadu. Strach pomyśleć co by było gdyby użytkowało się mieszkanie bez zauważenia tego mankamentu (zdaniem mojego znajomego hydraulika powinny być zamontowane rury ø 50, a nie ø 32, ponieważ mogą się zapychać.)
Mam nadzieję, że u Was w mieszkaniach spadki są ok. Być może tylko u mnie taka sytuacja miała miejsce.
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wnukol



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 293
Skąd: Zakrzów

Post
Wysłany: 05-01-2009, 8:37:31    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

spadki są w odwrotną stronę??? - mógłbyś wyjaśnić tę dziwny opis - u nas wszystko było w porządku...

rury fi 32 są w zupełności do odpływu umywalki i pralki - zlew w kuchni powinien mieć odpływ 50 (no i ma) jak i pod wanną również 50 (też ma)

czy znajomy hydraulik ściągnął uszczelki z zatyczek i zamontował je w kołnierzu rury? bo tak właśnie powinien zrobić a nie siać ferment, że są nieuszczelnione rury!! każda uszczelka na zaślepce jest ściągnięta z prostego powodu - aby przymierzając rurę wchodzącą do kielicha nie musieć za każdym razem wciskać z trudem rur - uszczelkę zakładamy na samym końcu przy sprawdzeniu szczelności!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ali



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 2

Post
Wysłany: 05-01-2009, 17:55:29    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nie sieję fermentu,chciałem zwrócic uwage na ten fakt.
Nie twierdze,że tak jest wszędzie.W moim mieszkaniu po odkuciu kawlka podlogi, okazało sie, że rury nie maja spadków tzn. między rurą 110 a rurami od pralki i umywalki (ok 1.5 m) jest spadek 2cm, ale nie w tą strone co trzeba. To powoduje, że woda cały czas w nich stoi. Po odkuciu podłogi uszczelki w rurach, które powinny być na swoim miejscu były wciśnięte w rure a nie w kielich. Zresztą, mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek Smile poza tym, wszystko wyjdzie "w praniu".
Pozdrawiam sąsiadów Smile [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka2801



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 77
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 05-01-2009, 18:07:41    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Rury mają mały spadek bo posadzka jest grubości 7 cm.
Kierownik budowy nie pozwolił hydraulikom podkuć stropu, żeby wypuścić niżej główne podejście. Nie wiem czy wypowiedziałem się fachowo ale chyba zrozumiecie o co chodzi.
Kwestia spadku w niewłaściwym kierunku nie daje się uzasadnić ;P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michaell2



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

Post
Wysłany: 28-01-2009, 9:40:00    Temat postu: rurki, kolanka i uszczelki
Odpowiedz z cytatem

witajcie jeśli ktoś potrzebuje pilnie rurek, kolanek (110,50) pvc i uszczelek do podłączeń w łazience bądź kuchni zapraszam do klatki nr 1/5 - handluję takimi materiałami i posiadam spory zapas od ręki Smile

nr tel. 508 040 398 Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Informacje, ogłoszenia osiedlowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group