Strona główna forum » ZalogujZaloguj Sprawdz wiadomościSprawdz wiadomości ProfilProfil  |  RejestracjaRejestracja SzukajSzukaj FAQFAQ UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  |  www.zlociste.lagwus.pl
Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna

Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław

Złociste Jarzębiny I, II, III, IV - forum mieszkańców przy ulicy Zatorskiej we Wrocławiu

kontakt: zlociste.jarzebiny@gmail.com

Zgłoszenia gwarancyjne Osiedla Złociste Jarzębiny II


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 04-03-2013, 19:21:02    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jezeli ktos z kurierem sie umawia, to i tak jest na miejscu i moze otworzyc mu szlaban. W osiedlu dalej (WPB dom) maja szlabany podlaczone zdaje sie do domofonow), co w polaczeniu z moitoringiem daje pelen obraz kto wjezdza.

Gdyby taki szlaban był podłączony do domofonu to miało by to jeszcze jakiś sens (taka opcja była by z pewnością odpowiednio droższa). Mimo wszystko jestem przeciwko odgradzaniu się i tworzeniu zamkniętych osiedli, dla mnie jest to zachowanie antyspołeczne. Zbyt dużo minusów, za mało plusów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 04-03-2013, 23:13:53    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o antyspoleczne zachowania, tylko o antyzlodziejskie. Jedynym minusem bedzie oczywiscie koszt takiej inwestycji.
Malo osob wypowiada sie na forum w tej sprawie, moze na zebraniu cos sie "ruszy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 05-03-2013, 10:56:07    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Antyzłodziejskie są przy okazji.
Faktycznie szkoda, że tu tak niewiele osób się wypowiada. Można by w tych kilku sprawach zrobić na forum ankiety, żeby jeszcze przed zebraniem zorientować się co o tym myślą mieszkańcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WoWo



Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 18

Post
Wysłany: 05-03-2013, 11:31:15    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Szlabany moim zdaniem nie poprawią bezpieczeństwa. Dla złodzieja, który jest w stanie dostać się do piwnicy, garażu czy mieszkania nie jest problemem poradzić sobie z jakimś drążkiem.
Bezpieczeństwo może poprawić mądry monitoring, ale przede wszystkim my musimy się pilnować. Wiele razy zdarzało mi się domykać drzwi do piwnic bo ktoś puścił je luźno, a te się nie zatrzasnęły...
Za montażem anteny na pewno będę głosować na nie, myślę że kwestie bezpieczeństwa mają wyższy priorytet. Niestety, Triada mogła zrobić instalacje zbiorcze naziemne/satelitarne, ale pewnie taniej było dla nich dogadać się z dostawcami kablowymi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 05-03-2013, 18:31:36    Temat postu: hmm...
Odpowiedz z cytatem

Gwarancje

Ostatnio zmieniony przez crocop82 dnia 24-02-2014, 8:29:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunshine381



Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 7

Post
Wysłany: 07-03-2013, 20:42:51    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Co do szlabanów, to uważam to za strate kasy i tylko dodatkowe problemy. Na pewno nie uchroni to przed złodziejami. Miejsc jest dużo, wystarczy spojrzeć przez okno ile jest pustych.
Za to tylko problem, kiedy podjedzie taki kurier, zablokuje cięzarówka drogę i będzie czekał pod bramą, aż mu ktoś otworzy.
I w końcu kiedy zepsuje się szlaban lub jakieś dzieciaki to załatwią, to już widzę te wściekłe miny ludzi, którzy chca rano wyjechać do pracy:)

Co do anteny za 50000, to jakaś porażka! To po co ta instalacja w domu??? Jest przecież głowny kabel sygnału i rozdzielnia. Tyle kosztuje podpięcie tam anteny????
No chyba, że UPC ma wyłaczność i czeka nas kucie ścian w całym budynku:)
Nie mam zamiaru płacić 300 zł, bo w tej telewizji i tak nic nie ma ciekawego, a antenę, która odbiera świetnie tv naziemne można samemu zrobić za 10 zł i nie trzeba jej wystawiać nawet za balkon.

Monitoring ok, ale też te koszty to jakieś jaja.

Mam wrażenie, ze te "oferty" PUMAZU, to zwykły podział zysków miedzy oferentem, a adminem z naszych kieszeni.
Wszyscy wiemy przecież dlaczego autostrady są tak drogie, anteny i monitoring też muszą kosztować Wink
_________________
Edid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 07-03-2013, 21:52:57    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Też mnie zastanawia skąd taka kwota za instalację anteny. Z mojego punktu widzenia to tylko kwestia zakupu samej anteny i osprzętu oraz jej montażu no ale może jest coś o czym nie wiemy... Wolałbym mieć instalację zbiorczą i nie bawić się w instalację w domu ale zgadzam się - jeśli koszt będzie tak duży to również będę przeciwko.
Jeśli chodzi o monitoring to myślę, że porządny może być dość drogi. Już same dobrej jakości kamery mogą sporo kosztować a to tylko część całego systemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monad



Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 4

Post
Wysłany: 08-03-2013, 9:07:46    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam że szlaban tylko utrudni życie, kurierom, dostawcom ze sklepów (sama z tego korzystam), taksówkom, pojazdom uprzywilejowanym.

Założenie jest takie, że każdy będzie musiał mieć pilota bez względu na to czy ma samochód czy nie. Bo jeśli nie "wyrobi sobie pilota" to nie otworzy szlabanu, ani taksówce ani rodzinie. Pilot zwykle wyrabia się jeden bo są to koszty, co w przypadku gdy np mąż wyjedzie samochodem a żona zostaje w domu i przyjeżdża rodzina, to nie wjedzie bo pilot pojechał z mężem, a jak się zaszlabanujemy to nawet nie będzie gdzie samochodu zostawić, i zostanie ulica. Już widzę stada samochodów stojących wzdłuż ulicy, o to dopiero będzie dym.

W poprzednim bloku TRIADY jakoś nie ma szlabanów i nie sądzę że ludzie czują się mniej bezpiecznie przez to.

Szlabany podłączone pod domofon? Ktoś będzie dzwonił przy wjeździe a następnie przy wyjeździe z terenu naszego bloku? Gdy wrócę do domu taksówką, będę musiała szybko biec na górę żeby otworzyć ponownie szlaban? Pomijając to że wychodząc z domu trzeba będzie zawsze mieć ze sobą pilota.

Co w przypadku gdy przyjedzie kilka samochodów, kurier stanie pod szlabanem i będzie dzwonił, usiłował następnie dodzwonić się do odbiorcy co spowoduje zatarasowanie drogi. Kurier nie zawsze przyjeżdża gdy odbiorca jest w domu (jest to błędne założenie).

Do tego dochodzą dostawy sklepów jak Tesco ludzie w naszym bloku z nich korzystają, wielokrotnie widziałam auto z dostawą.

Można wymienić jeszcze milion innych sytuacji w których szlaban utrudnia życie. Monitoring ma większy sens.


Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób będzie odbywało się głosowanie nad tymi ustawami? Tylko na spotkaniu 15/03? Czy będzie ktoś chodził po mieszkaniach i zbierał podpisy od wszystkich mieszkańców?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sapro



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 66

Post
Wysłany: 08-03-2013, 9:13:06    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób będzie odbywało się głosowanie nad tymi ustawami? Tylko na spotkaniu 15/03? Czy będzie ktoś chodził po mieszkaniach i zbierał podpisy od wszystkich mieszkańców?


Pewnie tak jak na pierwszym spotkaniu. Jeśli będzie odpowiednia ilość osób to głosowanie będzie ważne, w innym wypadku ktoś będzie chodził i zbierał brakującą liczbę głosów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ladymi



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 11

Post
Wysłany: 08-03-2013, 9:31:52    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zebranie jest 15.03 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 08-03-2013, 9:45:35    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Troche odbieglismy od tematu tego watku, mianowicie Zgloszenia Gwarancyjne - mam nadzieje, ze kazdy z Was cos zrobi w tej sprawie. Nalezy zglaszac do Pumazu,tak jest napisane w dokumencie "Powiadomienie o zebraniu", ktory wlasnie dostali panstwo. Jak pisalem wczesniej, kazdy widzi na swoje oko inne usterki, wiec jak sie sprezymy bedzie lepiej i skuteczniej.

Ostatnio zmieniony przez rychuwro dnia 08-03-2013, 10:55:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crocop82



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 28

Post
Wysłany: 08-03-2013, 10:03:55    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Właśnie:) popieram kolegę "rychuwro"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rychuwro



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 270

Post
Wysłany: 09-03-2013, 12:06:14    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

sunshine381 napisał:
Miejsc jest dużo, wystarczy spojrzeć przez okno ile jest pustych.


Po prostu pieknie, kiedy patrzysz za okno, jak wszyscy sa w pracy ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
modrzew



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wrocław

Post
Wysłany: 09-03-2013, 16:59:05    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś jeszcze zauważył uszkodzenia płyty parkingu podziemnego? Powstają takie jakby pęknięcia (choć może to tylko zacieki).

A co do pozostałych uwag (dot. uchwał):
Ja uważam, że szlabany są niepotrzebne, bo nie są żadnym zabezpieczeniem (no chyba, że chodzi jedynie o blokowanie wjazdu na parking).
Monitoring się przyda i cena jak dla mnie nie wydaje się wygórowana. Niektórym się wydaje, że to tylko kwestia zakupu kamer, a to nie jest prawda. Koszt to kamery (dobrej jakości i zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych trochę kosztują), punkty montażu (na lampach, ścianach, czy dedykowanych słupach), instalacja zbiorcza sygnału i zasilająca i przede wszystkim serwer/sterownik, który będzie to obsługiwał i archiwizował.
Zamykanie śmietników się rzeczywiście przyda i tu zgodzę się, że cena wydaje się wygórowana.
Instalacja zbiorcza do tv jest mi do niczego nie potrzebna. Cena też dla mnie nie jest dziwna, bo nie chodzi tylko o antenę, ale o całe rozprowadzenie do mieszkań. Istniejąca instalacja jest własnością UPC i nie można jej wykorzystać (jest o tym w umowach).
Jeśli chodzi o lokal gastr. to nie mam zdecydowanego zdania, mnie to tak bardzo nie dotyczy bo mieszkam w przeciwnym skrzydle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafalf



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

Post
Wysłany: 12-03-2013, 10:30:11    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ze wzgledu na to ze podobne tematu poruszane sa w roznych watkach pozwole sobie przekleic tutaj link to rozmowy w kwestii anteny (i nie tylko): http://forum.zlociste.lagwus.pl/viewtopic.php?t=502

Co do najwazniejszych spraw, ktore beda glosowane na spotkaniu, to deklaruje ze bede glosowal nastepujaco:
1. antena - tak; powody opisalem juz wielokrotnie na forum
2. szlaban - zdecydowanie nie - moim zdaniem to bezsensowne utrudnianie zycia sobie i innym. Gdzie mialby byc zamontowany ow szlaban, przed czy za wyjazdem z garazu? Juz teraz wyjazd nie nalezy do najprzyjemnejszych, zwlaszcza jesli wyjezdzaja dwa auta pod rzad. Do tego dodalbym wszystkie inne powody: brak dojazdu do zaplecza lokali; utrudnienia dla kurierow, pogotowia, strazy, policji, gosci, oraz innych ktorym akurat w tym momencie przyjdzie przejezdzac ulica Zatorska; brak zabezpieczenia przed kradziezami - sadzicie ze jak ktos przyjezdza na zorganizowany wlam, to przejmuje sie jakims szlabanem?
3. monitoring - tak, pod warunkiem ze nagrania mozna w swietle prawa wykorzystac jako ewentualne dowody. Bez tego to nie ma sensu.
4. zamykane smietniki - raczej tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Złociste jarzębiny - Forum mieszkańców, ul. Zatorska, Wrocław Strona Główna -> Złociste Jarzębiny II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group